skocka skocka komentáře u knih

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Pri citani mi bola zima aj ked som lezala pod paplonom :)

22.04.2023 4 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

Cely cas som dufala, ze na konci pribehu sa este aspon nejakym sposobom zamota Ruzenkin pribeh. Danovi klesa predaj alebo sa koniec pribehu kapacitne nezmestil do predchadzajucej knihy? Toto sa v knihach nerobi :/

03.01.2023 3 z 5

Toto so mnou este par stran textu nikdy neurobilo. Na to, ze si zvyknem utierat slzy na konci takmer kazdej Backmanovej knihy som si uz zvykla, ale teraz som revala od zaciatku az do konca. Smutne, ale zaroven krasne. Davam plny pocet bodov.

22.05.2018 5 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Az na odflaknuty zaver hodnotim knihu mozno ako jednu z tych lepsich Danoviek. Prva polovica knohy ma naozaj bavila. Aj ked musim povedat, ze najnapinavejsie boli vzdy tie so seriovymi vrahmi, alebo tie kde sa detektiv dostal do riadneho pruseru.

15.07.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Anoooo, opat raz kniha, ktoru som nechcela pustit z ruky. Prva polovica skvela, prava Keplerovska. Druha ako ako od Agathy Christie, co uz ale na mna nezaposobilo az tak dobre :/ Davam preto o bod menej.

21.03.2017 4 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

Prijemna "povinna jazda", ale akosi tomu chyba napatie...

22.12.2016 3 z 5

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Za tematiku konstelacnej terapie davam autorovi bod, aj ked je asi stale nad moje sily jej porozumiet :) Kniha ako taka je zaujimava a putava, az na konecne rozuzlenie, kde som sa totalne zamotala a dalo mi riadnu namahu si uvedomit, ze kto je vlastne kto. Prehnana zapletenost ma ale neodradila, dam sancu aj druhemu dielu trilogie.
P.S. Product placement prenikol uz aj do knih? Ta IKEA prilis bije do oci :)

29.09.2016 3 z 5

Jemne strasielna rozpravka. Byt tou mladezou, pre ktoru je kniha urcena, mozno dam o hviezdicku viac. A mozno ani nie...

22.09.2016 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Po trochu slabsom Stalkerovi prisla opat bomba! Je to nieco uplne ine ako som cakala, ale to vobec nevadi, dokonca naopak. Zasa jeden Kepler, ktoreho som nepustila z ruky.

16.09.2016 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Za mozno az prilis rychly koniec davam o bod menej. Inak opat skvela, putava kniha, ktora neuveritelnym sposobom vtiahne do deja a prostredia.

24.08.2016 4 z 5

Vsade bola, vsetko skusila, vsetko videla. Drama, detektivka, cestopis v jednom. Len si teraz nie som ista ci sa to vsetko aj odohralo, alebo to je prifarbene fetom. Kazdopadne je iste, ze autorka posobi ako odstrasujuci pripad ci uz za mladi, alebo v dospelosti.

21.07.2016 2 z 5

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Pre mna najslabsia Jonassonova kniha, co je skoda, pretoze tie predchadzajuce som si uzivala. Tuto som ale nemohla citat v polohe lezmo :) Druha cast bola skvela, ale prva s poslednou ma neuveritelne uspavali.

18.07.2016 2 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Kniha sa vyborne citala, len skoda toho slabsieho zaveru - ako keby to autor potreboval velmi rychlo dopisat. Radim ju medzi oddychovky na leto.

29.06.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Fajn rozsirenie Salanderovej a Blomkvistovho pribehu, ale chybalo mi tam viac larssonovskeho napatia. Kniha fanusikov Milenia snad potesi, ale ak chcete riadne napinave krimi/thriller, radsej siahnite po niecom inom.

01.03.2016 3 z 5

Herzog Herzog Saul Bellow

Citala som to v originale ako povinnu literaturu, ale ani na dvakrat som sa nedostala cez polovicu. Na mna prilis pomale a natiahnute.

26.01.2016

Osvícení Osvícení Stephen King

S prvou polovicou knihy som bojovala viac ako týždeň, a dokonca som nad ňou miestami zaspávala, ale tú druhú som zhltla doslova na posedenie. Miestami som sa normálne bála, aj keď ducharinu skôr považujem za vtipnú ako strašidelnú.

28.07.2015 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Pribeh je az prilis prekombinovany a neuveritelny, ale az na jednu zdlhavu pasaz v uvode sa kniha citala velmi dobre. Paradne citanie na leto.

06.07.2015 4 z 5

Smrtiace rozhodnutie Smrtiace rozhodnutie Kathy Reichs

Pomala, nudna kniha, bez zazivneho deja. Docitala som to so sebazaprenim.

28.06.2015 1 z 5

Život a názory blahorodého pana Tristrama Shandyho Život a názory blahorodého pana Tristrama Shandyho Laurence Sterne

Vrámci povinnej literatúry som prečítala prvých 5 zväzkov. Zo začiatku som Sternea za tu komplikovanosť nenávidela, ale časom som si zvykla a dúfam, že si nájdem čas tuto knihu dočítať.

25.12.2014 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Fuj.

Zaráža ma, že si to všetko Christianina matka všimla až tak neskoro.

27.11.2014 5 z 5