slečna.k Online slečna.k komentáře u knih

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Kniha mě nezaujala ani v rámci tématu ani v rámci stylu. Tímto hodnocením nijak nezpochybňuji co autor zažil a specielně za jeho charakter jsem dala o hvězdu navíc, jeho osobnost je totiž to jediné co z této knihy dělá čitelnou věc.

18.01.2022 2 z 5

Knihu jsem si přečetla znovu zhruba po 12 letech a nadchla mě úplně stejně jako kdysi. Moc fantasy nečtu ale Tolkienův svět je podle mě dodnes nikým nepřekonán a vůbec se nedivím, že z něj mnoho autorů fantasy stále vychází nebo se jím inspirují. V rámci jeho díla (i včetně Pána prstenů) si sama ze sebe těžko dokážu vybrat jen jednu oblíbenou pasáž nebo postavu protože celá Středozem a její obyvatelé je úžasná jako celek. Přečetla jsem mnoho knih a obecně vyhledávám jiný typ literatury ale snad žádný jiný autor pro mě není tak osobitý a nezaměnitelný jak stylem psaní, tak svou fantazií.

12.04.2021

Hurá, ještě žijeme Hurá, ještě žijeme Johannes Mario Simmel

Několikátá kniha autora a opět mě nezklamal. Už od začátku bylo jasné, že celá kniha bude psána s humorem a nadsázkou a udržela se v tomto duchu až do konce. I když byly v knize nudnější pasáže, o které mohla být kniha klidně kratší, tak celkový můj dojem byl skvělý a nízké hodnocení bych ji určitě nedala.

12.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Můj rodný razovity kraj díl druhý, bavil mě snad ještě víc než předchozí. Možná proto, že jsem spoustu událostí, které se v historii odehrály vůbec neznala a nebo proto, že jsem daleko víc prožívala ne zrovna veselé osudy postav. Tak jako tak, je mi líto, že mám tuhle umně napsanou knížku přečtenou a na poslední díl budu muset pár měsíců čekat.

05.02.2021 5 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Moc se mi líbila, i když si nejsem jistá, že slovo líbit je v tomto případě správně. Přiznám se, že jsem netušila, že to až takhle chodilo, takže mě to pak stálo hezkých pár chvilek googlování abych se dověděla více a dokonce jsem shlédla i dva filmy. Knihu rozhodně mohu doporučit k přečtení každému, koho podobná témata zajímají.

Mějte naději Mějte naději Johannes Mario Simmel

Simmel je neuvěřitelný spisovatel. Jeho postavy jsou vždycky tak dokonalé a vůbec ne černobílé, že jen čekám kdy se objeví vedle mě abych si s nimi mohla popovídat. Zároveň si je musíte oblíbit i přes jejich špatné stránky- Adrian je naprosto typická ukázka. Toto autorovo umění skutečně obdivuji. Samotný drogový námět byl důvodem, že jsem sáhla zrovna po téhle a povedlo se, ne každá kniha s drogovou tématikou je takto dobře zpracovaná. Bonusem navíc je pro mě období ve kterém se kniha odehrává, jakožto milovník dějin 20. století dovedu ocenit historickou přesnost.

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Díky tomu, že mám vzhledem k této době víc času na čtení, jsem se rozhodla přečíst si knihy autorky. Mohu říci, že tahle jediná z celé série měla tu správnou hororovou atmosféru a byla celkem čtivě napsaná ale to je tak vše. Příběh banální, literární kvality spíš podprůměrné a než se příběh pořádně rozjel a čtenář se začal trochu bát, už byl v podstatě konec.

29.01.2021 2 z 5

Ravensbrück - Život a smrt v Hitlerově koncentračním táboře pro ženy Ravensbrück - Život a smrt v Hitlerově koncentračním táboře pro ženy Sarah Helm

Obsáhlá a ucelená historická kniha, ze které jsem se dověděla spoustu drobných zajímavých faktů, které jsem dosud neznala. Myslím, že nápad napsat knihu ryze o ženském táboře byl skvělý autorčin nápad a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Asi nejzvláštnější kniha, co se mi v poslední době dostala pod ruku. Velmi originální námět, slušně napsané, zajímavý průběh i vyvrcholení příběhu ale i přesto mě kniha úplně nevtáhla do děje a byla jsem z ní na rozpacích. Poměrně nejvíc o mém hodnocení nakonec rozhodlo nehappyendové zakončení celého příběhu.

29.01.2021 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Trhlina mě mile překvapila. Neměla jsem kdovíjaká očekávání, jak už to tak u mě bývá když se jedná o bestsellery ale nakonec jsem si čtení užila. Forma rozhovoru použitá v knize mi k tématu a náladě knihy seděla. Taky se mi líbí, že je kniha přesně tak akorát dlouhá aby držela čtenáře v napětí, které postupně graduje. Určitě si časem přečtu i jiné jeho knihy.

29.01.2021

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Vzhledem k tomu, že jsem nějakou dobu pracovala v knižní branži a snad jednou budu zas, jsem si tuto knihu vychutnala od začátku do konce. To i přesto, že bych určitě našla stovku lepších detektivek.

28.01.2021 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

První díl oťukávající (Volání kukačky), druhý mě naprosto nadchnul (Hedvábník), třetí nicneříkající (Ve službách zla) a tento mě už dokonale štval protože z detektivky se stala nenápadně ale jistě ukňouraná červená knihovna. Přísahám, že kdyby v té knize byl ještě jeden jediný odstavec o přemýšlejícím Strikeovi nebo přemýšlející Robin (která se od mých naprostých sympatií na začátku série přesunula definitivně na druhý konec emoční přímky) navíc, tak tu knihu vyhodím z devátého patra... Nakonec jsem to dočetla ale myslím, že by autorce příště měli redaktoři zredukovat počet stran (pokud na to najdou dost odvahy) a navíc v dalším díle se spolu nejspíš ti dva již definitivně vyspí a to mít asi nemusím, kdybych stála o tento typ literatury sáhnu po jiném autorovi.

28.01.2021 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Jedna z mála knih, ve které od začátku do konce fandíte masovému vrahovi nebo alespoň já to tak měla. Trochu jiný Nesbo než v případě série s HH ale nesporně stejně dobře napsaný román. Spisovatel s velkým S.

28.01.2021

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Skvělý román ve kterém je spojeno zajímavé téma s výborným zpracováním. Anorexie, komplikované vztahy a zajímavé osobnosti, tohohle všeho je v této knize až až a užila jsem si jí od začátku do konce. Nepříliš uzavřený konec mi jak už to obvykle u mě bývá, ani trochu nevadil.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel je knihou, která mě naprosto okouzlila. Je báječně čtivá, nedají se jí upřít literární kvality a je emočně nabitá. Pro mě jsou třešničkou na dortu slangová slova, které znám, coby rodačka z Frýdku-Místku, z dětství od své babičky. Teď jsem začala číst druhý díl a jen doufám, že třetí nebude trvat dva roky.

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Zápletka vcelku promyšlená a nečekaný konec mě taky potěšil, to je ovšem z pozitiv všechno. Bestseller si představuji poněkud jinak a že by mě autorka ohromila svými literárními schopnostmi, to už se vůbec říci nedá. Za mě je to zcela průměrná detektivka a postavy z knihy nepochybně zapomenu velmi brzy protože nebyly nijak popsané, propracované ani zapamatovatelné (ano jsem milovník zajímavých charakterů a ráda si postavy z knih představím alespoň podle popisu vzhledu, což v tomto příběhu zcela chybělo). Víc toho číst není potřeba, nevěřím, že by mě další svou knihou nadchla.

05.09.2020 2 z 5

Každý umírá sám Každý umírá sám Hans Fallada (p)

Nesmírně dobře napsaná kniha o obyčejných lidech. Knih odehrávajících se v tomto období je spousta ale tahle je jedna z nejlepších co jsem četla. Zajímavé mi přijde také to, že byla napsána hned v roce 1947, autor měl válku a atmosféru tehdejšího Berlína potažmo celého Německa ještě v sobě a to dělá knihu tak emočně silnou a důvěryhodnou.

29.08.2020

Elizino tajemství Elizino tajemství Dominik W. Rettinger

Příběh to nebyl špatný, Eliza i Wolfgang byly zajímavé postavy. Nicméně se přiznám, že se mi nelíbily některé části z Osvětimi, protože byly nevěrohodné (například nevěřím propustkám a moc se mi nezdá, že by se mohly jakékoliv vězeňkyně třebas i když jsou prostitutky procházet s esesáky po městě). Zkrátka to na víc než tři hvězdy nemá.

16.05.2020 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Outsider je perfektně propracovaná detektivka se středně velkou porcí nadpřirozena (bez toho by to snad ale ani nebyl King). Často čtu, že poslední autorovy knihy již nejsou tak kvalitní jako jeho dřívější díla, nicméně u Outsidera s tím naprosto nesouhlasím a naopak si myslím, že zde King předvedl velmi dobrou formu. Hlavní postavy jsou sympatické a promyšlené, pomalejší (rozuměj nudnější části) jsou vyváženy těmi zajímavými a líbilo se mi velmi přirozené zapojení Holly ze starší série s detektivem Billem Hodgesem do děje. Jediná a poměrně malá výtka z mé strany je závěr knihy, který mi místem děje, zloduchem i celkovou atmosférou připomínal závěr knihy Beznaděj.

22.04.2020 5 z 5

Stella Stella Takis Würger

Příjemné čtení, zajímavý námět i postavy uprostřed Berlína v průběhu 2. světové války. Nicméně jsem měla pocit, že čtu spíš povídku, než kniha pořádně začala, v podstatě skončila. Přečtu si výhledově i druhou knihu autora.

30.01.2020 3 z 5