spdb spdb komentáře u knih

Zen Graffiti Zen Graffiti Azuki

OD ZNEČIŠTĚNÍ,
COŽ JE TĚŽKÝ KOUSEK.

16.01.2014 5 z 5

Světový atlas vína Světový atlas vína Hugh Johnson

Jediné mínus je že ČR a SR je věnováno minimum, jinak je to skvělé. Spousta map a obrazového materiálu.

31.12.2013 5 z 5

Na oko Na oko Charles Burns

Kdo má rád Maxe Anderssona užije si i Burnse.

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Nádhera. Rozjede střihový běh děje a pak to rozseká fantastickou dvoustránkou. Celý album je jako film, němej film. Zatim jedna * mínus za ten sentiment, kterej z knihy někdy moc leze, ale po několika dalších prohlédnutích to třeba upravim.

Drsná škola Drsná škola Frank Miller

Zatím přečteno 2x, je to paráda a sničim se moc neserou. Skvěle propracované stránky, jen škoda že nevzali do party ještě nějakýho japonce, mohli jít o krok dál, krev a části androidich těl by lítali z knihy na zem.

04.12.2013 5 z 5

Transmetropolitan #9 - Lék Transmetropolitan #9 - Lék Warren Ellis

Příběh se bíží k finále, děj je ucelenější. Prostředí je nastíněno v předchozích dílech a tady se hlavně vysvětluje zápletka, takže sešit nenadchne spoustou nových nápadů a cyber specialitek, ale zábava stále perfektní.

Alvin Norge: @peklo.Zcom Alvin Norge: @peklo.Zcom Chris Lamquet

Scénář má potenciál ale ta kresba je k posrani.

01.12.2013 3 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Nuda. Bohužel to grafoman zase nezvládl. Parádní nájezd se utopí v tuně sraček. Ploché postavy, předvídatelné dějové zvraty. Pokroucené křesťanství z toho cáka na metry daleko. .
Asi jedna z nejhorších knih co jsem od Kinga četl. A nedočetl.

01.12.2013 2 z 5

Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Sam J. Lundwall

Nudné a trapné, plné klišé.

01.12.2013 2 z 5

Ve službách krále Reginalda Ve službách krále Reginalda Michael Bronec

Jeden z prvních u nás vydaných gamebooků.

04.11.2013 5 z 5

Pippo a Zlatý brouk Pippo a Zlatý brouk Kateřina Boudriot Bažantová

Krásná kresba, scénář se ze začátku zdá plytký, ale obrátí se v netušené.

03.11.2013 4 z 5

Spellsword Saga VII Spellsword Saga VII Michal Menšík

Parádní gamebook s narážkami na mnoho věcí ze světů virtuálních i těch méně nehmotných.

03.11.2013 5 z 5

Jarmark nesmrtelných – Nikopol I. Jarmark nesmrtelných – Nikopol I. Enki Bilal (p)

Rozhodně stojí za to přečíst celou sérii vícekrát, má to několik vrstev.

Kontejner Kontejner Max Andersson

Tady je krásně vidět jak je Andersson vyprofilovaný autor. Má svůj styl kresby, svoje vidění světa a svou natrženou prdel. Pokud vám tohle dílo někdo nepozvrací, budete se k němu vracet znova po celý život a kochat se variabilitou lidské mysli která se dá těžko najít u jiného autora.

Pixy Pixy Max Andersson

Mnoho paralel a narážek na společenská témata podané formou která nemá obdoby. Díky za to.

O (ne)mrtvých jen dobré O (ne)mrtvých jen dobré Karel Jerie

Po několikaterém přečtení mne stále udivují některá ztvárnění a musím si je vychutnávat znovu a znovu. Bohužel děj se omrzí, ale s tím se u téhle platformy počítá.

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Litry krve, tuny vnitřností a rychlost při který se sotva dojdete vychcat. Tak mám Kulhánka rád.

Upanišady Upanišady neznámý - neuveden

Světlo, cesta, pochopení.

Incal Incal Alejandro Jodorowsky

Jodorowsky a Moebius, už tohle spojení rozechvívá chloupky na zátylku a stahuje kysele žaludek. Spirála se stáčí možná až mnohokrát. Když už si myslíte že se blížíte ke konci opět se děj roztočí. Ve výsledku je to asi jeden z aspektů který vás po dočtení vysaje a zanechá ten správně psychedelicko neklidný dojem.

Arzach Arzach Mœbius (p)

Je to Moebius a není to Moebius. Intro má ještě nejakou výpovědní hodnotu, ale potom je to jen střihové vizuálno. Ano některé stránky by se daly považovat za samostatné umělecké dílo, ale jako celek to nefunguje. Škoda.

24.10.2013 3 z 5