spdb spdb komentáře u knih

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Jako kniha to asi funguje, jako komix už méně, na druhou stranu, pokud člověk neočekává nic světoborného a ponoří se do příběhové linky, odpustí místy dost nudnou kresbu, tak se tím dá zaplnit několik večerů. Dám tomu ještě druhou šanci.

24.10.2013 3 z 5

130: Odysea 130: Odysea Nikkarin (p)

Moebius, ano, surrealismus, ano, melancholie ano.
Je to skvělé...

24.10.2013 5 z 5

Lobo: Kostěj nesmrtelný Lobo: Kostěj nesmrtelný Alan Grant

Masožraví šneci se snažili, ale nakonec je LOBO stejně všchny vykydlil.

24.10.2013 5 z 5

Tibetská jóga snu a spánku Tibetská jóga snu a spánku Tenzin Wangyal Rinpočhe

Skvělé techniky, v kombinaci s Uměním snít od Castanedy pomůže s pochopením procesů snů.

Šatuni Šatuni Jurij Mamlejev

Charaktery patologické a obscéní, ale kniha pobaví a rozšíří chápání zase o kus dál.

17.10.2013 4 z 5

Ticho hrocha Ticho hrocha David Böhm

Skvělé absurdity, kolikrát se člověk musí vrátit na začátek stránky a pročíst pointu 2x aby si byl jistý že ten zlom je opravdu autorův záměr a ne jenom "nedocvaknutí". Kresba minimalistická a skvěle navozující atmosféru "černé afriky".

Divočina Divočina Mikuláš Podprocký

Teda, přečteno jedním dechem a musím říct, že takhle sugestivní komix jsem dlouho nedržel v ruce. Cesta k jeho vytvoření je také zajmavá, autor použil startovač kde se mu podařilo vybrat 200% požadované částky.

Konec stříbrného věku Konec stříbrného věku Jasutaka Cucui

Jedním slověm skvělé. BR pro důchodce. Snad ještě aktuálnější. Možná by autor mohl více popisovat vraždy a méně vycpávat knihu jmény, někde je těžké se zorientovat.

27.08.2013 4 z 5

Schizo #3 Schizo #3 Ivan Brunetti

Do třetice všeho Brunetti. Nedoporučuje se dávat číst manželkám, nemájí ten správný jemnocit pro takhle vytříbenou dávku sarkasmu a vyššího humoru ;-)

27.08.2013 5 z 5

Schizo #2 Schizo #2 Ivan Brunetti

Brunetti stále drží laťku. Kresby jednotlivých charakterů jsou geniální, neubral ani na perverznosti.

27.08.2013 5 z 5

Kruh mužů Kruh mužů Jan Bílý

Některé věci mohly být rozepsány více.

27.08.2013 3 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

První díl byl lepší ale i tak řežba.

27.07.2013 4 z 5

Co se stalo s Popelkou po svatbě Co se stalo s Popelkou po svatbě Jan Bílý

Osobně jsem se konstelací nikdy nezúčastnil, ale kniha mi přijde zajimava a zábavná bohužel na mě ale působí hlavně jako reklama na semináře a nejde do hloubky.

24.06.2013 3 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Kresba fantastiská, děj klasický, ale někde je na mne až trochu rozvleklý, film na mě působil svižnějším dojmem.

11.03.2013 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Celou sérii už čtu potřetí a stále nacházím nové emoce, nové pohledy a jsem pořád více vtahován charismatem Kinga do tohodle světa. Pro mne vrchol jeho tvorby a to mám přečteno 80% jeho knih vydaných v ČR, pravda že za vysloveně špatnou bych neoznačil žádnou :-)

07.03.2013 5 z 5

Byliny obrazový průvodce bylinami a rostlinnými léčivy Byliny obrazový průvodce bylinami a rostlinnými léčivy Jennie Harding

Krásné provedení knihy, fotografie bylin, recepty pro použití.

23.02.2013 5 z 5

LSD - mé nezvedené dítě LSD - mé nezvedené dítě Albert Hofmann

Nejen o okolnostech objevení, ale i o rozpolcenosti Hofmanna, jak se postavit k substanci, která tolik dává, ale dokáže i tolik vzít a převzetí odpovědnosti za svůj objev.

23.01.2013 5 z 5

Druhý ostrov doktora Moreaua Druhý ostrov doktora Moreaua Brian Wilson Aldiss

Nuda, Aldisse mám rád, ale tohle bylo opravdu utrpení dočíst.

23.01.2013 3 z 5

Minerály Minerály Rainer Bode

Vyskytují se zde nejen drahé kameny, ale i (jak název napovídá) minerály. Informací není moc. Zato jsou zde přiměřeně velké obrázky. Z informací se zde dozvíme především vzhled, naleziště a tvrdost.

08.12.2012 3 z 5

Klíč k určování stromů Klíč k určování stromů Dominika Dobrylovská

Ideální do kapsy na cesty. Co člověk zapomněl ze školy si obnoví v tomto klíčí.

08.12.2012 4 z 5