snoopylady

Dům číslo 6Dům číslo 6Nela Rywiková

Poslechnuto jako audiokniha.
Tak tohle bylo pro mě velmi příjemné překvapení.
Neznámá autorka, která dokázala bravurně vykreslit tajemný dům a ještě bravurněji psychologii jednotlivých obyvatel. Celou knihou mě provázelo napětí, které mě nutilo poslouchat dál a dál...
Standardně výborný výkon Martina Zahálky už jen podtrhl výjimečný zážitek.
Doporučuji.

18.12.2021

Rodina z podkrovíRodina z podkrovíLisa Jewell

Pohlcující příběh od první věty. Nutí vás číst dál a dál, abyste se co nejdříve dozvěděli, jak to vlastně bylo. Zároveň vás děsí jediné - že knihu dočtete a laťka bude sakra vysoko, a vám bude trvat dlouho, než vás pohltí takto dokonale jiná kniha...

04.05.2021

Třpytící se městoTřpytící se městoLenka Bandurová

Jsem moc spokojená, velmi čtivé a přesto, že tento žánr moc nevyhledávám, v tomto případě jsem ráda, že jsem udělala výjimku...
Doporučuji!!!

28.05.2020

MortificatioMortificatio. Nigredo (pseudonym)

Tak mladičký autor a dokáže napsat tak zajímavou knihu. Jeho cit pro jazyk a netradiční slovní spojení už dokazují, že někdo má prostě "ten dar". Doufám, že to není poslední kousek, který autor napsal, já se rozhodně těším na další...

24.11.2019

Nádech do tichaNádech do tichaCath Staincliffe

Tak tohle byl neskutečně silný zážitek. Velmi aktuální téma, příběh 8 lidí, kterým se v jedné vteřině jedním činem změní život. Nádherně vykreslené osobnostní rysy jednotlivých účastníků, kdy každý prožívá nějaká svá trápení, naděje nebo obavy.
Při čtení takových příběhů si člověk prostě musí uvědomit, jaké má v životě štěstí a že jeho problémy bývají v drtivé většině malicherné...

18.10.2019

Rodinné poutoRodinné poutoSusan Mallery

Kniha nebyla špatná, moc se mi líbilo vykreslení jednotlivých postav. Trochu mě zklamalo posledních pár kapitol, působilo to na mě, jako kdyby autorka chtěla ještě stůj co stůj oslnit čtenáře tím, že udělá děj napínavějším. Bohužel to pro mě byl skok dolů o jednu hvězdu...

15.10.2019

SebevraždaSebevraždaDaniel Pískovský

V půlce první povídky jsem to chtěla vzdát, nebýt suprového audiozpracování, tak bych to i vzdala. Ale nakonec jsem tomu šanci dala a jsem za to ráda. Kromě první a poslední povídky, které mě neoslovily, se mi ostatní dost líbily. Některé byly smutné, u jiných jsem se i zasmála, ale všechny mě donutily se zamyslet nad osudem lidí, kteří se rozhodnou dobrovolně opustit tenhle svět...
Jednoznačně nejvíc na mě zapůsobila povídka "Jedničková".
Doporučuji...

25.09.2019

Na dněNa dněR. Caine (pseudonym)

Pokud chcete vědět, jak to vypadá, když poslední dva odstavce můžou zkazit celou knihu, tak si to přečtěte. Od začátku super psycho napínavé, nutí vás to číst dál a dál. A když už se blížíte ke konci a máte dobrý pocit z knihy, prásk! Autorka ten pocit zničí posledními větami. Je to škoda, jinak to bylo skvělé čtení. Za zkažený konec dávám o hvězdu míň.

15.03.2019

Špatná dceraŠpatná dceraJoy Fielding

O jednu hvězdu méně za to, že už jsem po půlce knihy věděla, kdo je vrah. Jinak se kniha četla dobře, ostatně jako všechny od této spisovatelky.

12.02.2019

Náš manželNáš manželJo Jakeman

Kniha se četla velmi plynule. Je napsaná napínavě, nutí vás číst dál a dál. I když mi některá rozhodnutí ústředních postav přišla krajně nepravděpodobná, knize to neubralo na čtivosti.

01.02.2019

Podbrdské ženyPodbrdské ženyJana Poncarová

Kniha popisuje nelehký život tří generací žen. V knize je krásně vykresleno prostředí lidské charaktery. Kniha se četla velmi dobře a plynule.

16.01.2019

Než jsme byly tvojeNež jsme byly tvojeLisa Wingate

Kniha se četla velmi dobře - zejména vyprávění Rill. Úplně jsem soucítila s ní i celou její rodinou. Podmínky v sirotčinci byly popsány tak, že jsem až místy nedýchala - hrozné.
Ale na pět hvězdiček to bohužel nebylo, místy mi přišel příběh až překombinovaný a hlavně v životě Avory se dost potíží "vyřešilo" nereálně hladce...

14.12.2018

StrachStrachC.L. Taylor

Tato autorka už je pro mě sázka na jistotu. Její knihy jsou velmi čtivé, napínavé a jsou nich pěkně vykreslené postavy.
Ani v tomto případě jsem nebyla zklamaná. Napínavé od první stránky. Autorka se v této knize dotýká aktuálního tématu - pedofilie.

05.12.2018

Matčina volbaMatčina volbaSamantha King

Nebyl to špatný příběh - něčím zvláštní a originální. Přesto, že jsem téměř od začátku věděla "kdo je kdo", kniha se četla plynule. Byla i napínavá. Na pět hvězdiček to není, ale slušné čtyři dávám.

02.12.2018

Ztichlý důmZtichlý důmJenny Blackhurst

Začátek byl na mě trochu roztahaný, ale postupně se to vše začalo nabalovat a příběh začínal dávat smysl. Kniha byla s každou další stránkou napínavější a konec byl překvapivý.

27.11.2018

Světla zimní nociSvětla zimní nociPam Jenoff

Nádherná kniha, skvělý román. Pohled na 2. světovou válku zase trochu z jiného prostředí - toho cirkusového. Moc se mi líbila soudržnost lidí, kteří si i v těch nejhorších podmínkách našli způsob, jak nejenom přežít, ale mít i trochu radosti ze života. A samozřejmě tu nechyběli ani lidé, kteří myslí pouze sami na sebe a co hůř - dělá jim dobře šikanovat ostatní. Jako v každé době...

08.11.2018

Není únikuNení únikuTaylor Adams

Tak to byla jízda! Jedna zasněžená noc, jedno odpočívadlo, 5 lidí a 1 malá holčička zamčená v autě. Kdo je pachatel, kdo spolupachatel a kdo nevinný člověk? Přečtěte si a dozvíte se.

31.10.2018

Tiché lžiTiché lžiSarah Pinborough

Tak tohle byla naprostá pecka! Kniha se mi líbila ještě o chlup víc než "Ví o tobě".
Napínavé od začátku do konce, četlo se jedním dechem.

29.10.2018

Vždycky je to manželVždycky je to manželMichele Campbell

Velmi pěkně a čtivě napsaná kniha. Celou dobu si myslíte, že "víte", ale konec vás možná překvapí. Doporučuji.

25.10.2018

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Po vlažnějším třetí dílu jsem se u tohoto opět smála nahlas.
Jednohubka, která vám zpříjemní 2-3 hodinky života.

22.10.2018

Budu vším, čím mě chceš mítBudu vším, čím mě chceš mítMindy Mejia

Příjemné čtení. I přes neoriginální zápletku byl nakonec celý příběh velmi čtivý a svým způsobem jedinečný.

14.10.2018

OběťOběťMartine Ayotte

Uf, dost těžké čtení. V porovnání s autorčinými zážitky se mi mé problémy zdají malicherné.
Klobouk dolů, jak se s tím dokázala poprat a nikdy svůj boj nevzdala.

02.10.2018

Do nejtemnějšího koutaDo nejtemnějšího koutaElizabeth Haynes

Dlooouuuhá kniha, nicméně ani jedna strana mě nenudila. Perfektní psychothriller, napínavé od první strany do poslední včetně konce.
Velmi pěkně popsána obsedantně kompulzivní porucha, posttraumatická stresová porucha i to, že se s tím dá něco dělat, pokud člověk chce.
S hlavní hrdinkou jsem prožívala strach i pocity bezmoci a fandila jí, aby to všechno zvládla.

26.09.2018

Jak se vraždí v ČecháchJak se vraždí v ČecháchLuboš Xaver Veselý

Knihu jsem "přečetla" jako audioknihu. Líbilo se mi zpracování, kdy každý vězeň byl namluven někým jiným. Zajímavé příběhy lidí, kteří se z různých důvodů ocitli na zcestí. Některých mi bylo líto, věřím, že kdyby měli jiné podmínky v životě už od dětství, dopadlo by vše jinak. Naopak u jiných jsem nechápala jejich činy...

24.09.2018

Osudu neujdešOsudu neujdešStuart Woods

Kniha je velmi napínavá od začátku do konce. Některé situace mi přišly nereálné, nicméně to neubralo na čtivosti.

20.09.2018

Sama v černém leseSama v černém leseC. Green (pseudonym)

Na mě trochu pomalejší rozjezd, ale pak už mě to vtáhlo a hltala jsem ji, přečteno jedním dechem. Moc se mi líbila.

09.09.2018

Bahnitá poleBahnitá poleHillary Jordan

Skvěle napsaná kniha. Jeden příběh vyprávěný z několika úhlů pohledu každého z aktérů.
Četlo se úplně samo, ani chvíli jsem se nenudila.

05.09.2018

Mami, vrať se! - Ponížená až na samé dnoMami, vrať se! - Ponížená až na samé dnoOxana Kalemi

Teda kolik hrůzy se může stát jednomu člověku, to je děs. Kniha se četla prakticky sama, celou dobu jsem Oxaně držela pěsti, aby se z toho pekla už dostala.

31.08.2018

Ví o toběVí o toběSarah Pinborough

Tak tohle byla super psychojízda! Četlo se to od začátku velmi dobře. Když už máte pocit, že "víte co a jak", jste následně vyvedeni z omylu. A ten konec? Něco, co by vás opravdu nenapadlo. Kdyby bylo 10 hvězdiček, tak je dám.

29.08.2018

Kamkoli půjdešKamkoli půjdešCamilla Way

Kniha se mi moc líbila. Dvě časové roviny, které se v závěru spojí. Děj ubíhal plynule, kniha byla plná napětí a měla i překvapivý konec.

21.08.2018