snoopylady snoopylady komentáře u knih

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Zajímavé téma, dobře zpracované. Během jednoho hlavního příběhu se dozvídáme zážitky jiných dětí, které si (údajně) pamatují svůj předchozí život.
Kniha je čtivá, jen těch doplňujících zážitků tam na můj vkus bylo moc.
Velmi zajímavá mi přišla sonda do duše matky, která ztratila syna.
Na pět hvězdiček to není, ale pěkné čtyři dávám.

20.04.2018 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Výborný námět, výborně popsaná krajina i dobové dění. Možná jsem při čtení této knihy nebyla v tom správném rozpoložení, ale přišlo mi, že některé události nebyly dotažené do konce a popsané tak, abych nemusela tápat a přemýšlet, jak to vlastně celé bylo.
Jednání dvou z hlavních hrdinek mi přišlo nelogické, ale styl vyprávění to zachránil, dávám pěkné 4 hvězdičky.

18.04.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

O válce už bylo napsáno tolik knih, že člověk ani nečeká, že se dozví něco nového. V případě této knihy je však opak pravdou. Pohlédnout na dění v ghettu, koncentračním táboře a v domě pro převýchovu sirotků pro mě byl ohromující zážitek.
Když člověk čte, jak události prožívá nacista, nutí ho to zamyslet se, že ne všichni Němci, dokonce ani ne všichni nacisté souhlasili s ideí Hitlera. O to víc klobouk dolů před lidmi, kteří se jakkoli pokusili obětem pomoci, i za cenu prozrazení, i za cenu vlastního života...

15.04.2018 5 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Na duchařiny a fantasmagorie moc nejsem, vlastně ani nevím, proč jsem tuhle knihu otevřela. ALE - vtáhlo mě to do děje už od první stránky a nepustilo půl dne - tak dlouho mi trvalo, že jsem tuto knihu schroupala.
Dokonalých 5 příběhů, které se promísí do jednoho mi učarovalo.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že "starý obrovský anglický dům" je trochu klišé, mně to v příběhu vysloveně sedlo.
Krásné vykreslená atmosféra i myšlenkové pochody postav.

11.04.2018 5 z 5

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Obdivuji mentální sílu hlavní hrdinky a zároveň autorky této knihy. Klobouk dolů před její uvědomělostí i v tak ranném věku.
Ač vím, že její otec nebyl zlý, ale nemocný, přesto se mi úplně svírá hruď, když si představím, jak lehce může být zničeno hned několik lidských životů. A drtivá většina lidí by se z této situace nikdy nevymanila.

10.04.2018 4 z 5

Světlo na konci tunelu č. 23 Světlo na konci tunelu č. 23 Jindřich Malšínský

Nápad dobrý, ale myslím, že autor měl raději napsat méně povídek a víc propracovat postavy a jednotlivé příběhy. Dávám lepší 3 hvězdičky.

26.09.2017 3 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Tahle paní spisovatelka má nesmírný dar na vykreslení lidských charakterů. Píše o obyčejných věcech a obyčejných lidech velmi poutavým stylem, její knihy mě baví a zatím mě od ní žádná nezklamala.

14.06.2017 5 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Nádherný román se vším, co k němu patří. Román o tom, že láska nemusí být vždy jen milenecká, protože stejně důležitá (ne-li důležitější) je i láska rodičovská a přátelství.
Velmi čtivě napsáno, jednou i slzička ukápla, dávám plný počet hvězdiček.

25.04.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha mě naprosto pohltila! U této autorky již sázím na jistotu, těším se na další její dílo!

22.03.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nejlepší od Backmana. A namluvená verze od pana Vlasáka patří u mě k nejlepším audioknihám.

17.03.2017 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Bylo to lepší než Babička, ale na Oveho to nedosahuje. Knihu bych se zřejmě odložila, začátek byl na mě příliš zdlouhavý, ale vzhledem k tomu, že jsem ji nečetla ale poslouchala, díky Valerii Zawadské jsem nakonec udělila slabší 4 hvězdičky.

17.03.2017 4 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Na Pulitzerovu cenu to určitě nebylo, ale příběh se četl plynule, pohodlně a po počátečním zorientování "kdo s kým" to byla celkem příjemná kniha. Za detektivku bych jí ale neoznačila, nicméně tato spisovatelka bude u mě patřit k těm lepším v ČR, za její nejlepší nadále považuji Pomnenkové matky.

19.01.2017 4 z 5

Úplně zapomenuto? Úplně zapomenuto? Jack Nevin

Kdybych mohla, dám deset hvězdiček. Do poslední chvíle napínavé, čtivé, překvapivé.

13.10.2016 5 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

Naprosto luxusně napsaná kniha. Zakousla jsem se hned od začátku a přečetla jedním dechem.

25.11.2015 5 z 5