TamaraKrejčí TamaraKrejčí komentáře u knih

Okna do pokoje Okna do pokoje Eva Tvrdá

Od spisovatelky Evy Tvrdé jsem ještě nic nečetla. A tato útlá knížečka se mi líbila. Tři rodinné příběhy, tři osudy, každý jiný, tak jak to na světě chodí.
Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

06.10.2020 4 z 5

Agathe Agathe Anne Cathrine Bomann

Od spisovatelky si určitě ještě něco přečtu, teda pokud píše, nebo píše-li psychologické romány.
Agathe mě moc nebavila, takové nakousnuté a nic dál...

23.09.2020 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tři hvězdičky(omlouvám se, že jsou jen dvě, neumím opravit) a klobouček dolů za téma, které je opravdu dobré připomínat.
Jen prostě styl psaní mi nesedl. Za mě, pokud to má být román, tak trošku těch jiskřiček nadějí by nebylo na závadu. Knihu jsem četla zároveň s jinou a to jen protože, se mi četla prostě špatně. Ale pořád jsem doufala, že něco přijde, nějaká jiskérka, že přežít pochod smrti a všechnu tu hrůzu potom, mělo nějaké potom... a přijde poslední kapitola a poslední z mnoha souvětí a je konec a nic...

20.09.2020 3 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Souhlasím, že se knížka četla sama, dokonce si dovolím tvrdit, že se i psala sama. Míša toho za pár let stihla a zažila tolik, co mnozí nezvládnou za celý život.
Ale jak sama píše, každý to máme nějak dáno a já nepadám na zadek z toho, že měla vizi založit v Nepálu dětský domov. Že mi nešlo na rozum, jak si najivně mohla myslet, že sežene pár dětí, nechá je téměř samotné s nějakým neznámým chlapem a bude to celé řídit sama přes půl planety. A opravdu jsem si oddechla, že to nakonec neskončilo jako její noční můra, nebo, že se sama neocitla ve vězení.
A hvězdičku jsem přidala za poznání, že i u nás je dost dětí v nouzi...

27.08.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Po delší době, po Haně, po Domu číslo 6, po Dětech hněvu, opět česká spisovatelka a jsem naprosto spokojená.
A konečně zastavím u Šikmého kostela a budu na místě vstřebávat tíhu minulosti a modlit se, ať se nic takového neopakuje.

18.08.2020 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Těšila jsem se, věděla jsem, že to bude smutné atd... ale nějak mi to celé nesedlo.

04.08.2020 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

(SPOILER) Tak ten konec mě dostal. Pochopila jsem správně, že Janigena byla dcerou Josefinčeny?? Nebo jak se ta bosorka jmenovala??
Četlo se to těžce, jako, že jsem opravdu četla pozorně, protože opravdové osudy mám ráda. Ale takový konec jsem nečekala. Je mi smutno.... ale to si neztěžuji, prostě překvapení

22.07.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Ahoj, Louiso Clarková, bylo mi s tebou opravdu fajn.
Při čtení mě sice nudily dlouhé popisy oblečení, ale celé to k příběhu naší Louisy prostě patřilo.
Úplně jsem jásala, že se probrala. a nedala se zaškatulkovat tím podobným americkým Willem!!!
Že zůstala sama sebou.

09.07.2020 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Moje oblíbená autorka a opět mě nezklamala. Zasmála jsem, zasnila, opět jsem zatoužila si pořídit psího kamaráda..a na dovku si balím další její románek.

29.06.2020 5 z 5

Vězeň času Vězeň času Matt Haig

Opravdu zábavná jízda napříč staletími. Originální.
Neměla jsem čas číst knihu na jeden zátah, a opravdu jsem se těšila na každou chvilku s ní. Žádná kapitola nenudila. I když se dalo předpokládat jak to celé dopadne, bylo to fajn, že to tak dopadlo. Tak jak každý, krásný, obyčejný život!!

27.05.2020 5 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Tentokrát jsem nečetla komentáře dopředu. Prostě jsem šla naslepo, jen podle obálky, která se mi nelíbila. Ani autorku jsem neznala.
A za mě dobrý. Více mě zajímal příběh chlapce z minulosti, ale současnost na to navazovala. A nakonec se nedalo nedivím Rachel, že se ve všem tak ráchala, tápala, šťourala. Bylo to někdy dokola a zdálo se, že se to táhne atd..ale mělo to svou podstatu a byl to uvěřitelný příběh, pěkně napsaný.

13.05.2020 4 z 5

Tak pravil hlemýžď Tak pravil hlemýžď Stephen Clarke

Hned po znovu otevření knihoven, jsem si úmyslně vybrala dvě knížky u kterých se mi nelíbí obálka. Tak u této se mi nelíbí ani obsah. Prolistováno, nikde jsem se nechytla.

08.05.2020 1 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Přesně tak, osloveni “holka stará” by použil manžel jen jednou, jen by potom nebylo o čem psát.
Neříkám, že se kniha nedala číst, ale četla se těžkopádně. Některé dialogy mi přišly divné. Takové ano, ne. Nebo možná, určitě.
A dost mi vadí, když autor překvapí, ale nakonec je to neuvěřitelné klišé, fádní.

01.05.2020 3 z 5

Ztracené dopisy Ztracené dopisy Sarah Mitchell

Pro mě je stále neuvěřitelně kolik krásných knížek vzniklo “díky” světové válce. Tolik příběhu, tolik lidského zoufalství. A díky všem, kteří dokážou popsat těžké téma tak, že si z toho odneseme nejen zážitek na pár chvil, ale i zamyšlení, poznání, poučení.

24.04.2020 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Bylo mi hlavních hrdinů moc líto a to z důvodu, že svou osamělost, jim způsobilo špatné rozhodnutí v dětství. Že postupem času věděli jak na ten “normální život” jak bych měl, měla reagovat, co říci, co udělat...ale nejde to, nejde odhrnout zástěna, zbořit zeť, nedechnout se.
Za mě velká škoda, že když autor nastínil možnost, že sestřička Mattiho by mohla žít. Že nevyužil a nerozvinul osud i této dívenky. Věděli jsme, že je postižená od narození a tito lidé mají svůj vlastní svět. Tak sledovat nejen Mattiho, ale i jeho sestru, jak žije by bylo hodně zajímavé. To porovnání obou světů.

09.03.2020 4 z 5

Bankéřova žena Bankéřova žena Cristina Alger

Za mě zajímavé, neotřepané téma. Složitá akce, kterou je třeba odhalit a ta přináší oběti i heppyend. Pro mě je těžké si zapamatovat jména postav, hlavně když jde o cizi jména, ale tady jsem se ještě stihla orientovat i v místech.

09.03.2020 4 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Sáhla jsem po této knize a tomto autorovi jen kvůli výzvě. Né, že bych od něj nic nečetla, četla jsem Říjnový seznam a to bylo dílo. Ale když jsem si vybírala titul do výzvy, tak mě zarazily ty “bichle” ????????ale zvládla jsem jí a byla fakt dobrá, nelituji. A zase překvapeni a rozuzleni až na konci...
jinak velká gratulace pane Deaver ke kulatinám ????

22.02.2020 4 z 5

Lepší pozdě než nikdy Lepší pozdě než nikdy Iva Hlaváčková

A také mě štvalo, neumím to asi přesně vysvětlit...ale jakési vymýšlení "přezdívek" prostě jména postav, např. Tereza a v další větě byla "žena na vozíku" která zrovna něco řekla...nebo dokonce, byl použit obrat, výraz "vozíčkářka"
Pochopím, že Marie byla řadová sestra, tak to beru, je to titul, tak jo, ale jinak??? Proč zaměňovat jména??
To mi přišlo hloupé.

16.02.2020 1 z 5

Lepší pozdě než nikdy Lepší pozdě než nikdy Iva Hlaváčková

Těšila jsem se na nezávazné potlachání mezi přáteli z dětství. Kombinace bývalé Star a řádové sestry nabizelo a mohlo být fajn, ale nějak vše vyšumělo v nekonečném dialogu o ničem.

14.02.2020 1 z 5

Grófka Grófka Lenka Horňáková-Civade

Za mě jedno velké trápení, snažila jsem se začíst, najít si něco, ale nenašla jsem nic. Kdyby nešlo o naší nedávnou historii Časkoslovenska, tak knihu odložím.

09.02.2020 1 z 5