Jak přežít svou maličkost?

Knížka je psaná jazykem teenagerů a proložený trefnými e-maily, které si hlavní hrdinka Rósa píše se svými přáteli. Není spokojená s tím, jak vypadá, a je přesvědčená o tom, že si z ní spolužáci utahují. Volí proto svérázné cesty k získání nového image, a tak není divu, že jí narůstají problémy doma i ve škole.

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61397/jak-prezit-svou-malickost-61397.jpg 3.332
Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Hoe overleef ik mezelf?, 2003

Kniha Jak přežít svou maličkost?

bookworm_girl
06.05.2020

Sice jsem asi přesně cílová skupina, ale i tak si myslím, že před dvěma lety by mě bavila o dost víc. Ze začátku se mi příběh opravdu moc nelíbil, to se po dalších přečtených stránkách změnilo a nakonec to nebylo tak strašné, ale za mě žádná bomba.
Přijde mi že Rósiny rozhodnutí byly většinou opravdu přehnané a docela rozumím jejím rodičům, že se k ní chovali tak, jak se chovali, protože Rósa byla opravdu na pěst.
Neskutečně mě vytáčely ty přezdívky, které pořád ona a její kamarádi psali na začátcích a koncích mailů, to mě fakt neskutečně iritovalo.
Takže za mě hodně průměrná kniha, rozhodně bych si ji znovu nepřečetla, ale úplně ztracený čas to také nebyl. Mám doma i další díl, který si přečtu, ale nic úžasného neočekávám.

stolbice
03.02.2017

Celkem zábavné čtení. Pro puberťáky jako dělané :-)

Smrtka92
24.01.2015

Během puberty mi fakt pomohla s tím abych se vyrovnala jaká jsem a i díky ní jsem si dokázala promluvit s mámou a teď jsme nej kámošky :-)

Layss
26.02.2012

Opravdu pro teenagery jako dělané! Je to sice už pár let, co jsem knížku četla, ale stejně je to docela nezapomenutelné. V mnoha knížkách se s podobným stylem jazyka moc nesetkáte...