Vrána: v našich životech, kultuře a historii

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

I když o nich lidé tak většinou nepřemýšlejí, jsou vrány pozoruhodně půvabné: od špičky zobáku až po konec ocasu je to jedna krásná křivka, která se mění, když vrána zvědavě rozhlíží. Vykračují si na dlouhých silných nohách se neustále sledují okolí. Tato kniha se věnuje všem ptákům z čeledi krkavcovitých – vránám, havranům, krkavcům, strakám a jejich příbuzným, podíváme se na ně z kulturně historického hlediska: v jakých mýtech se objevují, co v které kultuře znamenají i jak se objevují v literatuře a výtvarném umění i našich životech. Kniha pro ty, koho tito skvělí a inteligentní ptáci fascinují, matou, rozčilují nebo okouzlují....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384733/big_vrana-dtn-384733.jpg 3.918
Žánr:
Mytologie, Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno: , Grada
Originální název:

Crow, 2003


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Vrána: v našich životech, kultuře a historii

Vidlička
18. června

V ramci zanru a edice dostacujici pocin. Samozrejme by se tema dalo rozvinout mnohem, mnohem sireji a podrobneji ale to nebylo zamerem autora ani zadavatele. Zajimava kapitola o strasacich, o tom bych si urcite rada precetla vic. Ctvrtou pridavam pro zamilovanost do havranku a drzounu (strak).

hellena1523
27.07.2020

Velmi dobře zpracované, čtivé. Já jsem byla spokojená :-)


puml
07.12.2018

Autor velmi precizně a přitom čtivě zasvěcuje čtenáře do dějin vnímání jednoho zvířete, jednoho symbolu. Vrána už jen svým pojmenováním má v sobě něco tajemného a symbolického. Jenom ji vidět nebo slyšet a člověka přepadá zvláštní směsice pocitů... Doporučuji.

Stellia
02.09.2018

Vskutku zaujímavý pohľad na vrany, resp. celkovo na krkavcov. Ale chcelo by to trošku viac sa povŕtať aj v mytológiách a poverách rôznych kultúr. Toho tam bolo trošku pomenej, ale inak fajn, knižka rozhodne doplnila chýbajúce informácie a zaujala :)

ladyfromskye
21.08.2018

Další knížka, která v mé knihovně obsadí čestné místo. Povídání o krkavcovitých je doplněné o mnoho obrázků a na konci také o internetové a knižní zdroje. Více takových knih, prosím!

Štítky

vrána

Autor a jeho další knihy

Boria Sax
americká, 1949
2018  Vrána: v našich životech, kultuře a historii
2003  Zvířata ve Třetí říši

Kniha Vrána: v našich životech, kultuře a historii je v

Právě čtených2x
Přečtených18x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených3x
Knihotéce20x
Chystám se číst12x
Chci si koupit5x