Skawin Skawin komentáře u knih

Druhá osoba singuláru Druhá osoba singuláru Sajjid Kašua

Kniha mě zaujala jak svou obálkou, tak názvem. A když jsem začala číst... četla jsem a četla, dokud jsem ji nedočetla. Má napětí, šmrnc, zajímavý jazyk.. Umožňuje nám nahlédnout do jiného světa. Nedá se než doporučit :-)

02.02.2015 5 z 5

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Ač nejsem velkým čtenářem detektivek, Poirota mám ráda pro jeho jemnou ješitnost a skvěle fungující šedé buňky mozkové. Kniha má spád a je velice čtivá.

26.10.2014 4 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Příjemné, napínavé, spíše oddechové čtení.

19.09.2014 4 z 5

Bohužel přiznávám, že jsem se nad touto knihou trochu trápila. Možná jsem se netrefila do své správné nálady, ale nebavila mě. Přišla mi jako nastavovaná kaše Stoletého staříka. Ne příliš vtipná a už ani originální. Nicméně jsem ji dočetla a konec se mi líbil o něco víc než začátek. Jak už zde bylo řečeno - dvakrát do stejné řeky nevstoupíš.

30.08.2014 3 z 5

Dobře napsaná motivační kniha, s malinko předpokládaným rozuzlením. Četla jsem ji na dvakrát, protože si ji půjčila dcera a ta mi ji vrátila, až si ji přečetla i její kamarádka... :-)

28.07.2014 4 z 5

Ze začátku jsem měla s touto knihou trochu problém - asi proto že jsem se na ni těšila a čekala jsem od ní nějakou pecku, ale časem jsem se s ní sžila. Ona to vlastně pecka je - Alan je tak trochu švédským Járou Cimrmanem :-) Jde o vtipné i poučné a hlavně pohodové čtení. Lze v ní najít spoustu životní moudrosti ve smyslu nic neřeš - však ono se to samo vyřeší líp, než kdyby ses do toho pletl :-)

30.05.2014 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Napínavé, čtivé.. Ale něco málo tomu chybí, abych dala plný počet. Kdo si chce oddechnout a trochu se při tom nechat "zalít krví" tak určitě doporučuji :-)

19.05.2014 5 z 5

Ze starého rámu Ze starého rámu Ignát Herrmann

Humorné, jemné povídky z Prahy před oběma válkami. Milé čtení..

16.03.2014 4 z 5

7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství 7 dní hříchů: Román o zradě, lásce, přátelství Josef Urban

Kniha mě zaujala především námětem a lokalitou. Jsem totiž ze šumperska.. Kniha mě nezklamala, spíš naopak. Odsun Němců byla černá záležitost našich dějin a dost dobře jsem si ji neuměla zasadit do svého okolí, i když vím, že řada přátel mé babičky, která byla Němka, byla odsunuta a po revoluci se přijížděla podívat. Teď je mi líto, že jsem se jich vlastně nikdy nezeptala, jak konkrétně toto hrozné "stěhování" probíhalo a jak to prožívali. Kniha je čtivá a o to působivější, že je napsána dle skutečné události.

09.12.2013 4 z 5

Kniha je jednoduchým návodem jak si užít život a ne ho jenom přežít.. Není zas tak těžké čtyři dohody dodržovat, když člověk opravdu chce - je to dokonce příjemné. Srozumitelným jazykem jsem se dozvěděla to, co jsem vlastně věděla a hledala.

12.09.2013 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Pohodová knížka, která nás seznamuje s Provence, jejími obyvateli i zvyky. Něco mezi cestopisem a románem. Vůbec jsem se nenudila. (Jenom francouzské výrazy mě trochu mátly, jelikož francouzsky nemluvím.) Myslím, že bych se tam měla zajet podívat :-)

11.08.2013 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Úžasná kniha. Zase mi poodkryla něco z tajemství naší země, o kterém jsem nevěděla. Oceňuji autorčin badatelský přístup.

10.07.2013 5 z 5

Vzpomínky na jedno dobrodružství Vzpomínky na jedno dobrodružství Robert Fulghum

Knihu jsem si přečetla bezprostředně po Drž mě pevně, miluj mě zlehka. Na autorovi je znát jeho zaujetí tangem - je to v podstatě jakési pokračování. Stejné ilustrace - ve dvou případech identické - podobné prostředí. I když tentokrát je vypravěčem sám Robert Fulghum alias seňore Fuljumero. Kniha je čtivá a odhalí nám opět několik intimností ze spisovatelova života.

13.06.2013 4 z 5

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

Kruh jsem viděla zfilmovaný (jak japonskou tak americkou verzi), Spirálu jsem poslouchala audio a Smyčku si přečetla. Takže těžko budu srovnávat tyto tři díly k sobě, ale Smyčka mě zaujala svým rozuzlením a zajímavou pointou, která v podstatě staví do jiného světla obě předchozí knihy. Trochu Matrix..

26.04.2013 4 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Tuhle knížku jsem si koupila od kamaráda který ji ani nedočetl, jak se mu nelíbila. A mě? Fulghum je můj nejoblíbenější současný autor. Ani tak ne pro jeho spisovatelské kvality, spíše jako pro jeho pohled na život. Úžasné je, když vám někdo naservíruje vaše tajné přání, které sami neumíte ani přesně formulovat, na stříbrném podnose. Stejně jako uživatel "rakytnik" i já se co nejdříve vydám na Krétu. Ale s touto knihou jsem na ní už vlastně skoro byla a mám jen ty nejlepší vzpomínky :-)

11.04.2013 5 z 5

Sága rodu Forsytů III. Sága rodu Forsytů III. John Galsworthy

Galsworthyho sága mě překvapila svým propracováním a čtivostí. I téměř po sto letech téměř neztratila na aktuálnosti co se týče charakterů. Ne nadarmo je spisovatel nositelem Nobelovy ceny za literaturu..

01.04.2013 5 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Soukromá vichřice je román o životě, který bych nechtěla nikdy prožít - to ovšem neznamená, že každého z nás nějakým způsobem nepotká... stereotyp, ošklivost stereotypu, vichřice v stereotypu, ošklivost vichřice a touha po tom "STARÉM ZNÁMÉM STEREOTYPU". Autor to vystihl dokonale, není co dodat. Snad jen - bojujme proti zavedeným pořádkům a naplňme život smyslem.

12.02.2013 5 z 5

Dívka s jizvou Dívka s jizvou Arnošt Lustig

Hluboce niterný příběh mladé dívky, která prožívá obrovskou bolest ze smrti rodičů. Autor vykreslil dívčiny pocity až s neuvěřitelným pochopením.

10.01.2013 4 z 5

Povídky. 1, 1921–1929 Povídky. 1, 1921–1929 Vladimir Nabokov

Vladimír Nabokov je králem postřehu a jeho vyjádření. Skládá věty tak přirozeně, že člověk povídky ani nečte, spíš prožívá pocity aktérů.

26.12.2012 5 z 5

Fulghum mě potkal až v mých 37 letech a je to přesně můj šálek kávy! Inteligentní, na nic si nehrající, pohodový a optimistický. Paráda.

19.10.2012 5 z 5