Charlieho malé tajomstvá

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Charlieho malé tajomstvá sú o dospievaní. Charlieho listy sú oveľa intímnejšie ako denník, sú smutné aj veselé, tragické aj komické. Nevieme, kde žije, nevieme, komu píše, vieme však o svete, o ktorom píše. Snaží sa žiť svoj život najlepšie, ako vie, no zároveň uteká pred jeho nástrahami a dostáva sa do sveta prvých rande, rodinných drám a nových priateľov. Sveta sexu, drog a kultovej Rocky Horror Picture Show, sveta, v ktorom je potrebná len úžasná pieseň na úžasnej ceste k nekonečnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134994/big_charlieho-male-tajomstva-Ai5-134994.jpg 4.52804
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (SK)
Originální název:

The Perks of Being a Wallflower, 1999


více info...
Nahrávám...

Komentáře (521)

Kniha Charlieho malé tajomstvá

uzivatel3489
14. srpna

(+ SPOILER) Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Velmi osobní, na tělo. Způsob psaní mi vyhovoval. Přemýšlím, proč ve mně kniha tak rezonovala. Zřejmě jsem v hlavní postavě viděl své středoškolské já. Způsob přemýšlení Charlieho mi byl velmi povědomý, blízký a často podobně přemýšlím dodnes. Závěr o zneužívání mě docela překvapil. Autor zkrátka nemusel vnitřní pocity hlavní postavy podrobně popisovat. Stačilo, když Charlie řekl své: "Cítím se nekonečně" a podobně jako Sam a Patrick jste prostě věděli, co tím myslí a jen jste se pousmáli.

jituliste
26. července

Kniha je psaná netradiční formou, ale takovým milým jazykem. Moc jsem od ní nečekala, ale přišla mi "kouzelná".


LilKure
22. července

Tak tohle bylo opravdu něco! Láska od začátku až do konce.

_Brunetka_
17. července

Kouzlo téhle knihy mě bohužel nijak nepolíbilo.

JitulHa
23. června

Hlavní hrdina Charlie se v tomto příběhu, dělí o své pocity a prožitky prostřednictvím dopisů. Ty adresuje buďto někomu určitému, anebo spíše každému čtenáři, který je ochotný napsaným řádkům věnovat pozornost. Byla to vskutku velmi zvláštní kniha, ať už jde o formu vyprávění, časového zasazení děje (počátek 90.let minulého století), či samotným svým obsahem - ano, dnes už je opravdu podivné číst o někom, kdo používá psací stroj nebo nástěnný telefon. Celkově vzato, je to kniha plná muziky, literární klasiky, ale také mladických nerozvážností a neřestí, včetně rodinných dramat. Vlastně tam těch dramatických momentů bylo nepočítaně, přestože ne všechny se přímo týkaly osoby Charlieho, dost jej ovlinily. Pokud tedy hledáte nějakou optimističtěji laděnou youngadultovku, sáhněte raději po jiné. Jestli ovšem hledáte v tomto žánru něco netradičního, popisujícího strasti dospívání bez jakéhokoliv pozlátka, tohle bude to pravé ořechové.

elizabeth_e
31. května

(+ SPOILER) Bylo to úžasný.Měla jsem od toho velké očekávání,a to se vyplnilo.Celou knihu jsem si říkala co zatím je že se Charlie chová "divně".Nějaká nemoc,porucha?Nemyslela jsem si že by to mohlo být způsobeným nějaký traumatem.

Hanncha
20. května

Knhu jsem četla, protože mě nadchnul nápad, že je kniha psána v dopisech. Na střední to byla moje nejoblíbenější kniha. Přečetla jsem ji všehovšudy šestkrát. A velmi ráda si ji přečtu znova.
Film tedy spíš nedoporučuji... Ale není to tak špatný, jak se zdá.

hungryreader00
20. dubna

Tuto knihu jsem četla na střední. Stala se jednou z mých nejoblíbenějších knih. Není to žádné levné zpracování první lásky na střední. Je to mnohem víc.

1 ...