Anthropoid

Kniha provede zájemce po místech spojených s aktivitou výsadku Anthropoid, jehož příslušníci uskutečnili útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Navštívíme místo seskoku, byty podporovatelů parašutistů i místo samotného útoku. V závěru knihy navštívíme jedno z nejpamátnějších míst moderní české historie, pravoslavný chrám v Resslově ulici, místo posledního odporu parašutistů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294842/anthropoid-Dxy-294842.jpg 4.952
Literatura faktu, Cestopisy a místopisy, Historie
Vydáno:, Academia

lara25
16.12.2017

Moc hezky zpracovaná kniha. Potěšila mne. Je užasné jít po jejich stopách a navštívit ta místa velké minulosti.

Supernova
10.05.2017

Poměrně útlá kniha - ovšem to se od průvodce očekává -, ve které vás samozřejmě nečeká souvislý text, ale spousta fotodokumentace s doprovodným komentářem - včetně např. průkazů zúčastněných, pamětních desek, domů, kde zúčastnění bydleli, záznamů z výslechů. Podíváte se do tváří těm, jejichž cesta vedla většinou na popraviště za napomáhání parašutistům. Jako průvodce hodně obsáhlé, hodně zdařilé. /mimochodem také na křídovém papíře, což si toto téma určitě zaslouží/

TipsyChipsy
06.02.2017

Gestapo se ke všem popraveným lidem dostalo krutým mučením. Byli to obyčejní lidé a stalo se to relativně nedávno. Válka dělá z lidí bestie, zbabělce a hrdiny.

jindra-svita
12.01.2017

Pro pana Jozinka: ale on byl v Čechách v učení v Kovářově a začal se opravdu psát Josef - je to na všech jeho dokumentech, takže to není ignorance, ale fakt, který badatelé respektují.

Nevimm
12.11.2016

Je to síla, když nejčastější spojení co se v knize vyskytuje je tohle: Zatčeni Gestapem, výslech a popraveni.

AnickaMufinka
07.11.2016

výborně zpracovaný průvodce :)

jozinko
20.09.2016

Kniha je výborná, s nádherným obrazovým dobovým materiálom, len ma v nej trošku irituje, že autori v celej knihe opakovane až ignorantsky nazývajú Gabčíka Josef , hoci to bol slováčisko a volal sa Jozef. Na všetkých pamätníkoch, fotkách, doskách, v Resslovej ulici aj v Holešovičkách je to správne, len títo dvaja páni píšu opakovane Josef. Neviem ako by sa im páčilo , keby ich knihu vydali so skomolenými menani autorov Pavol Šmejkal a Juraj Padevět...

LucieD81
13.09.2016

Krásně zpracované, obsahem mrazivé. Doporučuji přečíst (resp. spíše prohlédnout, kniha je především obrazovým průvodcem) až poté, co máte o této kapitole naší historie něco načteno. Díky této knize strohá jména získávají tváře a místa jasné obrysy. Kniha je z velké části věnována členům odboje a dalším, kteří parašutistům pomáhali. Obyčejným lidem, kteří se zachovali neobyčejně statečně a kteří jsou neprávem téměř zapomenuti.