Kontejner

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co je Kontejner? Výběr z Anderssonových komiksů, které vyšly porůznu časopisecky v různých zemích a z nichž většina se zrodila až po proslulém, v osmi jazycích vydaném Pixym. Kontejner obsahuje celkem 20 příběhů v délce od 1 do 15 stran, z toho tři plnobarevné. O čem je Kontejner? Max Andersson je dítě punkové kultury, ale jeho práce kromě řezavé ironie nepostrádají cit ani nesmírně originální vidění světa. Takže nejen uřezané nohy a ruce, ale také ampérožrouti, zombokrálíčci, zabijáci aut a zrádní plyšoví mazlíci… Některé příběhy z Kontejneru jsou určitě morbidní. Jiné jsou dětsky naivní. OBSAH KONTEJNERU: (v závorce počet stran) Lovci hluků (1) Smrt (15) Film (1) Lolita (6) interview s Maxem Anderssonem (1) Auťáček a případ zabijáků automobilů (6) Johnny Bouchačka (2) Příroda (1) Kletba továrny na plyšové mazlíčky (13) Co vyprávěl vodovodní kohoutek (2) Bouráček (1) Bouráček Bombonosič (8) Dejmita (2) Santa Klaus dobrý, Santa Klaus zlý (6) bibliografie Maxe Anderssona (1) Pez & Mengele (1) Číselný kód (1) Lovci hluků 2 (1) Auťáčkova zahrádka (16) na obálce: Traktorčiny Vánoce (1) Transporťáček (1) Rebelové s přičiněním (1)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7572/kontejner-maxe-anderssona-7572.jpg 4.632
Žánr
Komiksy, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Mot
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kontejner

Přidat komentář
bertrand
08.12.2017

To samé, co Pixy: Neuchopitelné, nepopsatelné, a ve srovnání s běžnou komiksovou tvorbou naprosto originální (po A nenásleduje B, ale XYZGEDF), tedy snadno zaměnitelné s genialitou. Nevhodné pro poslušné děti, oddané manželky, lampasáky, revizory a technické pracovníky v atomových elektrárnách (mohlo by je to rozrušit).
Naopak vhodné pro dysgrafiky, neboť některé příběhy jsou milosrdně krátké a někde se nepíše vůbec nic.

LordSnape
16.03.2017

Jo, tohle mě hodně bavilo. Andersson má skvělou fantazii a účinně ji dokáže převést na papír. A je úplně jedno, zdali je hlavním hrdinou kapající kohoutek v koupelně, Auťáček, Traktorka, rostoucí plant rodiče v květináči nebo geniální Bouráček.


Kapis
07.01.2014

Tak mě se Kontejner líbil víc než jeden dlouhý příběh v Pixym, který ke konci ztrácel šťávu. Takové úchylné bizardnosti co MA vymýšlí, to jeden jen tak nevidí a celkem rád bych tohoto psychopata poznal;-) Příběhy s Auťáčkem se mi trochu přejedly, za to Bouráček to je fakt bourák. Nejvíce se mi líbil příběh s vodovodním kohoutkem a o Smrti - to s tím klonováním z nežitů a spermatu přišlo nechutné i mně a to je co říct, protože jsem zvyklý na kdejakou prasárnu. Fuj jak mu to lezlo z huby - no humus jak má být:-) Samolepky moc potěšily, celkově jsem právě podle ohlasů nečekal, že bude Kontejner nějaké dělo, ale jsem mile překvapen a velice spokojen. Zaplať pámbů za MOT;-) Kdyby tak začli zase něco vydávat.

spdb
24.10.2013

Tady je krásně vidět jak je Andersson vyprofilovaný autor. Má svůj styl kresby, svoje vidění světa a svou natrženou prdel. Pokud vám tohle dílo někdo nepozvrací, budete se k němu vracet znova po celý život a kochat se variabilitou lidské mysli která se dá těžko najít u jiného autora.