stolbice stolbice komentáře u knih

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Moc pěkné čtení, ze začátku mi to přišlo trošku slabší než jednička, ale konec to vynahradil :-) už aby tu byl další díl.

05.02.2016 4 z 5

Šeptající lebka Šeptající lebka Jonathan Stroud

Super pokračování :-) Tajuplné, zábavné, správně akční. Moc se mi to líbilo a opět se těším na další díl.

20.01.2016 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Moje první kniha ze série a můžu říct jen jedno, rozhodně ne poslední :-) moc se mi to líbilo, děj hezky plyne, vyvážený obsah faktů, zvráceností a střípků z osobního života vyšetřovatelů...Příběh rozhodně nenudil a fakt, že víte, kdo je vrah, neubírá nic na závěrečném vyvrcholení, které nemusí být pro všechny překvapením, ale rozhodně donutí člověka se zamyslet.

24.09.2015 5 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Douglas Hulick

Vůbec to nebylo špatné :-) začátek se trochu vlekl, úplně jsem nevěděla, jestli se mi to líbí nebo ne, ale závěr byl super. Dost mi to připomínalo jinou zajímavou trilogii - Dolní město. Já tyhle mizerný parchanty se smyslem pro čest a zálibou v pouličních rvačkách prostě můžu :-)

09.09.2015 4 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Jedna hvězda, a to jen proto, že si někdo dal tu práci a vydal to, i když zřejmě neuměl číst :-(

26.08.2015 1 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Kniha mě překvapila, čekala jsem nějaký detektivní román, jako jsem již od autorky četla, ale...moje chyba, nepřečtla jsem si ani anotaci, ani recenze....klasická červená knihovna :-) každopádně to neurazí, čte se to dobře, rychle a jako proložka mezi jinými žánry to není špatné, taková nereálná pohádka pro velké holky :-)

09.06.2015 2 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Příjemná oddechovka na letní odpoledne :-)

01.06.2015 3 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Po delší době zase kniha, o které mám chuť něco napsat :-) I když námět celkem profláknutý, autorka se s tím poprala slušně. Virus útočí na ostrov, záhy jsou všichni izolovaní a ponechaní sami sobě. Jak se k tomu kdo postaví, toť otázka...Ze strachu, zoufalství a beznaděje se rodí různí lidé...někteří chtějí pomáhat, jiní ubližovat a většina se jen schovává a čeká, až to všechno skončí....forma vyprávění příběhu byla pro mě nejdřív trochu odpuzující. Příběhy psané jako deníky nebo dokonce dopisy mi přijdou moc popisné, neaktuální a většinou mi chybí přímá řeč. Tady to ovšem nechybělo, čte se to celkem samo a forma přítomného času tomu dodává na aktuálnosti a vtáhne do děje. Takže za mě - moc pěkná kniha i příběh, jsem zvědavá, jaké to bude mít pokračování, rozjeté je to dobře :-)

21.01.2015 5 z 5

Ta, jež čeká Ta, jež čeká Daniel Polansky

Ale jo :-) to je to první, co mě napadlo, když jsem knihu dočetla :-) nebyla tak úžasná jako předešlé dva díly a první polovina se celkem vlekla, závěr byl očekávaný, ale i přes to výborný. Správce rozehrál svou poslední partii brilantně a pohledy do minulosti byly osvěžující a skvěle dokreslily příběh. Není, co dodat, možná jen, že mi ten starý hajzl bude chybět :-)

07.01.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Zajímavá námět, určitě něco, co stojí za to přečíst. I když nemůžu přesně říct, že jsem to plně pochopila nebo spíše, dobře, hledají ty nejlepší ze všech, ty, kteří se nikdy nevzdají ani čelem naprosto bezvýchodné situaci, ale proč? To mi nejspíš uniklo nebo to byl záměr, abych si koupila druhý díl :-) Naštěstí nemusím čekat dlouho, měl by vyjít koncem prosince nebo začátkem ledna, třetí díl je pak plánovaný na červen 2015. Každopádně je to fajn počtení, zajímavé a napínavé, určitě mohu doporučit :-)

01.10.2014 5 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Zdařilá detektivka, po delší době zase jedna, kde jsem hned od začátku netušila, kdo je vrah :-) čtivá, napínavá....mohu doporučit.

02.09.2014 5 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Co dodat, skvělé, skvělé, skvělé :-) Do prvního dílu jsem se nemohla ze začátku vůbec začíst, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala, ale jsem ráda, že jsem vydržela. Trilogie nemá chybu, první díl jsem obrečela, druhý mě vůbec nenudil, naopak, udržoval linku napětí a třetí...opět jsem obrečela konec a děkuji autorovi, že zachoval příslib naděje i na závěr. Vynikající kniha/série, která zasáhne od začátku až do konce, tolik emotivní a pravdivý příběh jsem už dlouhou dobu nečetla a i teď, když jsem právě dočetla tento díl mám chuť, začít to číst znova :-)

28.07.2014 5 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Jako obvykle krásné počteníčko :-)

25.04.2024 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Boží :-) skvěle jsem se bavila a ty hlášky....
"Doufám, že v noci při cestě na záchod šlápne na lego. Nebo minu."
Prostě bavilo od začátku do konce aneb nesuď knihu podle obalu (ten mě tedy vůbec nenalákal :-))

27.01.2024 5 z 5

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Trvalo mi to, po předchozím dílu jsem vůbec neměla chuť se do té poslední knihy pustit....no, oproti předchozímu dílu je to lepší, celkem to zachraňuje pár zajímavých událostí, ale stále nic moc a i když se to četlo rychle, některé pasáže stály za nic...Pokud mám hodnotit celou sérii, přijde mi, jako by poslední 2 díly psal úplně někdo jiný, nejspíš dítě. Jednoduchý text, opakující se klišé, sebelítost hlavního hrdiny je až nemístná, dialogy jak ze školky...Třetí díl považuji za vrchol, pokud by tam série skončila, vůbec by mi to nevadilo, ty poslední díly prostě dost kazí celkový dojem, bohužel.

12.04.2020 2 z 5

Uklidněte toho parchanta Uklidněte toho parchanta David Vienna

Perfektní kniha pro nastávající i stávající rodiče :-) Jsou zde nastíněny situace, které mohou, a dozajista nastanou, a jejich řešení. Rady jsou podané s nadhledem a humorem.

02.03.2019 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Zajímavá kniha i námět, ale nevím, ten konec mi nesedl...

22.06.2017 4 z 5

V moci zla V moci zla Peter James

Neurazí, nenadchne, čtivá, ale v paměti neutkví.

08.06.2017 3 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Nevím, co jsem čekala, možná víc nadpřirozena a míň scifi nebo něco víc? Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale to už se mi stalo u jedné z přechozích autorových knih, a tak jsem věděla, že musím vydržet. Vyplatilo se a ke konci jsem měla problém knihu odložit. Vyklubal se z toho takový procítěný mix Terminátora s Matrixem :-) A ten konec, je jaký je, vůbec podle mě nepotřebuje pokračování, končí to v ten správný okamžik a je jen na nás, jak si to přebereme. Je to dobrý, fakt dobrý a bavilo mě to, tahle kniha je prostě něco víc :-)

25.05.2017 5 z 5

Magyk Magyk Angie Sage

Takové roztahané to je. Někdy se autorka až moc a zbytečně rozepisuje o věcech, které nejsou ani důležité, ani zajímavé a kdyby jich nebylo, vůbec by to ničemu neuškodilo, nehledě na to, že jejich konec je pak vysvětlen jednou větou nebo odstavcem. Jako dítě by to mojí pozornost asi neudrželo, ale dočetla jsem a možná, až budu mít chuť, pustím se do dalších dílů.

27.04.2017 3 z 5