Sralinka Sralinka komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ten kdo tu píše že od knihy čekal víc...jako co horšího se mělo hlavní postavě stát než začít s prostitucí ve 14 a v 15 se chtít zabít? Neříkám že je to nějaký literární skvost, ale ten příběh je přece dechberoucí.

15.05.2023 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Za mě super svěží a zábavné počtení. Druhá světová jakoby se stala jen tak mimochodem a otravovala perfektní životy postav. Líbí se mi jak se nad ni autor povznesl, protože není středem knihy. Někdo si tu stěžuje že se mu vše pletlo. Já myslím že vyprávěcí styl typu páté přes deváté se ke knize hodí. Jako by to opravdu někdo nadšeně vyprávěl.

01.05.2023 5 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Sice divadelní hry moc nemusím a Čapkův styl není můj šálek, musím ale uznat, že tohle má v sobě velké poselství.

01.05.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Dobře zpracovaná kniha, jak co se týče obsahu, tak vzhledu. Dozvíte se i detaily všedního života různých profesí a věků. V každém odstavci kulíte oči, jak se mohou takové věci dít.

09.03.2023 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Tohle asi skvěle vystihuje Kafkovo psychické rozpoložení

01.05.2023 4 z 5

Tahle knížečka je vždy zábavné počtení, ráda se k ní tu a tam vracím.

24.02.2023 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čapek umí nad věcma pěkně přemýšlet, ale jeho stylu asi nikdy nepřijdu na chuť.

01.05.2023 3 z 5

Jsi značka?! - Dobře se bavte a vydělávejte u toho peníze Jsi značka?! - Dobře se bavte a vydělávejte u toho peníze Tomáš Lukavec

Když každý odstavec začíná nějakým osobním příběhem, který ani není zajímavý, začínáte mít pocit že je tahle kniha spíš špatně pojatá biografie s pár kousky "užitečných rad".

24.02.2023 2 z 5

Čtyři tisíce týdnů Čtyři tisíce týdnů Oliver Burkeman

Tohle je kniha pro američana který nezná volný čas a za své koníčky se stydí. Kniha není pro líné lidi, kteří se nedokáží dokopat k práci, ale pro workoholiky, kteří si práce přidělávají tolik že nestíhají. Jediné co kniha nabízí je uvědomění že život je krátký, že bychom si měli vážit přítomného okamžiku a že pokud si budem práce přidělávat nebudeme stíhat. A taky to, že nikdy nebudeme mít hotovo to, co jsme chtěli. Nečekejte rady jako v atomových návicích. Tohle je spíš taková esej o tom, proč se neupracovat k smrti. Zatímco v americe je to bestseller, jelikož vše co dělají musí být produktivní což vede k úzkosti, tady v česku kde máme leháro kniha nemá význam.

15.08.2022 2 z 5

Fyzika – 50 myšlenek, které musíte znát Fyzika – 50 myšlenek, které musíte znát Joanne Baker

Fyzika a fyzikální jevy byly vždycky zajímavé, jen se školnímu systému jaksi nepodařilo mě cokoliv z toho naučit nebo zaujmout. Tahle kniha to napravila. Velice dobře vysvětlená témata.

10.03.2023 5 z 5

Claude Monet Claude Monet Miroslav Klivar

Hezky pojatá knížečka, která vás seznámí s Monetem. Jsou tu základní informace a hlavní díla. Určitě jich mohlo být víc.

10.03.2023 4 z 5

Umění vítězit Umění vítězit Phil Knight

Čtivá kniha, která motivuje i bez trapných klišé. Název sice zní trochu egoisticky, ale vyprávění je bez příkras a s hlavním hrdinou se lehce ztotožníte. Vítězství Phila Knighta působí až neuvěřitelně a to se mi na té knize líbí. Phil měl koule a podařilo se mu tehdá zaběhlý Adidas předehnat. Díky téhle knize si rozhodně vztah k Nike prohloubíte.

24.02.2023 5 z 5

Dějiny výtvarného umění Dějiny výtvarného umění Alois Bauer

Za mě v pohodě kniha pro středoškoláky

24.02.2023 4 z 5

Španělština pro samouky Španělština pro samouky Libuše Prokopová

Tahle učebnice je poměrně dobrá, ale má i své nedostatky. Některé výrazy jsou zastaralé. Řekla bych že učebnice není úplně snadná na učení. Být mladší, budu s ní mít problém, takže spíše pro dospělé. Na začátku kapitoly je text, který je sice namluvený, ale není přeložený. To mi scházelo.

24.02.2023 4 z 5