slaska77 slaska77 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Celou sérii jsem si schovávala na dobu, až ji budu moci číst se svými syny, teď přišla ta správná doba. Hezká pohádka pro malé i velké, vše do sebe krásně zapadá, čtenář hezky drží linii děje, klobouk dolů před fantazií autorky, již teď se těšíme na další díl. Po dočtení jsme si hned pustili i film (také poprvé) a celý obrázek to příjemně dokreslilo. Nutné zkrácení tam samozřejmě bylo, ale nijak to nevadí.

11.11.2016

Mrazivá noc Mrazivá noc John Lutz

Zajímavé čtení, hezky propracované postavy a dobré odhalení vraha, jen pro mě trochu neuvěřitelné, typovala jsem o kousek vedle-)

11.11.2016 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Nedalo se od ní odtrhnout, opravdu silné téma. Hned po přečtení knihy jsem se podívala i na stejný oskarový film a musím poctivě říci, že to nebylo rozhodně zklamání, to se povedlo, i když konec je mírně upravený.

02.11.2016 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Knížka se dětem i mně velmi líbila, má svoje kouzlo i po 100 letech a k některým pohádkám se rádi vracíme - jednoznačným favoritem je Velká policejní pohádka, když už ne celou knížku, tak aspoň tuhle určitě nemůžete minout-)

02.11.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zajímavě pojaté téma válečných utrpení, vypravěčka skvělá. Po přečtení knihy jsem měla šanci pustit si i film. Jak už to tak bývá, film je jen slabší odvárek, ale překvapivě to až tak nevadilo. Největší nezvyk byl ve filmu pan vypravěč-), což mě vede k uvažování, jestli je to ona nebo on.

Tajuplný ostrov (převyprávění) Tajuplný ostrov (převyprávění) Ondřej Neff

Četla jsem dětem, po prvních kapitolách nás všechny příběh uchvátil. Nemám srovnání s originálem, ale tento příběh se četl opravdu krásně. Díky, pane Neffe.

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Velmi poutavý příběh na zajímavé téma. Nabízí mnoho různých úhlů pohledu, skvělé.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

V některých pasáží zejména ze začátku až urputně depresivní, nevím, jestli vhodné jako povinná četba pro středoškoláky.

12.10.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Poměrně zásadní dílo, četla jsem i následný komentář od disidenta v ČR, který řadu věcí prožil na vlastní kůži. Určitě doporučuji třeba i mladší generaci, která nic z dob předchozích nezažila.

04.10.2016 5 z 5