simuiv simuiv komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak jsem četla, četla, až jsem na ex přečetla a už nevstala z gauče. Mám parádního housera. Ale vůbec to za to nestálo. Tak bacha...

22.06.2020

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Knihu mám zatím rozečtenou... nějak mi některé Vondruškovy knihy něco připomínají - tu soudce Ti, tu zas Jméno růže nebo Šifru mistra Leonarda, tato chvílemi Mlýn na ponorné řece... no ale stejně se mi líbí.

29.01.2014

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Kniha, která ve mně zanechala nejhlubší pocity. Vím, že už si ji nikdy nepřečtu...ale jednou v životě ji musí přečist každý.

24.03.2013

Sedmnáctka Sedmnáctka Jitka Ludvíková

Právě čtu, není to špatné. Jen mi vadí ta zpaskvilená čeština. Konkrétně (ne)používání přídavných jmen přivlastňovacích.

05.07.2019

Z lehu k běhu... od pondělka začínám Z lehu k běhu... od pondělka začínám Barbora Topinková

Vtipné, doslova hýří hláškami, někdy až moc. Ale pro začínající běžce ideální "poradna". Paní autorka zjevně ví, o čem píše a zažila na vlastní kůži. Mám doma aktivního běžce a můžu potvrdit.

06.02.2018 4 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Já jsem tentokrát nadšená nebyla. Jakoby šité horkou jehlou. A ty pravopisné chyby, i korektor šil horkou jehlou, škoda.

08.03.2014 3 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Až dosud jsem myslela, že Oldřichova první žena s dítětem zemřeli na mor. ...

01.02.2014

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Čteno jedním dechem, jedna z nejlepších autorových knih.

25.01.2014

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Také mám ráda knihy od V. Vondrušky. Jen se mi zdají docela "chlapské". Téměř žádná romantika, jen sex každý s každým, nejspíš to tak ve středověku fungovalo.

27.12.2013

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Nejoblíbenější knížka mého dětství, přečtená několikrát. Z mého pohledu Verneova nejlepší kniha.

24.03.2013

Muž v hnědém obleku Muž v hnědém obleku Agatha Christie

Právě jsem ji dočetla - v době koronakarantény za jediný den a velmi mile mě překvapila. Není tam Poirot ani Marplová a kniha je plná zvratů. Doporučuji.

03.05.2020

Kdo zradil krále Kdo zradil krále Jan Bauer

Tak nevím, nevím. Souboj Bauer/Vondruška vidím tak 1:1. Co se týče popisu sexuálních hrátek, tak vede Bauer. Takže já sáhnu radši po starém dobrém Jiráskovi. Bod navíc za Jonáše z Kublova.

26.04.2020

Příběhy o úkladech a intrikách Příběhy o úkladech a intrikách Jan Alenský (p)

Moje první setkání s V. Vondruškou, kdy ještě psal pod pseudonymem. Pak hoodně dlouho pauza a teď, když děti odrůstají a mám čas, čtu jednu jeho knihu za druhou.

25.01.2014 5 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

No, Jméno růže to teda není.... pro mě jedna ze slabších Vondruškovek

25.01.2014

České záhady České záhady Otomar Dvořák

Kniha v několika kapitolách odkrývá tajemství, o kterých už jste možná slyšeli, ale zde se teprve dozvíte více. Autor odkryje tajemství Hagena z Českého krasu, prozkoumává podzemí Vyšehradu, záhadného muže - o němž už byl natočen i tendenční film Případ mrtvého muže. Pro milovníky záhad a pověstí doporučuji. Autora znám osobně, je to velmi vzdělaný, milý a zábavný pán.

24.03.2013 5 z 5