Šnek86 Šnek86 komentáře u knih

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Příběh čaroděje, chronického lháře, podvodníka a cynika, s kterým se osud moc nemazlí.Za mě se z toho dalo vysosat asi o trochu víc, možná rozvinout linku kde je Wolrich ještě Hovnař.Skok v ději, kdy z 7 let je rázem 61 a o mezičase člověk skoro nic neví vyzní hluše.Jinak se to čte dobře, je to zas něco trochu jinýho, než by člověk čekal.Doslov to i přesně popíše.Závěrečné bonusové povídky - alespoň ta o OSN zajímavé, avšak už zcela nezábavné.

06.10.2022 3 z 5

Anjel v podsvetí Anjel v podsvetí Juraj Červenák

Opět perfektní jízda a skvělá propracovanost příběhu, která vás nenechá vydechnout.Naše trojice je znovu svedena dohromady, přičemž je čeká náročné vyšetřování v podzemí.Pletichaření významných hodnostářů a zvrhlé orgie, které se příčí všem dobrým mravům.A kde díky naší trojici na nikom nezůstane nit suchá.Množství mrtvých, kterých je opět nepočítaně, ať už vlivem vyšetřovatelů, nebo vrahů.Jsem i zvědavý na další osudy Jaroše.Zatím dle mého nejlepší díl série.Pokračuji dalším.

29.09.2022 5 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Tentokrát vše leží na Steinovi s Jarošem.Řešící únos, penězokazectví a vraždy.Jako vždy, není vše tak, jak vypadá a chvíli trvá, než všechno rozklíčují a vyřeší, aby je v zápětí čekal další úkol.Pokračuji v sérii.

24.09.2022 4 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Tentokrát se jedná o Barbaričovo sólové pátrání po unesené dceři kastelána. Musí zde čelit nájezdu Turků a vypátrat i ztracený poklad, přičemž se zde rýsuje i jeho budoucí osud.Pokračuji v sérii.

20.09.2022 4 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Náboženské boje mezi katolíky a protestanty, které vyústí v krvavá jatka.Mezi tím vším se protlouká naše trojice a snaží se ochránit biskupa, který nemusí mít až tak čisté svědomí a spolu s dalšími čelí spiklenecké pomstě.Pokračuji v sérii.

17.09.2022 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Naše neohrožená trojice tentokrát řeší případ sadistických únosců mladých panen.Opět se jedná o rozsáhlé spiknutí, které vede do nejvyšších kruhů společnosti.Není zde nouze o oběti, podezřelé a následně i potrestané. Sotva případ vyřeší, tak arcivévoda Matyáš přichází s dalším úkolem.Pokračuji v sérii.

09.09.2022 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Rudolfínská Praha a tři hrdinové, vyšetřující záhadné vraždy prvorozených.Příběh měl vše, co má mít - množství podezřelých , intrik a spiklenců.Tempo vás nenechá vydechnout.Pokračuji dalším dílem.

24.08.2022 4 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Svižná středověká honička a vyšetřování.Množství lhářů a podezřelých, kterým je v patách nesourodá neohrožená trojice. Bodycount taktéž slušný.Pokračuji v sérii.

17.08.2022 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Příběh spíše pro ženskou část čtenářstva.Když si labilní žena usmyslí, že si osvojí cikánskou dívku, nemůže to dopadnout dobře.Příběh o předsudcích a o tom, že ani dítě z ženy matku neudělá.Konec mi přišel nedotažený.

11.08.2022 3 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Druhý díl plynule naváže na první, hlavní hrdina je už ostřílenější a tentokrát se vrhá do případu v oblasti realitních čachrů. Opět zabředá do případu, kde řeší morální hlediska a vypořádává se s tím způsobem svým vlastním. První díl byl svižnější, tomuto druhému už tempo lehce klesá, ale i tak to bylo dobré čtení.

05.08.2022 4 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Za mě super, hláška střídá hlášku, hlavní hrdina je policajt, který tak trochu upadl do rutiny a postupně si ukousne sousto mimo jeho kompetenci, do kterého zabředá čím dál víc, až už pak není návratu.Bavil jsem se, vrhám se na druhý díl.

14.07.2022 4 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Dobrodružný příběh, nástrahy džungle a touha po přežití. Věc přátelství a zrady.Čte se to dobře a i film dobře kopíruje knihu.

11.07.2022 3 z 5

Návrat z onoho světa Návrat z onoho světa Hartwig Hausdorf

O tom, jak to možná je a možná není v posmrtném životě. Případy reinkarnace a spoustu filozofických otázek.Zajímavé, leč spíše senzacechtivé, než faktické.

21.06.2022 3 z 5

Básně Básně J. H. Krchovský (p)

Excelentní, inspirující, můj šálek čaje.

21.06.2022 5 z 5

Velký rozvod nebe a pekla Velký rozvod nebe a pekla C. S. Lewis (p)

Takový krátký výlet do astrálních sfér. Přemítání o nebi, peklu a člověku.Kniha k zamyšlení.

14.06.2022 3 z 5

Popraviště Popraviště Čingiz Ajtmatov

Trocha přírody s vlky, trochu filozofování a náboženství, trochu drog, komoušské demagogie a lidské tuposti.To vše spojeno do vzájemně se prolínajících příběhů, ve kterých až doslov odhalí skrytá tajemství autorova poselství.
Vskutku příběh jako kentaur, leviatan, či chiméra.Zajímavé.

26.05.2022 4 z 5

Mladost - radost Mladost - radost J. H. Krchovský (p)

Prostě super! Něco z prvopočátku mého oblíbeného básníka.

29.04.2022 5 z 5

Ztracený řád Ztracený řád Steve Berry

Zbytečně moc politiky, i když k tomuto příběhu to holt patří.Patrání po konfederačních pokladech.Bohužel jsem četl s většími pauzami a pak se trochu ztrácel v tom, jakou roli postavy v příběhu hrají.Doslov dobrý.

29.04.2022 3 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Postavy jsou nevýrazné a celý děj v psychiatrické léčebně ve mě nějak nedokázal vyvolat intenzivnější emoci.Obrazy mezi snem a realitou.V podstatě jsem se třičtvrtě knihy nudil a čekal jen na konec.Což se ale vyplatilo.Bravurní konec, kdy se vše osvětlí a zapadne do sebe mě bavil. Nejdříve jsem chtěl napsat, že se jedná o podprůměrný psychothriller, ale nebyla by to pravda. Těžko hodnotit, ale tentokrát zůstanu jen u 2 hvězd, i když konec by zasloužil i 4,5.

08.04.2022 2 z 5

Hejnické pastorále Hejnické pastorále Vlastimil Vondruška

Kruh se uzavřel a s prodejem Falknovské hutě končí i kronika rodu Heřmanů.Stejně jako tato tetralogie. Příjemně popsané osudy jednoho rodu napříč dobou.Přizpůsobování se novým časům, jak v životě, tak v obchodě a podnikání.Klidně bych četl ještě dál, ale Vilemína napsala KONEC.

06.04.2022 4 z 5