Svatka63 Svatka63 komentáře u knih

Anthropoid Anthropoid Jiří Padevět

Po přečtení knihy "Dva proti říši" jsem si doplnila vědomosti ověřenými fakty. Teď už jen zbývá vydat se po stopách atentátu a vydat se na místa činu, což mám tedy v plánu. Pro milovníky literatury faktů je kniha rozhodně přínosem.

26.12.2020 5 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Lehce se to četla, přidávám se k názoru, že první povídka ještě byla snesitelná ale ta druhá, děs :-( Erotiku mi to připomínalo jen z velké dálky, jen volně použité vulgarizmy, které ve mě neprobudily žádné emoce.

23.12.2020 2 z 5

Zdálo se, že Bůh je lhostejný Zdálo se, že Bůh je lhostejný Adam Drda

Další knížka o konkrétních lidech a jejich životních osudech. Pro ty, které zajímají osudy židovských lidí, určitě stojí za přečtení. Daleko věrohodnější příběhy než Tatér z Osvětimi.

06.12.2020 4 z 5

Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Filip Müller

Četla jsem knihu Svědkové z továrny na smrt, takže tato kniha byla jen doplněním již získaných informací. Nicméně jako každá kniha týkající se holokaustu,
nemůže nechat člověka netečným a je to další silný příběh člověka, který se snažil přežít za každou cenu. Myslím, že v dnešním světě všeobecného blahobytu si vůbec nedovedeme představit hrůzy, kterými si tito lidé prošli, nehledě k tomu s tím pak žít.

04.12.2020 4 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Skvěle napsaný příběh o atentátu na Heydricha, napínavý, dojemný, přitažlivý a pro lidi, kteří se zabývají historií určitě přínosný. Nedovedu úplně posoudit na kolik je pravdivý a na kolik je to fikce, ale mě to přimělo si určité věci dohledat a o této těžké době si něco zjistit. Souhlasím s názorem, že tato kniha by měla být zařazena do povinné četby.

21.11.2020 5 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Zase jedna z knížek, která za chvíli z hlavy zmizí a její přečtení si připomenu jen ze seznamu ,,Přečteno" Hlubší dojem na mě udělal jen příběh "Renata" a taky trochu "Dita" jinak ztráta času.

14.11.2020 2 z 5

Bože, první vráska! Bože, první vráska! Agnés Abécassis

Několik vtipných momentů se knížce upřít nedá ale jinak celkem o ničem :-(

09.11.2020 2 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Příjemné čtení, zvedlo mi to náladu a mírně taky sebevědomí, za což děkuji. Každý z nás je strůjcem svého štěstí a má ve svých rukou s nepřízní osudu udělat něco sám....jiní to za nás neudělají. Na mě trošku až moc romantická láska s Johnem Erikem, ale třebas to není přikrášlené a je to jako z Pretty Woman.

03.11.2020 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Neurazí ale ani nijak nezaujme, milé čtení na zkrácení času v čekárně u lékaře :-)

29.10.2020 2 z 5

Kdo jsou Židé? Kdo jsou Židé? Paul Spiegel

Naučná kniha pro ty, kteří chtějí pochopit tradice a zvyky Židů. Za mě kniha, která mi rozšířila obzory, čtivě a jednoduše napsáno, aby se ve složité historii každý orientoval.

27.10.2020 4 z 5

Izrael / MP průvodce nová edice Izrael / MP průvodce nová edice Gerhard Heck

Skvělý průvodce, ocenila jsem přehlednost a výběr toho nejzajímavějšího, určitě je ještě spoustu míst, které se do knihy nevyšly ale dají se dohledat na netu. Čteno v době kdy můžeme cestovat jen prstem po mapě nebo očima v knížkách :-) Už aby bylo všechno v normálu.

21.10.2020 5 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Měla jsem obavy, že to bude těžké filozofické dílo a byla jsem mile překvapena. Kniha se četla velmi dobře a v dnešní složité koronavirové době mi dala spoustu podnětů k přemýšlení. Není to úplně top, ale rozhodně stojí za přečtení.

16.10.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Za mě velké zklamání :-( Četla jsem více knih o holokaustu a celkovém utrpení Židů ale tato kniha mě nijak zvlášť neoslovila.Nehaním příběh,ten svou hloubku určitě má,ale nesedí mi zpracování.

11.04.2020 3 z 5