Sussane Sussane komentáře u knih

Dějiny výtvarné kultury 1 Dějiny výtvarné kultury 1 Bohumír Mráz

Veľmi kvalitná učebnica, ktorá obsahuje pre študenta potrebné základy dejín umenia a je ľahko zrozumiteľná.

03.01.2017 4 z 5

Harry Potter a prekliate dieťa Harry Potter a prekliate dieťa Jack Thorne

Príjemný návrat do čarodejníckeho HP sveta, aj keď Rowlingová nemala toľko priestoru na písanie ako by som chcela. Dej je omnoho jednoduchší, niektoré veci mi prišli nedoriešené, ale je to pochopiteľné, keďže šlo o divadelnú hru :)

03.01.2017 4 z 5

Čaroles Čaroles Brandon Mull

Tak táto kniha rozhodne nie je iba pre mladších čitateľov, ale aj my starší (mladí dospelí) si prídeme na svoje. Pekná rozprávka, pre mňa oddychové čítanie, až som bola prekvapená ako ma pohltila :-)
Príjemné spestrenie po maturitných skúškach :-)

02.06.2015 5 z 5

Kam zmizla Aljaška Kam zmizla Aljaška John Green

Najskôr som mala dojem, že ma tento príbeh bohvieako nenadchne, nezaujme. No po prečítaní a troškou uvažovania, som zistila, že som sa mýlila :D Lepšie neskôr ako nikdy... Dosť mi to pripomínalo knihu Kto chytá v žite, ktorá vo mne vzbudila veľký obdiv. Táto kniha určite nie je nejaký presladený román od Greena, ako väčšina...

04.04.2015 4 z 5

Impresionisté: Jejich životní příběhy Impresionisté: Jejich životní příběhy Sue Roe

Ak vás zaujímajú osudy vašich najobľúbenejších impresionistov, tak toto je niečo pre vás. Dozviete sa rôzne zaujímavosti a pikošky, ktoré by ste možno inde nevyhrabali. Kniha bola pre mňa veľmi zaujímavá a pomohla mi spoznať osobnosti umelcov, nazrieť do ich kamarátstiev, ľúbostných vzťahov a hlavne na zrody umeleckých diel.

Nižšie sa spomína,že ich finančná stránka je veľmi často spomínaná, ale bez toho by to nešlo, aby sme sa vžili do ich trapenia a biedy. Museli prežiť, poniektorí aj uživiť rodinu, takže aj peniaze hrali veľkú rolu.

16.01.2015 5 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Miestami prisladké, dosť idealizovaná láska, proste neuverím, že existuje na svete taký skvelý chalan ako Park.Ukameňujte ma, do toho! :-D Ale aj tak sa mi to veľmi páčilo. Ich prvé dotyky, pusa,... ma dosť chytili za srdce. Je to proste prvá, nevinná láska. Autorka vymyslela peknú dvojicu čo sa týka výzoru aj pováh, neboli dokonalí, ako to váčšinou býva v takýchto knihách a aj preto si ma získali... takže prínosom je tam aj trochu realizmu :-D
Koniec bol taký aký bol, čo už (realizmus) :-D

A ďakujem za pieseň Love Will Tear Us Apart od Joy Division.

06.01.2015 5 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Čítanie tejto knihy ma nesmierne bavilo a s radosťou môžem povedať, že nikde som nepocítila nudu. Naopak, vždy ma kniha upútala natoľko, že niekedy bolo ťažké prestať čítať a ísť konečne spať :D

07.08.2014 5 z 5

Osudná cesta Osudná cesta Kathy Reichs

Toto bola moja prvá kniha od Kathy Reichs, ale určite nie posledná.Jej štýl ma veľmi zaujal, rozhodne vie o čom píše, dokonca z vlastných skúseností.

26.07.2014 5 z 5

Manželstvá v červenej búrke Manželstvá v červenej búrke Galina Nikolajevna Ďurjagina

Neviem, čím to bude , ale tento diel ma oveľa viac nadchol ako prvý. Možno to bude tým, že sa oveľa viac zameriava na lásku, vzťahy,... čo mňa osobne dosť zaujíma, ale taktiež na chudobu, utrpenie, nespravodlivosť. Kniha sa mi čítala dosť ľahko, nudu som nepostrehla, takže to hraje iba v jej prospech.Jednoznačne siahnem aj po pokračovaní Mliekarka z Ottakringu.

15.01.2014 5 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Wau! Skvelý príbeh,kniha ma príjemne prekvapila.Čo najskôr si musím prečítať aj pokračovanie, lebo to dlhšie nevydržím :D

17.02.2013 5 z 5

Charlieho malé tajomstvá Charlieho malé tajomstvá Stephen Chbosky

Hmmm, ešte stále neviem čo si mám o tom príbehu vlastne myslieť.Podstatné je, že sa mi to čítalo veľmi dobre :D Príjemné spestrenie pre mna boli odkazy na knihy a hudbu, ktorú som si pri tom aj púšťala, aby som sa do toho vžila čo najviac. A chcem sa cítiť nekonečne! :D

05.02.2013 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jednoducho nádhera! Mala som čo robit,aby som sa nerozplakala.Určite sa k nej ešte niekedy vrátim :)

31.01.2013 5 z 5

Dcery Marie Terezie Dcery Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Kniha ako vám iste došlo z názvu, nás sprevádza životmi dcér Márie Terézie. Každú z nich vietor zavial na inú cestičku, či už ľahkú alebo ťažkú. Myslím si, že to by ste mali už posúdiť vy, aj keď ja sa osobne prikláňam k druhej možnosti.
Veľmi pútavé čítanie, no aspoň pre mňa :D Odporúčam vám ju všetkými desiatimi :)

11.09.2012 4 z 5

Biele noci Biele noci Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Prešiel len krátky čas čo som si túto tenučkú knihu prečítala, ale mám nutkanie sa do nej zase pustit.Proste nádherné, dojemné,milé a zároven aj smutné.

09.09.2012 5 z 5

Korunu snímám z unavené hlavy Korunu snímám z unavené hlavy Gabriele Praschl-Bichler

Táto kniha mi priblížila život Sissi a ju samotnú, zo stránky o ktorej som vôbec netušila.Určite odporúčam... :)

09.09.2012 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Asi som čudná, ale mne to vôbec neprišlo strašidelné :D No, až na Flagga v jednej scénke, ale to bolo až pri konci.Krásne napísané, čo viac dodat? Vrátilo ma to do detských čias a za to Kingovi dakujem :)

09.09.2012 5 z 5

Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona Dievča, ktoré malo rado Toma Gordona Stephen King

Toto je prvá kniha od Kinga, ktorá sa mi dostala do rúk.Anotácia ma hned zaujala, nehovorím že kniha už nie, ale čakala som trochu viac...Ked to mám zhrnút, celkom pekné čítanie, taká oddychovka.Rozhodne som s Kingom neskončila, práveže som ešte len začala :D

22.08.2012 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Táto kniha má dobrý nápad, ale už nič viac...Dovolím si povedat, že by som to určite napísala lepšie a to je už čo povedat :D Príde mi to , ako keby to písalo malé dieta...urobila to,potom urobila to.To čo je?

03.08.2012 1 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Možno si niekto povie že královká šlachta mala lahký život, ale nie je všetko také ako sa zdá.Maria Antoinetta je toho dôkazom.V tejto knihe nám samotná Antoinetta približuje jej trápenia, radosti,... Už od prvej kapitoly, ma táto kniha pohltila :)

01.08.2012 5 z 5

Růže ze Sevastopolu Růže ze Sevastopolu Katharine McMahon

Kniha sa mi velmi páčila, stále som bola napätá, čo sa stane ...Štýl písania bol tiež velmi dobrý, skoro pri každej kapitole sa ocitneme niekde inde a v inom čase.Či už od Mariellinho detstva až po súčastnost.Vrelo odporúčam :)

27.05.2012 5 z 5