Anthropoid

Anglicky. Kniha provede anglicky hovořící zájemce po místech spojených s aktivitou parašutistického výsadku, jehož příslušníci uskutečnili v r. 1942 atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Publikace je chronologicky rozdělena do 3 oddílů - první popisuje mimopražské lokality, v nichž se parašutisté pohybovali od seskoku v Nehvizdech 29. 12. 1941 do přesunu do Prahy, druhý se věnuje jejich pobytu v Praze do 27. 5. 1942 a třetí přibližuje místa spjatá s vlastní akcí, útěkem a skrýváním atentátníků až po jejich boj s německými jednotkami v obklíčeném kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, Heydrichovou smrtí a pátráním gestapa a represemi vůči podporovatelům a rodinným příslušníkům parašutistů. V závěru najdou čtenáři fotografie rodných domků sedmi výsadkářů včetně snímků pamětních desek a seznam jmen lidí popravených v souvislosti s pomocí při přípravě útoku. Objekty označené názvem ulice v češtině a v němčině a číslem popisným i orientačním jsou v jednotlivých oddílech průvodce číslovány a vyznačeny v mapách, které oddílům předcházejí. Text doprovází řada fotografií osob, domů, pamětních desek i dokumentů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294842/anthropoid-Dxy-294842.jpg 4.977
Literatura faktu, Cestopisy a místopisy, Historie
Vydáno, Academia

Kniha Anthropoid

Svatka63
26.12.2020

Po přečtení knihy "Dva proti říši" jsem si doplnila vědomosti ověřenými fakty. Teď už jen zbývá vydat se po stopách atentátu a vydat se na místa činu, což mám tedy v plánu. Pro milovníky literatury faktů je kniha rozhodně přínosem.

Astarothh
09.08.2020

Padevět je vždy záruka kvality.

MilanCFC
18.02.2020

Znovu klobouk dolů před autorem Padevětem. Úžasný a do detailu rozebraný průvodce, opravdová zásobárna informací.

ArwenAragorn
30.07.2019

Výborné doplnění informací, týkající se atentátu na Heydricha.

icewind
11.02.2019

Parádní kousek, ostatně jako celá edice Průvodce, používám jako doplněk při četbě v podstatě čehokoliv co se týká akce Heydrich nebo jen tak listuju....tohle je záležitost, která neskončí odškrtnutím do kategorie "přečteno".

Johnnyman
07.02.2019

Skvěle zpracované a popsané!

MildeZ
25.11.2018

Opět další ze skvostů z dílny J. Padevěta ;-)

lara25
16.12.2017

Moc hezky zpracovaná kniha. Potěšila mne. Je užasné jít po jejich stopách a navštívit ta místa velké minulosti.