Anthropoid

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anglicky. The book guides the reader through places connected with the activity of the jump group Anthropoid, whose members realized the attack on the deputy reich protector Reinhard Heydrich on 27 May 1942. We visit the place of the jump, the fl ats of the supporters of the parachutists and the place of the attack itself. In the conclusion of the book, we visit one of the most commemorated places of modern Czech history, the Orthodox Church of Saints Cyril and Methodius in Resslova Street, the place of the last resistance of the parachutists. Kniha provede anglicky hovořící zájemce po místech spojených s aktivitou parašutistického výsadku, jehož příslušníci uskutečnili v r. 1942 atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Publikace je chronologicky rozdělena do 3 oddílů - první popisuje mimopražské lokality, v nichž se parašutisté pohybovali od seskoku v Nehvizdech 29. 12. 1941 do přesunu do Prahy, druhý se věnuje jejich pobytu v Praze do 27. 5. 1942 a třetí přibližuje místa spjatá s vlastní akcí, útěkem a skrýváním atentátníků až po jejich boj s německými jednotkami v obklíčeném kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, Heydrichovou smrtí a pátráním gestapa a represemi vůči podporovatelům a rodinným příslušníkům parašutistů. V závěru najdou čtenáři fotografie rodných domků sedmi výsadkářů včetně snímků pamětních desek a seznam jmen lidí popravených v souvislosti s pomocí při přípravě útoku. Objekty označené názvem ulice v češtině a v němčině a číslem popisným i orientačním jsou v jednotlivých oddílech průvodce číslovány a vyznačeny v mapách, které oddílům předcházejí. Text doprovází řada fotografií osob, domů, pamětních desek i dokumentů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294842/big_anthropoid-beB-294842.jpeg 4.981
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Anthropoid

mart.in
31.07.2021

I mně posloužil Průvodce jako doplnění k románu Dva proti říši, jde to opravdu výbornou publikaci napěchovanou detailními informace, fotografiemi a dobovými materiály. Nepochybně se k ní budu opakovaně vracet, děkuji autorům za skvěle odvedenou práci a každému kdo se zajímá o naše dějiny doporučuji.

Svatka63
26.12.2020

Po přečtení knihy "Dva proti říši" jsem si doplnila vědomosti ověřenými fakty. Teď už jen zbývá vydat se po stopách atentátu a vydat se na místa činu, což mám tedy v plánu. Pro milovníky literatury faktů je kniha rozhodně přínosem.


Astarothh
09.08.2020

Padevět je vždy záruka kvality.

MilanCFC
18.02.2020

Znovu klobouk dolů před autorem Padevětem. Úžasný a do detailu rozebraný průvodce, opravdová zásobárna informací.

ArwenAragorn
30.07.2019

Výborné doplnění informací, týkající se atentátu na Heydricha.

icewind
11.02.2019

Parádní kousek, ostatně jako celá edice Průvodce, používám jako doplněk při četbě v podstatě čehokoliv co se týká akce Heydrich nebo jen tak listuju....tohle je záležitost, která neskončí odškrtnutím do kategorie "přečteno".

Johnnyman
07.02.2019

Skvěle zpracované a popsané!

MildeZ
25.11.2018

Opět další ze skvostů z dílny J. Padevěta ;-)

1