Šungitka Šungitka komentáře u knih

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Dobrý, drsný psychologický román.

27.02.2019 5 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Pohodové detektivky, žádná drasťárna. Přečetla jsem celou sérii...

27.02.2019 4 z 5

Doktor v domě a na moři Doktor v domě a na moři Richard Gordon (p)

Pěkné, humorné čtení.

Tmavá studnice Tmavá studnice Jaroslav Velinský

Tohle není nic moc pro mě.

27.02.2019 2 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Je to nádherná a moudrá kniha.

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Začala jsem číst, leč nedočetla (i když to nemám ve zvyku). Pro mě je to příliš naturalisticky drastické.

27.02.2019

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Celá série s Gamachem je úžasná.

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Celá série s Gamachem mě okouzlila.

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Miluji celou sérii s Gamachem.

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Opět skvělé.

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Už jsem psala k 1. a 2.dílu a stále bych se opakovala.
Pro mě je celá série s Gamachem skvělá. Četla jsem ji hned znovu dokola. Není to klasická detektivka s klasickým pátráním, kdo tohle očekává, bude možná zklamaný. Je to pátrání v lidském nitru - často velmi bolestivé.
Děkuji paní Penny za Gamacheho.

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Jsem opět okouzlena. Ale musela jsem si zpracovat, že to nemůžu brát jako klasickou detektivku, kde všechno musí být naprosto logické. Pro mě je tady vražda jako příležitost nahlédat do nejskrytějšího nitra všech zůčastněných.
Vesničku Tři borovice vnímám jako kouzelné místo, kde základ tvoří náves, obchůdek, bistro, pekárna, domky Clary a Petera, Ruth a dalších, ale ostatní je tak trochu mimo "prostor a čas". Mění se to podle potřeby příběhu. Zrovna tak složení obyvatel. Stabilní jádro zůstává, ostatní se přizpůsobuje příběhu.
A jak inspektor Gamache často upozoňuje - není to jen o pátrání po stopách viditelných, ale hlavně o pátrání v nitru člověka. V tom nejskrytějším místě - v naší třinácté komnatě.
Pro mě jsou knížky paní Penny velmi inspirativní. Jejej, kolikrát se mi stane, že je tam vyřčena nějaká moje myšlenka (až se zastydím)... Nebo si řeknu - a co já v takovéhle situaci?... A jindy mě tak rozesměje její jemný, ale trefný humor, že běžím za manželem, abych mu to hned přečetla.
Prostě miluji Gamacheho a moc za něj paní Penny děkuji.

Zátiší Zátiší Louise Penny

Když jsem ji četla poprvé - před pár lety, tak mě moc neoslovila. Tak normálně. Nyní, když čtu celou sérii najednou (zatím 8 dílů), mě vrchní inspektor Gamache okouzlil. Ne jenom jako detektiv, ale hlavně jako člověk. Jeho citlivé vhledy do lidí, do jejich jednání i pohnutek. Učím se od něj přístupu k lidem i k sobě samé. Miluji vesničku Tři borovice a její svérázné obyvatele.
V celé sérii s Gamachem občas doslova vyskakuje hezký jemný humor, jindy hluboké, moudré úvahy o lidské povaze.
Mám tři detektivní srdeční záležitosti: televizní Hercule Poirot, bratr Cadfael od paní Petersové a nyní Gamache.
Vřelé díky paní Penny a moc se těším na další díly. Už se nemůžu dočkat...

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Gamache je moje srdeční záležitost.
Další díl by prý mohl vyjít snad v dubnu a pak další možná říjen. To je předběžná informace na můj dotaz v nakladatelství.