Stellia Stellia komentáře u knih

Krvavý oheň Krvavý oheň Juraj Červenák

Zakončenie série bolo parádne :) Akurát mám pocit, že sa mi tie dva predchádzajúce diely čítali akosi lepšie...

04.09.2018 4 z 5

Keby zavolal Keby zavolal Rosie Walsh

Je zvláštne ako Vás dokáže príbeh oklamať. A tento to urobil vskutku kulantne. Najprv sa tváril ako ľahká letná oddychovka, román pre ženy, no vykľula sa z toho solídna dráma so zápletkou, ktorú som síce predpokladala, ale v úplne opačnom garde. Fantastické. Dlho ma nič tak nevyviedlo z omylu :)

02.09.2018 5 z 5

Vrána v našich životech, kultuře a historii Vrána v našich životech, kultuře a historii Boria Sax

Vskutku zaujímavý pohľad na vrany, resp. celkovo na krkavcov. Ale chcelo by to trošku viac sa povŕtať aj v mytológiách a poverách rôznych kultúr. Toho tam bolo trošku pomenej, ale inak fajn, knižka rozhodne doplnila chýbajúce informácie a zaujala :)

02.09.2018 3 z 5

Radhostov meč Radhostov meč Juraj Červenák

Po Vládcovi vlkov som sa dostala aj k Radhostovmu meču a neľutujem. Červenák ma skrátka baví, viac ani netreba dodať...Radšej sa s chuťou pustím do Krvavého ohňa ;)

21.08.2018 5 z 5

Vládca vlkov Vládca vlkov Juraj Červenák

V prvom rade, musím sa priznať, že som odhodlanie pustiť sa aj do Červenákových kníh zbierala veľmi dlhú dobu. Skrátka a dobre, nevedela som kde alebo čím začať, a jednoducho ma knihy, o ktorých hovorí veľa ľudí, nejako nelákajú. Možno práve preto. Ale teda nakoniec som sa aj ja konečne odhodlala! Na popud jednej z kolegýň som sa rozhodla začať práve touto trilógiou o černokňažníkovi Roganovi. A urobila som sakra dobre :) Je ťažké si Čierneho Rogana neobľúbiť, keď sedíte vo vlaku, úplne premočení, čakáte kým Váš vlak vypravia, a z obálky knihy na Vás pozerá junák s vlkom po boku :) Prvý diel som zhltla takmer celý už v spomínanom vlaku, takže sa hneď a za čerstva idem pustiť do ďalšieho. Sakra, Juro, musel si to napísať takto bravúrne?! ;-) PS: Gorja mi jednoducho ukradol dušu... :)

08.07.2018 5 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

S takou stagnujúcou postavou, ako bola ústredná postava tejto knižky, sa ako čitateľ často nestretávam. Nápad to nebol zlý, len nudná hlavná postava a nekontrolovateľné myšlienkové pochody autorky ako aj siahodlhé, a úplne zbytočné, opisy (opisovanie spláchnutia pavúka do záchodu na troch stranách je nový rekord!) mi čiastočne skazili zážitok z knižky! 50%

07.07.2018 3 z 5

Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

Je ozaj zvláštne končiť sériu o Hellboyovi jeho úplne prvým dobrodružstvom :) Srdce mám smutné, ale stálo to za to! Do pekla jedine s Hellboyom ;)

07.07.2018 5 z 5

Ďáblova nevěsta a další příběhy Ďáblova nevěsta a další příběhy Mike Mignola

Prvý komiks s Hellboyom, ktorý som čítala. Skočila som síce takmer na záver série, ale nevadí. Medzi najobľúbenejšie príbehy patrí jednoznačne Spící mrtví, ale aj Ďáblova nevěsta. V najbližšej dobe si zvyšné časti rozhodne doplním :)

14.06.2018 5 z 5

Bouře a běsy Bouře a běsy Mike Mignola

Hellboy sa stal mojou srdcovkou... Koniec ma, tým pádom, poriadne zabolel :(

14.06.2018 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Ku knižke som sa dostala na základe recenzie v časopise. Pre tentokrát, boli tie slová pravdivé :-) Mimoriadne vydarený a neotrelý nápad na tému smrti, hodnoty života, "dokonalosti Utópie" a nesmrteľnosti. Fantastické!!! Napäto očakávam pokračovanie...Teším sa na bližšie stretnutie so smrtkou Luciferom :-)

06.06.2018 5 z 5

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Diana Gabaldon

Povinné čítanie pre každého fanúšika Cudzinky!!! :-)

20.05.2018 5 z 5

Moja najobľúbenejšia časť Harryho Pottera... :) :) Nikdy ma neomrzí!

01.04.2018 5 z 5

Podzimní republika Podzimní republika Brian McClellan

A je to tu...Prišiel koniec! :( Nepamätám sa, či som niekedy tak veľmi smútila za niektorým z príbehov (a to nielen v rámci fantasy žánru), ktorý sa mi dostal "do zorného uhla". Príbeh poľného maršala Tamása a jeho syna Taniela ma pohladil na duši, otvoril moje tretie oko Inu a umožnil mi vnímať všetky tie prekrásne farby tohto žánru. Komplexné dielo, ktoré sa McClellanovi podarilo ukočírovať do mimoriadne vydareného finále, a ktoré Vás objíme tak mocne, ako by to dokázal len privilegovaný Borbador. Dvaja s troch mojich obľúbencov sú nažive, som šťastná. A zároveň aj smutná. Už sa mi nebude snívať o ostrých a nebojácnych mužoch, ktorým sa vo vlasoch trbliecu čiastočky pušného prachu...

11.03.2018 5 z 5

Krvavé tažení Krvavé tažení Brian McClellan

Nemám slov...Fantastické! Prachmistri ma chytili pevne za srdce už prvou knihou. A teraz to zovretie ešte viac zosilnelo...

24.02.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Vždy som mala severskú mytológiu rada. Obľúbenosť podporil aj istý vikingský seriál, no táto kniha od Gaimana ma utvrdila v tom, že mi v hrudi prebýva severská duša. PS: Pri čítaní legendy o Baldrovej smrti som vyplakala potok :(

11.02.2018 5 z 5

Musím sa priznať, že spočiatku sa mi začítavalo do príbehu trošku ťažšie, ale akonáhle sa to rozbehlo a obyvatelia Broken Wheel sa začali angažovať, nevedela som sa od toho odtrhnúť :) Rozhodne sa nenechajte odradiť pomalším úvodom, pretože nebudete ľutovať ;)

30.01.2018 5 z 5

Je smutné, že podobné príbehy sú čoraz viac raritou v literatúre. Jednoduchý príbeh, ktorý vám však nedá pokoj ani po dočítaní. Ja som si ho musela, chtiac nechtiac, rozdeliť na dva večery (boli aj iné povinnosti), inak by som ho doslova "zhltla" k jednej šálke zázvorového čaju :) A som za to vlastne aj rada! :) Takto som mohla pobudnúť v spoločnosti tohto haiku tvoriaceho poštára o chvíľku dlhšie :)

31.12.2017 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Musím sa priznať, že ma ku knižke doviedlo jej filmové spracovanie :) A bola som prekvapená! Pretože ide v podstate o úplne iný príbeh. Avšak rovnako krásny...Skutočnosť, že ste závislí na niekom úplne cudzom je desivá. Avšak o to krajšie bolo to splynutie dvoch zdanlivo cudzích duší :) Rozhodne odporúčam!

02.12.2017 5 z 5

Tolkienova Stredozem - Záhady a rébusy Tolkienova Stredozem - Záhady a rébusy Tim Dedopulos

Niektoré rébusy boli skutočne neuhádnuteľné, ale zabavili sme sa s mužom pri tom nejeden večer :) Rozhodne odporúčam na dlhé zimné večery strávené pri dobrej káve :)

02.12.2017 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

S pokojným svedomím môžem napísať, že sa mi kniha páčila a vtiahla ma do deja. Avšak dávam LEN tri hviezdičky. A to z dvoch dôvodov. Prvým je to obrovské množstvo rozprávačov, v ktorom by ste sa dokázali stratiť aj s kompasom. A druhým je skutočnosť, že zaujímavý aspekt príbehu (mysteriózna kniha, na ktorej pracovala zosnulá sestra hlavnej postavy) nedostal toľko potrebný dôraz v deji. A čo bolí viac, ako nevyužitá šanca, či premrhaný potenciál....Takže za tri *

22.07.2017 3 z 5