Kdo jsou Židé?

Spiegelova kniha Was ist Koscher? - v českém překladu Kdo jsou Židé - se stala v Německu bestsellerem. Nyní vychází v druhém vydání rozšířeném o "Rozhovor o Německu" - interview s Wilfriedem Köpkem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181994/kdo-jsou-zide-181994.jpg 3.922
Literatura naučná, Filozofie
Vydáno, Barrister & Principal

Was ist Koscher?, 2003

Kniha Kdo jsou Židé?

Svatka63
27.10.2020

Naučná kniha pro ty, kteří chtějí pochopit tradice a zvyky Židů. Za mě kniha, která mi rozšířila obzory, čtivě a jednoduše napsáno, aby se ve složité historii každý orientoval.

martunka
31.10.2017

Tak konečně jsem přečetla opravdu dobrou knihu o Židech. Autor vysvětluje vše, co se týká daného tématu čtivým a erudovaným způsobem. Kniha se čte dobře a opravdu se dozvíte Kdo jsou Židé. Za mě doporučuji.

Asdas
06.04.2015

Kniha určená ľudom ,ktorý si ju ale na nešťastie nikdy neprečítajú a to je na tom najsmutnejšie.

Rup
20.11.2013

Autor nepochybně přispívá svým dílem a postojem ke vzájemnému porozumnění nejen mezi zastánci různých vyznání, ale i mezi kulturami, komunitami a lidmi vůbec. Jednoduchou a čtivou formou dokázal přiblížit jak historii judaismu i antijudaismu, tak i zvyklosti, obyčeje a religiozní praktiky v rámci své víry. Bohužel je však tím dílo rovněž poznamenáno, především v některých historických aspektech. Například o sedmi ranách egytských a odchodu Židů z egyptského zajetí hovoří pouze a jen Starý zákon. Nikde jinde, a především v egytských záznamech, o tom není ani zmínka (hospodářství starověkého Egypta je poměrně dobře zdokumentováno a takový exodus by se musel nepochybně výrazně projevit). Obdobně se staví historie odlišně k ukřižování Krista. Ačkoli k těmto tématům přistupuje z pohledu své víry dost benevolontně za historická fakta dávám hvězdičku dolů. Za osvětu, příspěvek k porozumnění, celkové zpracování bych dal všech pět. Doporučuji, a to především nežidům.

Židé

Paul Spiegel