Temné hmoty

Vydavateľstvo Ikar po prvý raz predstavuje slovenskému čitateľovi súborné vydanie Pullmanovej fantasy ságy pod názvom Temné hmoty. Svetoznáma trilógia, ktorá pozostáva z kníh Zlatý kompas, Magický nôž a Jantárový ďalekohľad, získala významné ocenenia, predovšetkým cenu Nibbie a Whitbreadovu cenu za najlepšiu britskú knihu roka.

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77700/temne-hmoty-LHG-77700.jpg 4.553

Jeho temné esence / Temné hmoty

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Ikar (SK)

His Dark Materials, 2005

Kniha Temné hmoty

Annkag
22.07.2017

Prvá čast knihy vás naozaj presvedčí o tom že je určená detom ale pri čítaní Magického noža sa opriete do kresla a poviete si ,,A kurna.toto nebudem čitat detom pred spaním!,,
Inak je to strašne nádherná a dojímavá knižka.Miestami som si poplakala,miestami som sa bála pohnút z miesta a miestami som sa smiala akoby tu všetci sedeli predo mnou a hovorili my čoi všetko prežili počas víkendu.
Vrelo odporúčam všetkým milovníkom Fantasy....

Muhibbis
29.06.2017

Na túto knihu som bola svojho času príliš mladá. Hoci sa o nej hovorí ako o detskej, podľa mňa je to čísté Young Adult - trinásťročné decko ju jednoducho nemôže pochopiť. Dokonca obsahuje aj love story (pri ktorom moje trinásťročné ja pocítilo plnou silou, že tak ako hlavná hrdinka, aj ono je už vlastne v puberte, čo znamenalo, že psychický efekt bol o to silnejší) A v rámci žánru je to ozajstná pecka. Dramatická, hlboká, inšpirovaná jedným z najväčších diel barokovej literatúry a plná fantázie! Prisahám, na konci som naozaj plakala. Vážení, odhoďte tie Mary Sue zamorené dystopické pliagy, to, čo snažiac sa vyrovnať so svojou pubertou hľadáte, je táto séria...

DivnýJanko
20.10.2015

vôbec nie jednoduchá /aj keď sa tak môže javiť...spomeňme len taký totemizmus... ;) / multidimenzionálna kniha, viacvrstvová, nie len s jedným odkazom, vrelo odporúčam

soltera
11.01.2015

Je to môj prvý fantasy román a som príjemne prekvapená, lebo to bolo veľmi zaujímavé čítanie. Ani na chvíľu som sa nenudila. Rozhodne to nie je čítanie pre deti, lebo by väčšine nerozumeli a to nepodceňujem dnešné deti vychované na nete a počítačových hrách. Nie je to vhodné čítanie , ako to vidieť aj z niektorých komentárov, ani pre čitateľa bez fantázie a schopnosti chápať mystické, duchovné, náboženské, vedecké, fantazijné...svety. Obdivujem autora pre jeho neobyčajnú hlbku (neviem ako inak to napísať) fantázie. Dostali ma neskutočne múdre a charakterné deti, pracujúce medvede, láskyplné harpie, neúnavné bosorky, múdri a verní démoni-duše, ale aj neustále sa nevzdávajúce zlo, ktoré pretrvá veky, svety a stále sa znovu objaví. Každý z množstva "svetov" i jeho obyvateľov bol zaujímavý a jedinečný. Keďže tu vítazilo dobro nad zlom, nepochopila som celkom koniec, kde dobro a obetavosť neboli odmenené. Ešte by som doporučila zaobstarať si radšej jednotlivé knihy zvlášť, lebo čítať tú obrovskú knihu, ktorú vydal IKAR je skutočne fyzicky unavujúce :) Taktiež český názov (Jeho temné esence) mi dáva väčší význam ako slovenský.
Doporučujem a teším sa na ďalšie knihy B.P.

adorjas
24.09.2014

Ak by táto stránka bola podobná najznámejšej sociálnej sieti, tak by tu svietil odo mňa JEDEN VEĽKÝ LIKE! :) Odporúčam, naozaj vydarené fantasy dielo.

marzus
09.08.2014

Doteraz neprečítané, príliš zázračné a málo realnosti..

zemon
04.12.2013

Dokonalé, neviem čo viac povedať. Čítal som ju hádam pred piatimi rokmi a stále sa občas pristihnem ako rozmýšľam nad cestami hlavných hrdinov.

Mako123123
01.08.2013

Jedna z tých najpodarenejších fantasy ság. Lubila sa mi tam tá hrúbka zvezku ale i to gradovanie deja ako postupne prechádzali vesmírmi- svetmi. Film -zlatý kompas bol však v porovnaní s 1. knižkou omnoho slabší.