sluppka sluppka komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Příběh sice krásný, ale mankote, to musel každou větu třikrát zopakovat a v každém opakování vygradovat přeslazenou kudrlinkovatost?

21.10.2013 2 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

K dílu jsem bohužel přistupovala jako ke klasice typu Tři kamarádi. Celou dobu jsem v ní hledala to Ono, co knihu pasuje na nadčasové dílo a nenechala jsem jí unést do oné radosti prostého čtení. Neříkám, že tato kniha brzy zanikne, jen prostě nemá na to překlenout století. Pořád ale musím pochválit, jak lehce se četla, navzdory tloušťce jsem ji přelouskala za pár dní a určitě se chystám a těším na další autorovy knihy.

21.10.2013 4 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Ze začátku se mi tato kniha četla jako bych tlačila do dveří, kde je napsáno Táhnout. Ale jak se říká: co nejde silou, půjde ještě větší silou, zabrala jsem, dveře jsem prolomila a nakonec jsem se s malebnou vesničkou Želary nerada loučila. Ale pořád bych byla radši, kdyby se dveře otevíraly mým směrem.

21.10.2013 4 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

V průběhu čtení jsem si říkala, že je to taková oddechovější literatůra, výrazný děj nikde, plynulé přebíhání od postavy k postavě, žádné velké překvápko (až na létající koberce). A pak jsem si přečetla poslední odstavec a byla jsem okouzlena. Kniha pro mě nabyla úplně nového smyslu, jakoby průvan odvanul mlhu. Nádherný zážitek.

25.09.2013 5 z 5

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Richard P. Feynman

K této knížce jsem se dostala ani nevím jak a ani nevím jak, strašně mě bavila. Vlastně jsem překvapila samu sebe, když jsem ji ve svých nevyspělých sedumnácti četla, že jsem přečetla něco úplně mimo můj žánr. Ale nelituju a až přečtu všech mých naplánovaných 50 knih, tak se k ní určitě ještě vrátím.

14.04.2013 5 z 5

Ach, jak ráda čtu knihu, u které se mohu upřímně zasmát!

12.04.2013 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Už dlouho jsem nečetla knížku, kvůli které jsem měla ve dřezu kopu špinavého nádobí, zvětšující se hromadu úkolů do školy a kvůli které jsem byla tak velmi nevyspaná, protože jsem ji dočítala do čtyř ráno. Napínavý to výtvor. Ale! Příběh to není nijak fascinující, takový Deaver má zápletky daleko lepší - alespoň co se detektivního žánru týče. V žebříčku nejlepších knih je pouze kvůli své čtivosti a napínavosti, ale hodnota je víceméně nijaká.

27.03.2013 2 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Trochu nesouhlasím s všeobecným názorem, že se čte knížka špatně a je potřeba ji často odkládat. Naopak si myslím, že se čte velmi dobře a že se musí číst v jednom kuse, aby člověk neztratil přehled o jménech - těch je tam vážně hodně. Ale pořád je v knížce přiložen rejstřík, mapa a rodokmeny a takže když člověk nějaké to jméno zapomene (a že ho určitě zapomene), tak si to tam dohledá. A snad tedy jako skoro každý, musím vzdát hold Tolkienovi, protože tato kniha je veledílo.

11.03.2013 5 z 5

Dobývat nebe Dobývat nebe Louis de Wohl

Osobně nemám moc ráda zbeletrizované životopisy, zvláště proto, že mám pocit, že se postavám vkládájí do úst dialogy co skoro určitě neřekly. Ale i přes to je to knížka nesmírně čtivá a dokonce sem musela číst do čtyř do rána a ani mi nevadily pasáže, které se věnovaly italské politice.

06.03.2013 5 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Opět kniha, kterou jsem přečetla až poté co jsem viděla film. Filmem jsem byla nadšená, tak jsem si knihu prostě musela přečíst, sháněla jsem ji po knihovnách a teď jsem ji končně po třech letech sehnala. Asi jsem se moc natěšila nebo co, ale byla jsem zklamaná. Jednoduše řečeno: kniha, ke které můžu přijít s nůžkami, vystřihnout několik kapitol a ději to ani trochu neuškodí mi prostě neimponují. Bohužel nedokážu knihu odložit když mě nebaví, brala bych to jako prohru, takže jsem ji tedy horko těžko dočetla, ale film byl prostě lepší.

16.09.2012 3 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Rozhodně jsem udělala chybu, když jsem viděla dřív film než knihu, takže sem nemohla být překvapena rozuzlením o což v této knize asi hlavně jde. Četlo se to velmi dobře, ale tak nějak bez konce - najednou jsem ji v letadle dočetla, ale nezůstal žádný pocit smutku, že se musím s knihou rozloučit. Prostě mi zmizla ze života, škoda.

16.09.2012 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Podle mého je to nejvíce přeceňovaná kniha a autor dnešní doby. Knihy jsou neskutečně čtivé, to se musí nechat, ale dle mého, zvlášť Alchymista, je prostě splácanina všeho možného a nic jsem si z toho neodnesla.

28.07.2012 2 z 5