simona g. simona g. komentáře u knih

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

A mi se to líbilo moc. První setkání s autorem a rozhodně důvod sáhnout po jeho dalších knihách. Tahle byla skvělá, četla se perfektně a děj frčel jako šus. Rozhodně doporučuji!

05.09.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Tahle kniha mě bavila. Zajímavá zápletka, vztahy, doporučuji si přečíst, děj letěl, kniha měla spád, velká spokojenost.

21.08.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Pecka Šupa Bomba! Mi se to líbilo hodně. Hlavně se to dobře četlo, prostě to letělo. Zajímavý děj, příběh, duchařinu mám ráda, navíc tady nezavází zbytečná nadmíra romantiky, fajn knížka, rozhodně doporučuji.

16.08.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Tak, dočten i třetí díl. Knížka se opět moc dobře četla, jako obě předchozí, takže jakmile to půjde, hmátnu po další. Za mě možná nejslabší z těch tří. ALE - není špatná, to neeee!!! Zápletka super, vše fajn, jen možná méně popisů toho vztahového materiálu mezi hlavními hrdiny, tam mi to někdy přišlo kapku moc už růžové.... až na....nic, mlčím, konec nespoilnu. Rozhodně mě tato autorka baví.

12.08.2023 4 z 5

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Skvělá kniha. Od začátku do konce zajímavá, ať už tématem, zpracováním osobních zážitků autora, "židáctvím", prostě vším. Pokaždé jsem se těšila, až k ní zase sednu a budu moct pokračovat ve čtení. Rozhodně doporučuji pro rozšíření obzorů historických dat a faktů z doby nikoli tak dávno minulé, ale také pro to, jak skvěle dokázal autor popsat to, co život v SSSR, byť krátký, znamenal pro jeho další žití, resp. jak poznamenal jeho samého. Za mě - skvělá a úžasná kniha, po které bych nesáhla, nebýt výzvy.

01.08.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Skvělá, úžasná a boží detektivka, autorka, knížka! Paráda! Mažu shánět třetí díl!!!

24.07.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Peckaaa! Moc dobře napsáno, kniha má spád a frčí, nikde žádné zbytečné kudrlinky, super detektivka. Vraha jsem si sice tipla předem, a správně, to ale knize nevzalo vůbec nic na napínavosti a zajímavosti. Dopíšu komentář a hned jdu na autorčinu "druhotinu" :). Skvělá kniha, doporučuji!!!

09.07.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Zcela souhlasím s tím, že předchozí "Bryndzovky" byly o něco málo lepší. Čímž ale neříkám, že je kniha špatná, to neee, rozhodně se četla fajn a hlavně konec frčel jako hrom. Nicméně za mě zatím nejslabší Bryndza z obou sérií, proto jedna hvězdička dolů. Každoprdně ovšem nelituji, že mi přišla pod ruku a určitě doporučuji přečíst.

01.07.2023 4 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Taaakže. Jde se hodnotit. Jako jo, dobrá kniha to byla. Ne výborná, ale dobrá ano. Možná by jí slušelo o pár stran méně, někdy mi to přišlo trochu uměle natahované, větší spád by možná mělo méně stran, těžko říct. Za přečtení však stojí, děj, téma a zvraty v ní mě bavily. Doporučuji, byť ubírám jednu *.

11.06.2023 4 z 5

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Perfektní knížka. Děj, styl psaní, obsah, všechno se mi hodně líbilo a vřele doporučuji si přečíst. Je možná v něčem jiná, ale je skvělá!

28.05.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Klevisová a Bergman série mě prostě baví. Pohodové a lehce napínavé čtení, jako u všech předchozích knih této série. Nemohla jsem tedy vynechat ani tuhle knihu a ještě že :). Bavila, líbila se, fajn se četla. Spokojenost, doporučuji.

22.05.2023 5 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Druhá kniha v řadě, opět spokojenost! Jakože velká spokojenost ;). Napínavý průlet fest zajímavým dějem, zasazeno do neokoukaného a pro mě krásného prostředí, sečteno podtrženo fakt prima kniha, těším se na další počiny.

11.04.2023 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Takže... Nejdříve jsem si docela dlouho říkala, jak je možné, že má kniha tak dobré hodnocení? Začátek se mi fakt táhl, ne a ne se to rozjet. Ale! Pak to přišlo a četlo se to fajn. Cca první stovka stran horší prokousávání se, ale zbytek už letěl, takže prvotní horší nájezd odpuštěn a jo, spokojenost, doporučuji přečíst.

26.03.2023 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Saturnin je prostě unikát. Byť musím přiznat, že film se mi líbil víc, než kniha, což se stává velmi zřídka.

03.03.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Kniha, kterou bych do ruky nevzala, nebýt výzvy, každopádně "ešče, že výzva", kniha se mi hodně líbila. Moc fajn oddechovka, doslova jsem knížkou proletěla, fakt hezky se četla, jediné, co mi kapku vadilo (a za to hvězda dolů, nemůžu si pomoct) byly dost časté chyby, škoda toho, u tak fajn knihy, ale je jich tam vážně dost. Což však nemusí vadit někomu jinému, takže určitě doporučuji přečíst :).

27.01.2023 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Tak! To! Je! Brutal!!! Je divné říct, že se mi kniha líbila, protože obsah není teda rozhodně líbivý. Každopádně je ale téma/námět hodně zajímavý a mi osobně se od knihy nechtělo odcházet, chtěla jsem číst dál, co bude, co se zlomí, jak se co vyvine. Masakr, čeho je člověk vůči člověku schopen... Bez ohledu na dno, které je nedílnou součástí, se kniha velmi dobře četla, dobře napsaná, perfektně přeložená, rozhodně doporučuji přečíst.

13.01.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Perfektní! Neuvěřitelně napínavé! Fajne jak hrom! Určitě doporučuji si přečíst, bomba thriller! Jdu hned sondovat další knihy ze série. Parádní knížka!!!

06.01.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Za mne - děs, brak, katastrofa... Něco mezi červenou knihovnou, hororovým domem a postapo příběhem. Nalít to vše do jedné knihy, zvláštně protřepat, vylít směr lavor... Výsledek, úplně mimo kniha. Několikrát jsem si během čtení říkala - jako vážně?!? Zklamaní. Dočetla jsem včera, na hodnocení si dala odstup, ale vidím to pořád stejně. Objednávku dalších knih z téhle série jdu do knihovny hned zrušit. Druhou takovou nedám.

01.01.2023 1 z 5

Hedvábí Hedvábí Alessandro Baricco

Jak už tady někdo psal, příjemná knižní jednohubka. Mi osobně vážně chutnala. Jemný, milý příběh, který je v závěru i silný. Jsem ráda, že jsem na autora natrefila, určitě si přečtu další jeho knihu. Příjemný oddych na pár stránek. Rozhodně doporučuji.

28.12.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná, krátká, milá, moudrá, čtivá, jedna z mála knih, ke které se člověk rád vrátí opakovaně a čte ji znovu a znovu rád...

27.12.2022 5 z 5