Sidonia Sidonia komentáře u knih

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Krásné, poučné, vhodné i pro starší děti.Témata: přátelství, zodpovědnost, výchova, rodičovství.

19.12.2017 5 z 5

Dobře napsané, vtipné i poučné, dozvěděla jsem se o Anglii více než z cestovních průvodců

12.10.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Dobře napsaná, jedna z nemnoha českých současných autorek, která se dobře čte a paní Morštajnová je pro mě opravdu spisovatelka. Oceňuju také, že děj románu je propracovaný, prostě, není to autorka, která vydá každý měsíc jednu knihu. A na Haně je práce na knize prostě znát.

17.05.2017 5 z 5

Daniela Daniela Stephen Weeks

První kapitoly byly velmi zajímavé, jak z historického hlediska, tak stylem psaní, v druhé polovině kniha téměř změní téma a získáte pocit, že čtete úplně jinou knihu - obsah se smrskl na řešení milostných problémů hlavního hrdiny. Ale i tak se dá kniha přečíst. Zajímavé jsou zmínky o některých osobnostech z doby válečné a vykreslení života válečné Prahy.

24.04.2017 2 z 5

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

Miluju atmosféru této knihy, patří k těm, které do člověka vlévají elán a činorodost, připomíná jedinečnost Paříže, nechybí tam humor.

25.03.2017 5 z 5

Rozlet Gemmy Hardyové Rozlet Gemmy Hardyové Margot Livesey

Moc hezké čtení, souhlasím, že je to moderní podoba Jana E., ale vůbec to nevadí, kniha podobnost neskrývá a tím je příjemná.

25.03.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Výborná kniha. Líbí se mi mužsky nekomplikovaný způsob psaní, který prolíná celou knihou.

15.11.2016 4 z 5

Demelza - Dáma z chatrče Demelza - Dáma z chatrče Winston Graham

Dějově předčí prvni díl. Je bohatší. Autor umí krásně vykreslit atmosferu, dobře píše.

14.10.2016 5 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Souhlas s orinkou3.obalka neodpovida obsahu, ale pekne napsany roman, vykresluje obraz doby - potize horniku, zivot ang. Slechty, zajímavé. Pekne jsem si pocetla.

14.10.2016 4 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Moc se mi kniha líbila. Myslím, že i autorka je zajímavá, řekla bych, že čerpá hodně z vlastních zkušeností

23.08.2016 5 z 5

Kniha mě zklamala, čekala jsem špetku francouzské vytříbenosti a šarmu a věčně kouřící a popíjecí hrdinka mne zklamala. Děj hodně jednoduchý, spíše vhodný do harlequinu.

18.03.2016 1 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Dostaly mě pasáže o hudbě - nádherně popsané, jak muzikant vnímá hudbu, obdivuju to. Pěkná kniha, je dobré přečíst slovo autorky na závěr, protože tam píše o skutečných postavách, které ji k napsání příběhu inspirovaly.

02.02.2016 4 z 5