Majetok neznámej

Majetok neznámej https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163754/majetok-neznamej-163754.jpg 4 3 3

Na dražbe klenotov v Ženeve dražia drahokam považovaný za svetový unikát. Jeho majiteľka si z bezpečnostných dôvodov neželá výjsť z anonymity. Najskúsenejší svetoví odborníci spoznali vo vysokokarátovom smaragde kameň z dvorného diadému istej kňažnej, ktorá v sedemnástom roku utekala z Ruska a údajne aj s rodinou zahynula v tajge. Stopa kniežacej rodiny sa tak vynorí až po päťdesiatich rokoch a z Európy vedie do Ameriky. Táto udalosť vyvolá rozruch aj vo svete veľkej politiky. Spravodajské služby veľmocí sa pretekajú, ktorá z nich v čo najkratšom čase nájde kniežacieho potomka a zároveň jediného dediča obrovského majetku so strategickým významom pre rovnováhu síl vo svete. V bezohľadnej honbe za bohatstvom a mocou a v mene „vysokých“ cieľov sa pošliapavajú všetky ľudské hodnoty. Proti sebe stoja dva rozdielne spoločenské svety i nevraživosťou rozdelené generácie. Dramatické zápletky vyústia v závere do pôsobivého tragického konfliktu týchto protipólov. Majetok neznámej je románom o láske a nenávisti, osnovanom na životných osudoch vysťahovalcov, ktorí v prvej svetovej vojne odišli pred hladom a záhubou zo starej Európy do Nového sveta, do Ameriky a životných osudoch, víťazstvách i prehrách, ich moderných potomkov, našich súčasníkov.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Remedium

The Property of a Lady

Kittykitty
13.04.2015 4 z 5

Tuto knihu som citala velmi davno, ale ako jedina od tejto autorky mi utkvela v pamati. Velmi putava kniha, kde sa prelina minulost s pritomnostou. Mozem ju kazdemu len odporucit. Nie je to len klasicky romanticky pribeh.

soltera
08.09.2014 4 z 5

Veľmi sa mi kniha páčila. Keby sa mi nedostala do rúk náhodou, tak podľa obsahu vyššie uvedenom by som ju iste nikdy nečítala. Je to veľmi pútavý a zaujímavý príbeh, ktorý rozpráva 90 ročná žena, ktorá zachránila kniežacie dieťa pri pogrome bolševikov v Rusku na začiatku minulého storočia. Za nepredstaviteľných obetí ochraňuje tajomtvo tejto rodiny a vychováva ich potomkov.Doporučujem prečítať.

Elizabeth Adler
britská, 1950