soltera soltera komentáře u knih

Záhrada horúceho piesku Záhrada horúceho piesku Corban Addison

Posolstvo knihy je pozoruhodné a veľmi zaujímavo napísané. Jediné, čo mne osobne vadilo bolo to, že mi chýbal fyzický popis osôb, aby som si vytvorila predstavu o hlavných hrdinoch. Ak sa dej odohráva na Juhu Afriky a čitateľ nevie, či ide o černocha alebo belocha, a nie vždy to vyplynulo z deja, je to rušivé.

12.05.2015 4 z 5

Desiaty kruh Desiaty kruh Jodi Picoult

Téma traumy zo znásilnenia ma neláka, ale túto knihu som nedokázala prestať čítať.Je to vlastne príbeh zaujímavého muža, ktorého pohnutý život sa začal na Aljaške medzi Eskimákmi. Šikana, priateľstvo, rebélia, láska, manželstvo, jeho umelecký prejav a predovšetkým jeho láska k vlastnej dcére sú hlavným dejom knihy. Znásilnenie, vyšetrovanie traumy celej rodiny, nevera,samovražda, útek z toho, akosi samozrejme vyplývajú. Spôsob, ako sa menili všetci vplyvom udalostí a vypovedaných slov, ktoré mali zázračnú moc (bez mystického kontextu). Zaujal ma "desiaty kruh pekla" , ktorý je pre tých, ktorí klamú sami seba a kde uvidia svoju pravú tvár. Autorka do tejto knihy vložila veľa zaujímavých a poučných myšlienok a veľmi zaujímavý opis spôsobu života a zvykov Eskimákov. A myslím, že opis úprimných pocitov z pohľadu každej z hlavných postáv , je prínosom tejto knihy.

08.05.2015 4 z 5

Cesta bílého jeřába: Za poznáním času člověka Cesta bílého jeřába: Za poznáním času člověka Eva Joachimová

Čas človeka - zaujímavá kniha, ktorá by mnohým mohla pomôcť ľahšie zvládnuť rodičovstvo, medziľudské vzťahy, starobu i smrť a dostať sa bližšie k poznaniu.

30.04.2015 4 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Knihu som dostala, nikdy by som si ju nekúpila, lebo motivačnú knihu o rozvoji osobnosti si predstavujem inak. Je potrebné v dnešnom svete ešte motivovať ľudí k tomu aby zarábali viac, a využívali svoj mozog na 100% aby vybabrali s tými druhými, aby boli úspešnejší?

26.04.2015

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Príbeh vyrozprávaný z pohľadu Holdera sa mi páčil viac ako Skyin príbeh. Neustále ma napadala myšlienka "je fajn, ak takýto chalani existujú" aj keď to bola vymyslená postava. Jeho listy sestre boli úžasné.

25.03.2015 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Priznávam, že sa mi nepáčia knihy E. Hemingwaya, jeho štýl písania je možno bližší mužom. Prečítala som niekoľko jeho kníh kedysi ako povinné čítanie a táto jediná sa mi páčila. Čítala som ju za tie roky opakovane a stále ma osloví rovnako. Je v nej pár krásnych myšlienok a dosť podnetov na rozmýšľanie.
Nesklamal ma ani podľa nej natočený americký film z r. 1943.

11.01.2015 4 z 5

Temné hmoty Temné hmoty Philip Pullman

Je to môj prvý fantasy román a som príjemne prekvapená, lebo to bolo veľmi zaujímavé čítanie. Ani na chvíľu som sa nenudila. Rozhodne to nie je čítanie pre deti, lebo by väčšine nerozumeli a to nepodceňujem dnešné deti vychované na nete a počítačových hrách. Nie je to vhodné čítanie , ako to vidieť aj z niektorých komentárov, ani pre čitateľa bez fantázie a schopnosti chápať mystické, duchovné, náboženské, vedecké, fantazijné...svety. Obdivujem autora pre jeho neobyčajnú hlbku (neviem ako inak to napísať) fantázie. Dostali ma neskutočne múdre a charakterné deti, pracujúce medvede, láskyplné harpie, neúnavné bosorky, múdri a verní démoni-duše, ale aj neustále sa nevzdávajúce zlo, ktoré pretrvá veky, svety a stále sa znovu objaví. Každý z množstva "svetov" i jeho obyvateľov bol zaujímavý a jedinečný. Keďže tu vítazilo dobro nad zlom, nepochopila som celkom koniec, kde dobro a obetavosť neboli odmenené. Ešte by som doporučila zaobstarať si radšej jednotlivé knihy zvlášť, lebo čítať tú obrovskú knihu, ktorú vydal IKAR je skutočne fyzicky unavujúce :) Taktiež český názov (Jeho temné esence) mi dáva väčší význam ako slovenský.
Doporučujem a teším sa na ďalšie knihy B.P.

11.01.2015 5 z 5

Labyrint růže Labyrint růže Titania Hardie

Pre mňa veľmi zaujímavý príbeh plný mystiky, histórie a poučenia.

13.12.2014 4 z 5

Vlci Vlci Nicholas Evans

Knihu som čítala už opakovane a stále je to zážitok. Darmo, Evans vie písať a rozumie ľuďom, zvieratám i prírode.

27.11.2014 4 z 5

Umět milovat Umět milovat Katie Cotugno

Knihou som bola milo prekvapená aj mladým vekom autorky. Nie je pravdou, že ide o príbeh keď "se do sebe zamilují… a to hned dvakrát" Ide o trvalú lásku a páčil sa mi spôsob ako sa pomaly a postupne "vylupoval" charakter Sawyera a vysvetlovalo sa jeho správanie. Pokiaľ bol toto debut autorky, teším sa na jej ďalšie knihy.

23.10.2014 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Pekný príbeh.

12.10.2014

Majetok neznámej Majetok neznámej Elizabeth Adler

Veľmi sa mi kniha páčila. Keby sa mi nedostala do rúk náhodou, tak podľa obsahu vyššie uvedenom by som ju iste nikdy nečítala. Je to veľmi pútavý a zaujímavý príbeh, ktorý rozpráva 90 ročná žena, ktorá zachránila kniežacie dieťa pri pogrome bolševikov v Rusku na začiatku minulého storočia. Za nepredstaviteľných obetí ochraňuje tajomtvo tejto rodiny a vychováva ich potomkov.Doporučujem prečítať.

08.09.2014 4 z 5

Démonický milenec Démonický milenec Victoria Holt (p)

Pre mňa bola táto kniha sklamaním. Nebolo čo obdivovať na hlavnom hrdinovi. Uniesť, opiť a znásilniť nevinnú ženu, ktorú vraj obdivuje, už či kvôli chtíču alebo z pomsty je neospravedlniteľné, najmä ak ju potom presviedča o tom, že sa jej to páčilo. (takto sa dodnes ospravedlňujú znásilnenia) Ani ostatné jeho "dobré skutky" ma nepresvedčili, lebo boli jednoznačne sebecké. A na predstavu, že ho napriek všetkému hlavná hrdinka miluje mi nestačila fantázia.

02.09.2014

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásny a silný príbeh, ktorý je napriek závažnej tématike písaný s výborným humorom bez zbytočného sentimentu.Nechápem, ako v tom niekto vidí len romantiku, keďže nás núti zamýšľať sa nad problematikou života ťažko postihnutých a etiky eutanázie. Nehovoriac o tom, že rodina Clarkových a ich výroky boli zážitkom sami o sebe. Kniha vo mne zanechala hlboký dojem.

25.08.2014 5 z 5

Menfreya Menfreya Victoria Holt (p)

Táto kniha bola pre mňa poriadnym sklamaním. Jednanie hlavnej hrdinky bolo aj keď vezmeme do úvahy obdobie, v ktorom sa dej odohráva, prekvapujúco hlúpe.

24.08.2014

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Zaujímavá a pútavo napísaná smutná kniha, ktorú by sme mali čítať, aby sa nezabudlo...
Veľmi som sa tešila na film, bol dobrý, ale na knihu nemá.

08.08.2014 5 z 5

Skrytá krása Skrytá krása Lucinda Edmonds

Zavádzajúci obal a nič nehovoriaci text na zadnej strane. V očakávaní dalšieho nudného príbehu veľa nechýbalo a bola by som prišla o nevšedný zážitok z knihy, kde hlavná hrdinka nebola natoľko zaujímavá ako vedlajšie postavy knihy David a Rose a ich spomienky na holokaust, ktorý ťažko ovplyvnil ich život i životy ich blízkych. Knihe všeličo chýbalo a všeličo tam bolo naviac, ale bola pre mňa príjemným prekvapením

08.08.2014 3 z 5

Zrozená z hanby Zrozená z hanby Nora Roberts

Námet bol dobrý, postavy okrem hlavnej ženskej, obdivuhodné až neuveriteľne kladné a opisy kraja Clary také vierohodné, akoby som tam bola, ale stejne som mala pocit, že pani Roberts tento príbeh neustála...žeby únava?

31.07.2014 3 z 5

Statočnosť Statočnosť Nicholas Evans

Kniha, ktorá zanechala vo mne dojem dlho po prečítaní.

26.07.2014 4 z 5

Desáté proroctví Desáté proroctví James Redfield

Mala som šťastie, že som po Celestínskych proroctvách prečítala Pracovnú knihu CP a to mi pomohlo dopracovať sa k pochopeniu aj Desiateho proroctva. Nebolo to ľahké a súvislé čítanie, ale o to vzácnejšie.

18.07.2014 4 z 5