streles streles komentáře u knih

Těžké duše Těžké duše Iva Hadj Moussa

Příjemná oddychovka.

15.04.2024 4 z 5

Vzpoura v Treblince Vzpoura v Treblince Samuel Willenberg

Výborně popsaný život ,takový jaký skutečně byl v Treblince. Autor měl neskutečně velké množství dílčích kousků štěstí, díky kterým přežil toto peklo.
V knize jsou navíc autorovy vyfotografované umělecké sošky, které sám vytvořil aby se nezapomnělo. Doporučuji k přečtení.

17.03.2024 5 z 5

Zázračné zbraně – Jak se Izrael stal vyspělou vojenskou supervelmocí Zázračné zbraně – Jak se Izrael stal vyspělou vojenskou supervelmocí Yaakov Katz

Výborně zpracovaná kniha. Rozšířil se mi obzor o výzbroji a taktice Izraele.Doporučuji.

21.02.2024 5 z 5

Komunistům nikdy nevěřit, stejně tak jako ruským"poradcům".V této knize je to přesně popsáno jaké to byly skety. Mladý František byl zavřený za dopisy, na které čekal více jak dva roky. Nedočkal se, přesto ho za ně zavřeli ve vykonstruovaném procesu.
Nejhorší byl opět brutální předseda Tomeček a navíc i ta jeho aktivistická komunistka Jarmila,která i když nechtěla tak nakonec s ním souložila v zájmu strany- děsné.Kniha se mi líbila a doporučuji ji.Také se těším na poslední třetí díl.

03.02.2024 5 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Kniha se četla jedním dechem.Žádné hluché místo. Smékam před odvahou francouzských, britských odbojářů a odbojářek za jejich statečnost a odvahu. Knihu určitě doporučuji.

18.01.2024 5 z 5

Podivná doba Podivná doba Caimh McDonnell

Kniha se četla jedním dechem.Kulhánek to určitě není ale vyprávění je vtipné a trefné.V knize nebylo jediné hluché místo a kapitoly ani krátké ani dlouhé,za sebe knihu určitě doporučuji.

05.12.2023 5 z 5

Třinácté okno Třinácté okno Vlasta Dušková

Kniha se četla dobře a děj ubíhal docela rychle.Hlavní hrdinka měla život velice těžký a nebylo jí téměř co závidět. Vlastně skoro všem co zažili obě světové války a komunismus padesátých let není co závidět.Knihu určitě doporučuji.

29.11.2023 5 z 5

Jak nezemřít Jak nezemřít Michael Greger

Knihu jsem si pořídil, neboť mi bylo diagnostikováno docela dost civilizačních nemocí. Doktorka mi předepsala sedm léků na každý den. Brrrrr.
Nevěřím farmaceutickým firmám a proto jsem se rozhodl změnit způsob stravování dle této knihy a výsledky se pozvolna dostavují. Děkuji panu Gregerovi za jeho knihu. Doporučuji

23.11.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Z knihy mne mrazilo. Příběh vyprávěný patnáctiletou dívkou, kterou i s jejím deseti letým bratříčkem a maminkou násilně deportovali dobytčákem z Litvy na Sibiř je hrůzný. To jak tyto děti viděli každodenní hrůzy a umírající lidi bylo strašné. Ani si to nedovedu živě představit. Tuto knihu by měli mít naše děti jako povinnou četbu. Všem doporučuji přečíst.

22.11.2023 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Občas přečtu i knihy pro ženy.Zrovna tato prvotina autorky se četla příjemně.
Jak je zde již několikrát napsáno, konec byl useknutý. Nicméně tuto knihu doporučuji.

15.09.2023 4 z 5

Proměna Proměna David Věrný

Na to, že to byl debut autora,tak skvělý příběh.Autor pokud bude v psaní pokračovat,tak se domnívám, že bude velmi úspěšný.
Příběh přečten na jeden zátah.Šumava, poznání sebe sama, opravdové přátelství .... krásné čtení.

25.08.2023 5 z 5

Vše již tu bylo napsáno.
Hrůza,běs a hlavně tolik zbytečných úmrtí. Buďme rádi v jaké žijeme době a stále neremcejme. Ani netušíme,jak moc by to ti mrtví a pozůstalí s námi vyměnili.

14.08.2023 5 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Období 1948 až 1953 byly nejhorší léta komunismu.Příběh je právě zasazen do této chmurné doby.Kniha se čte svižně a na konci se mění na detektivku.
Jo kniha se mi líbila a doporučuji ji.

13.08.2023 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Mně se příběh malého Mikaela moc líbil. I když to byla pohádka pro dospělé ,díky popisům středověkého zabíjení a mučení. Šestisetstránkovou knihu jsem zvládl přečíst během tří dní.Těším se na další knihy autora.

09.08.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moc krásná a zároveň smutná kniha.Velmi poutavě napsaná.
Viděl jsem i film ale kniha je kniha.

04.08.2023 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Moje první kniha od autora. Přečteno jedním dechem. Skvělý styl psaní,má to spád a občas i vtipné průpovídky.
Vraha jsem trefil v jedné třetině knihy.
Těším se na další díl. DOPORUČUJI.

29.07.2023 5 z 5

Raci v hlavě Raci v hlavě Rudolf Král

Kniha se mi četla výborně.Autor si dal hodně práce aby zjistil chápání dětí z dětských domovů.
Příběhy ve dvou časových linkách jsou parádní.
Hvězda dolů je za závěr knihy.Ten mne nevzal. Samozřejmě knihu doporučuji.

15.07.2023 4 z 5

Paměti donského Kozáka a českého lékaře Paměti donského Kozáka a českého lékaře Nikolaj Andrejevič Kelin

Precizně zpracované vzpomínky Nikolaje Kelina.
Je neuvěřitelné ,co vše jeden člověk může prožít.Knihu si určitě přečtu ještě jednou.

04.07.2023 5 z 5