Stoker Stoker komentáře u knih

Talent pána Ripleyho Talent pána Ripleyho Patricia Highsmith

Možno príbeh pána Ripleyho poznáte z filmu tak ako ja, ale to mi nebránilo skoro s 20 ročným odstupom prečítať si aj knihu. Bolo to moje prvé zoznámenie sa s pani autorkou a nemyslím si, že posledné. Patricia Highsmith hneď od prvých stránok knihy výborne rozohrala psychologický thriller . Kniha Vás drží v napätí až do konca a to aj napriek tomu, že ten príbeh poznáte. Mal som ju prečítanú za 3 dni a aj to som sa snažil čítanie trochu natiahnuť, nechcelo sa mi s knihou tak rýchlo rozlúčiť. Bavila ma Tomova prefíkanosť, inteligencia a chladnokrvnosť. Príbeh pána Ripleyho je pentalógia, takže niekedy v budúcnosti možno prečítam aj pokračovanie.

31.05.2020 5 z 5

Talent pána Ripleyho Talent pána Ripleyho Patricia Highsmith

22.11.2019 5 z 5

Život fotografky Život fotografky Marie Formáčková

Pani Mináčovu obdivujem nie len za jej "umelecké oko" ale i za jej optimistický prístup k životu, ktorý k nej nie vždy bol ústretový. Kniha obsahuje aj množstvo jej fotografii takže sa ju oplatilo kúpiť. Odporúčam aj dokument Očami fotografky.

Vlastnou hlavou Vlastnou hlavou Marek Vagovič

Pre tých čo sledujú politickú situáciu a poznajú kauzy Smeru je to taký súhrn špinavostí v jednej knihe. Tým, čo majú oči zavreté a kauzy nevidia alebo politiku nesledujú kniha môže oči otvoriť.

22.02.2017 4 z 5

Má léta s Andy Warholem Má léta s Andy Warholem Ultra Violet

Výborný životopis, Ultra Violet za svoj život spoznala veľa známych osobností, vždy bola tam, kde sa niečo dialo a vedela sa predať. Kniha je zameraná hlavne na Warhola ale spomína v nej aj Daliho a iných. Odporúčam

22.02.2017 5 z 5

Začiatok knihy ma moc nebavil, začínalo to ako dievčenský román. Postupne kniha naberala na vážnosti a brutalite a miestami sa čítala naozaj ťažko. Čítal som už viacero kníh na túto tému a každá jedna výpoveď ľudí, čo prežili tieto zverstvá stojí za prečítanie. Mám však menšie výhrady k autorke, prišlo mi to miestami ako hra na city, pretože dosť často opakuje zdrobneniny ako "mamička, otecko"... Chápem že prísť o rodinu za takých podmienok je brutálne ale toto knihe skôr uškodilo. A tiež by som vytkol názov. Chápem, že treba nejako čitateľov osloviť aby sa kniha dobre predávala ale názov Mengeleho dievča mi prišiel trochu prestrelený, pretože o Mengelem je v knihe minimum a pani Viola, aj keď bola vybraná na pokusy sa s nim konfrontovala minimálné (na šťastie). Každopádne veľmi silný príbeh odporúčam čítať kadému, aby sa nezabudlo na to, čo bolo a môže byť znova. Pretože história sa opakuje.

22.02.2017 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Som nadšený. Parfém je výborná kniha, ktorá sa čítala sama. U mňa maximálna spokojnosť a môžem len odporučiť, tak isto odporúčam aj film.

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Hadí zámok je veľmi slabá kniha bez akéhokoľvek napätia. Po prečítaní som ju hneď vyradil zo svojej knižnice, zbytočne by zaberala miesto lepším knihám.

22.02.2017 2 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Originálny príbeh,veľmi dobré čítanie. Gény sa nezaprú - aspoň pri tejto knihe :) Kniha je tradične lepšia ako film. Pri čítani som si Iggyho rozhodne ako Harryho Pottera nepredstavoval :)

16.10.2016

Oblek mŕtveho Oblek mŕtveho Joe Hill (p)

Námet zo začiatku zaujímavý ale potom ma kniha prestala čoraz viac baviť a mal som problém ju dočítať.

Čas diabla Čas diabla Ed Kelleher

Nič prevratné, kniha nevyniká ani obsahom ani spracovaním. Trochu mi to istou časťou pripomínalo mlčanie jahniat ale skôr taký plagiát.

Kniha smrti Kniha smrti John Tigges

Knihu som si zobral na dovolenku k moru, s tým že pôjde o oddychové, brakoidné čítanie ale bol som milo prekvapený. Príbeh je viac menej tuctový, ale kniha je napísaná veľmi dobre, číta sa naozaj ľahko. Pôvodne som ju tam chcel nechať, ale po prečítaní zostáva v mojej knižnici .

Fulmaya Fulmaya Dorota Nvotová

Fulmaya je zaujímavý cestopis, v ktorom Dorota mimo cestovania rieši aj svoj osobný život. Je to taký denník z jej ciest, ktorý sa veľmi dobre číta a po dočítaní máte chuť s Dorotou vyraziť niekam na cesty.

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Moje prvé stretnutie s Harukim a asi aj posledné. Zaujímavý štýl ale nie je to môj šálok čaju.

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Túto knihu by som zaradil medzi povinné čítanie. Mal by si ju prečítať každy !

16.10.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborná kniha, prečítaná na jeden nádych. Je jedno aká je doba, ľudia sa nikdy nezmenia a zvieracia farma bude v akejkoľvek spoločnosti vždy aktuálna.

16.10.2016 5 z 5

Miloš Havel - český filmový magnát Miloš Havel - český filmový magnát Krystyna Wanatowiczová

Výborné spracovaný životopis pána Havla. Kniha obsahuje veľa fotografii, zaujímavosti a informácii nielen z jeho života . Autorka uvádza aj svoje zdroje, takže je kniha veľmi dobre spracovaná. Vytkol by som jedine obal knihy, ktorý je po jednom prečítaní dosť fľakatý a umazaný (a to si dávam na knihy pozor), čo je trocha škoda,lebo mi to knihu trocha znehodnotilo ale pod prebalom si to nikto nevšime :)

16.10.2016 4 z 5

Hana Hegerová  - Originální a svá Hana Hegerová - Originální a svá Michaela Košťálová

Kniha je písaná na úrovni slohovej práce žiaka základnej školy na tému "môj idol". Autorka pani Hegerovú vynáša do neba na každej stránke veľmi naivným spôsobom, pôsobí to infantilne a vtieravo. Osobne mám pani Hegerovú v obľube ale tento brak, doplnený o autorkine obrázky neodporúčam nikomu.

16.10.2016 odpad!

(Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně (Ne)milostivé léto L. B. - Literární rekonstrukce osudů Lídy Baarové v Berlíně Vera Vogeler

Pozitívum knihy je, že prináša pohľad na Lídu Baarovú z nemeckej strany. Napriek tomu informácie ktoré by čitateľ ktorý čítal viac knih o Baárovej nevedel je málo. Jedna z menej zaujímavych kníh o Líde .

16.10.2016 3 z 5

Radoslav Brzobohatý - Chlap se širokým srdcem Radoslav Brzobohatý - Chlap se širokým srdcem Jan Brdička

Kniha mi prišla ako zlepenec informácii získaných z webu a z tlače. Nič nové neprináša, všetko si viete dohľadať na webe. Veľmi slabý pokus o biografiu pána Brzobohatého.