Vrána: v našich životech, kultuře a historii

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

I když o nich lidé tak většinou nepřemýšlejí, jsou vrány pozoruhodně půvabné: od špičky zobáku až po konec ocasu je to jedna krásná křivka, která se mění, když vrána zvědavě rozhlíží. Vykračují si na dlouhých silných nohách se neustále sledují okolí. Tato kniha se věnuje všem ptákům z čeledi krkavcovitých – vránám, havranům, krkavcům, strakám a jejich příbuzným, podíváme se na ně z kulturně historického hlediska: v jakých mýtech se objevují, co v které kultuře znamenají i jak se objevují v literatuře a výtvarném umění i našich životech. Kniha pro ty, koho tito skvělí a inteligentní ptáci fascinují, matou, rozčilují nebo okouzlují....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384733/vrana-dtn-384733.jpg 3.96
Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Grada
Orig. název:

Crow (2003)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Vrána: v našich životech, kultuře a historii

Přidat komentář
puml
07.12.2018

Autor velmi precizně a přitom čtivě zasvěcuje čtenáře do dějin vnímání jednoho zvířete, jednoho symbolu. Vrána už jen svým pojmenováním má v sobě něco tajemného a symbolického. Jenom ji vidět nebo slyšet a člověka přepadá zvláštní směsice pocitů... Doporučuji.

Stellia
02.09.2018

Vskutku zaujímavý pohľad na vrany, resp. celkovo na krkavcov. Ale chcelo by to trošku viac sa povŕtať aj v mytológiách a poverách rôznych kultúr. Toho tam bolo trošku pomenej, ale inak fajn, knižka rozhodne doplnila chýbajúce informácie a zaujala :)

ladyfromskye
21.08.2018

Další knížka, která v mé knihovně obsadí čestné místo. Povídání o krkavcovitých je doplněné o mnoho obrázků a na konci také o internetové a knižní zdroje. Více takových knih, prosím!


Štítky

vrána

Autor a jeho další knihy

Boria Sax

Boria Sax
americká, 1949

Kniha Vrána: v našich životech, kultuře a historii je:

v Přečtených7x
v Doporučených2x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit4x