stolbice stolbice komentáře u knih

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Nic moc jsem nečekala, ale to pěkné, oddechové čtení :-)

02.03.2017 4 z 5

Robin Hood Robin Hood Howard Pyle

Pohádka pro děti. Je to celkem čtivé a místy hodně úsměvné, ale raději mám příběh od pana Dumase nebo realističtější filmová zpracování.

23.02.2017 3 z 5

Rozkaz zabít Rozkaz zabít James Dashner

Musím uznat, že se mi to líbilo mnohem víc než 2. a 3. díl Labyrintu, aspoň jsem měla ráda hlavní postavy od začátku až do konce. Kniha je nabitá, a to doslova, jedna hrůza střídá druhou a zdá se, že nikdy nebude konec a pak, když konečně přijde, je tak definitivní, žádná naděje, žádné pozitivum, prostě nic.

13.02.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Příběh se mi líbil, i když Pět mě asi dostalo víc. Tady se to ze začátku vleklo a spíš se řešil vztah dvou hlavních hrdinů než nějaké vraždy, po půlce už to však nabralo spád a ten konec....prostě výborný.

08.02.2017 4 z 5

Jak přežít svou maličkost? Jak přežít svou maličkost? Francine Oomen

Celkem zábavné čtení. Pro puberťáky jako dělané :-)

03.02.2017 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Na tenhle díl jsem se strašně těšila a zároveň se bála...bude tak dobrý jako byly ty předtím? Nezklame mé očekávání? Musím říct, že nebyl tak dobrý jako první nebo druhý díl, ale nezklamal mě. I když konec byl předvídatelný a po celou knihu jsem se ho bála, příběh byl pořád stejně silný, nic mi nepřišlo nepřirozené, přehnané nebo trapné, četlo se mi to jedním dechem. Takže i když byl tenhle díl slabší a asi bych měla hodnotit jen 4 hvězdami, dávám 5, protože jsem se opět bavila, byla napjatá, zraněná, ztracená a nakonec smířená.

26.12.2016 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Dobré čtení, zajímavé a pro mě i napínavé, do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo to umřel a už vůbec mě nenapadlo, kdo koho zabil. Jak je to se Ziggyho tátou jsem sice tak nějak tušila, ale velké překvapení. Doporučuji!

08.11.2016 5 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Doporučuju! Moc pěkná a vtipná oddechovka :-)

30.06.2016 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Na knihu jsem se těšila, ale zklamala mě...čekala jsem od toho příběhu víc. Nešokovala mě, neděsila a už vůbec nepřekvapila, vše bylo celkem předvídatelné, takže myslím, že 3 hvězdy jsou tak akorát.

28.06.2016 3 z 5

Síla odvahy Síla odvahy Laurent Vachaud

Silný příběh, určitě doporučuji přečíst.

15.06.2016 5 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Takže asi tak - super nápad, celkem i využitý, jsou tam určitě rezervy, ale nemůžeme vše nacpat do prvního dílu že....o čem by pak byly ty další :-) pomalejší rozjezd, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout, bavilo mě to :-)

22.04.2016 4 z 5

Lupiči nedobytných pokladen Lupiči nedobytných pokladen * antologie

Zajímavý pohled na začátky české detektivky, někdy úsměvné, romanticky naivní, ale i tajemné a na tu dobu brutální. Musím ale přiznat, že nejvíce mě asi bavil pan Hašek a jeho skvělá parodie na detektivku. Trochu jsem se trápila se starou češtinou, nečekala jsem krkolomný originál, moje chyba :-) každopádně určitě kniha stojí za přečtení.

18.04.2016 4 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Pěkný, tajemný příběh, čte se sám. Dopoledne jsem vzala knihu do ruky a odpoledne měla přečteno :-) Atmosféra maloměsta je krásně popsána, obyvatelé sympatičtí a hlavní hrdinové nenudí.

18.01.2016 4 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Dlouho jsem přemýšlela, co a jestli vůbec k této knize/sérii napsat :-) Líbilo se mi to a musím říct, že jsem zase jednou hrdá na českou vynalézavost (inspirace Janem Žižkou). Příběh sám o sobě je dosti realistický, místy brutální, smutný a vtipný. Je úplně jedno na kolik je okopírován, poslepován a domyšlen. Hlavní i vedlejší postavy nejsou nereálně morální a hrdinské...jsou to prostě lidi a to se mi na tom asi líbilo úplně nejvíc :-) Konec je pak v podstatě happyendem, Cale dostal přesně to, co chtěl, aby mu všichni dali pokoj :-) Kdyby umřel, bylo by to moc definitivní a kdyby byl jeho odchod doplněn kapitolou po 20-ti letech...moc kýčovité.

07.01.2016 4 z 5

Dívej se, jak umírám Dívej se, jak umírám Erica Spindler

Celkem průměrná detektivka. Od strany 72 už bylo naprosto jasné, kdo je vrah. Pravda o mrtvém manželovi byla také zřejmá a podsouvání dávného přítele jako vraha bylo tak urputné, až to bilo do očí. Občas mi nedávaly smysl myšlenkové pochody paní restaurátorky, ale jinak to docela ujde :-)

20.10.2015 3 z 5

Dravec Dravec Adam Barna

Zajímavý příběh zasazený do domácího,českého prostředí. Většinou takové knihy nečtu ráda, vše nechávám představivosti, ale tahle mě opravdu zaujala. Děj má spád, vraždy jsou řádně brutální a vrah celkem úspěšně uniká dvojici vyšetřovatelů, která jen pozvolna skládá střípky dohromady. Konec je zajímavý a v podstatě otevřený, takové co kdyby....příroda se nedá jen tak zaskočit a člověk se stále vyvíjí že :-) Každopádně úplně nerozumím tomu, proč jsou tady z toho někteří lidé zklamaní, kniha je řazena do žántru sci-fi a fantasy, takže opravdu nechápu, že někdo očekával klasickou detektivku.

13.10.2015 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Úžasná kniha, neskutečně mě bavila, jak jednou začnete, nemůžete se odtrhnout :-) postavy jsou sympatické, některé správně prohnané, jiné střeštěné a jiné pořádně brutální...skvělá směsice pro tento zajímavý a originální příběh.

13.08.2015 5 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Tak to byla síla, krásný postapokalyptický svět....jen ten happyend mi tam trochu nesedl, mohlo si to udržet laťku, i když na druhou stranu jsem ráda, naděje stále žije :-)

10.07.2015 4 z 5

Tajemství katakomb Tajemství katakomb Tom Egeland

Příjemná napínavá oddechovka na dopoledne :-)

09.04.2015 4 z 5

Vzpoura andělů Vzpoura andělů Brigitte Melzer

Příjemná oddechovka, čte se to v podstatě samo :-) nechybí akce, romantika, šťastný konec....klasika :-D Rozhodně můžu doporučit.

31.03.2015 5 z 5