Shock Shock komentáře u knih

Paul z Duny Paul z Duny Kevin J. Anderson

Kniha má dva příběhy ze života Paula Atreida, které se prolínají. Jeden je z jeho mládí a druhý po nástupu na trůn. Dle mě vcelku zbytečná kniha. Neposunuje to děj v rámci ságy. Doporučuji číst až po Duně, na kterou kniha navazuje.

Celkem dost překlepů.

20.05.2022 3 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Hodnotím zatím bez znalosti herní předlohy, kterou si chci někdy zahrát.

Kniha mi připadá jako překlopená hra. Popisuje kde koho a jak má zabít a jaké vybavení si na danou misi Ezio vzal atd. Na pochopení děje a představení všech postav to stačí, ale to je asi tak vše. Není tam nic navíc, žádná psychologie postav, žádné hlubší vztahy ani podrobnější historické reálie, všechno je maximálně zkrácené a bez omáčky. Konec je naprosto tragický. Hodně nepodstatných věcí bych vyhodil a něco bych zase rozvedl. Snad budou další knihy lepší.

27.12.2021 3 z 5

Město a hvězdy Město a hvězdy Arthur Charles Clarke

Kniha má zajímavý námět i závěr a dobře se četla. Jinak je to klasický Clarke, hodně filozofie a přemýšlení o životě. Děj jako takový plyne, ale je takový nemastný neslaný. Nic nečekaného, žádné pořádné zvraty nebo napětí. Vzhledem k roku, kdy byla kniha napsána, tak bych přidal možná i jednu hvězdu navíc.

19.11.2021 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

V první řadě bych hodnotil práci korektora. Pro celou sérii Metro platí, že je zde hrozně moc překlepů, nebo jiných chyb.

Kniha se vrací k Arťomovi, který je považován za hrdinu a blázna zároveň. Je posedlý myšlenkou přežití i v jiných městech a chodí na povrch poslouchat rádio. Na další výpravu po celém metru ho pobídne Homér z minulého dílu.

Kniha je plná zvratů a nečekaných odhalení. Z počátku jsem se musel nutit do čtení, ale pak nešlo přestat. U tohoto dílu mi chybí ztráta tajemna a strach ze tmy. Hrdinové prochází mezi stanicemi naprosto bez bázně z neznáma. Vynahrazovalo mi to zobrazení zvěrstev, které na sobě páchali lidé v metru pod vládou různých uskupení. Vcelku dobrý humus.

V tomto díle Arťom přežije snad všechno, což už mi připadalo trochu moc.

Finální odhalení a závěr mě překvapil.

10.08.2021 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Nové dvě hlavní postavy, ke kterým se časem přidají další. První je Hunter, známá postava z první knihy a druhá stařík přezdívaný Homér. Jedna chce zachránit metro před nákazou a ta druhá napsat hrdinský epos, co bude číst celé metro.

Po nějaké době se k nim přidá dívka Saša, která všechno trochu zkomplikuje.

Kniha není špatná, ale v porovnání s prvním dílem je horší. Konec knihy přijde hrozně naráz a připadá mi odbytý.

Knihu není nutné číst pokud vám jde jen o příběh Arťoma, je to taková výplň a představení postav do dalšího dílu.

10.08.2021 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Jako první jsem hrál hru a tuto sérii jsem si chtěl celou přečíst, než budu pokračovat ve hraní dalších dílů.

Ten kdo hrál hrál hru a vnímal děj, tak kniha je prakticky stejná, ale i tak stojí za přečtení.

Kniha je velmi čtivá, lehce strašidelná s náznakem tajemna. Popisuje cestu Arťoma skrz celé metro a proměnu z mladíka na muže.

10.08.2021 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Autorovy prvotiny, některé lepší, jiné horší. Výhoda je, že nebyly tak dlouhé, aby mě donutily knihu odložit.

03.05.2020 3 z 5

Severská mytológia Severská mytológia Neil Gaiman

Jsou to převyprávěné severské mýty s trochou Gaimanova humoru. Jelikož jsem nic o severské mytologii nikdy nečetl, tak jsem byl spokojen. Člověk aspoň zjistí kolik je toho špatně ve filmech a komiksech od Marvelu.

27.02.2019 4 z 5

Vzpoura na Nexu Vzpoura na Nexu Jason Hough

Kniha se mi líbila, jako úvod do děje hry funguje dobře. Dozvíme se s čím vším se museli na Nexu potýkat od příletu do Andromedy, ať už to byly špatné rozhodnutí vedení, Zkáza, nedostatek jídla a vody, nefungující podpora života atd., což postupně vedlo až vyvolání vzpoury... Kniha není akční jako předchozí knihy z univerza Mass Effect, kromě pasáže se vzpourou. Spíše se řeší otázka přežití a různá dilemata. Psychologie hlavních postav je také dobře popsána.

30.12.2018 4 z 5

Duchové Onyxu Duchové Onyxu Eric S. Nylund

Další výborná kniha ze světa Halo. Příběh přeživších Sparťanů je v této knize prozatím ukončen. Další knihy nenavazují na tento díl, tak je asi ani nebudu číst.

21.08.2018 5 z 5

První úder První úder Eric S. Nylund

Po Potopě se k peru opět dostal Erik Nylund. Děj není svázán herní předlohou, stejně jako první kniha a je to super čtení. Už se těším na další díl.

Kniha navazuje přímo na konec Potopy, kde bylo zničeno Halo.

07.06.2018 5 z 5

Potopa Potopa William Dietz

Pokud jste hráli první Halo, tak tuto knihu ani nečtěte. Kniha navazuje přesně na knihu Zkáza Cíle, ale její děj je přesná kopie děje hry až na pár částí, kde je popsáno co a kde se stalo s posádkou. Když jsem ji četl, tak jsem si připadal jako bych hrál hru. Autor neustále popisuje kde a jak zabil kolik chrochtů, šakalů, elitářů a lovců, kde si vzal novou munici nebo zbraně. Tohle nebyl moc zážitek číst, nedoporučuji.

11.05.2018 2 z 5

Zkáza Cíle Zkáza Cíle Eric S. Nylund

Děj se odehrává před první Halo hrou a prolíná se s hrou Halo Reach. Kniha z počátku popisuje výběr a výcvik dětí pro projekt Sparťan a popis technologií, pak se rozjíždí akce, která trvá až do konce knihy.
Jako fanoušek Halo her jsem si knihu užil a dozvěděl se hodně informací.

03.04.2018 5 z 5

Královna čepelí Královna čepelí Aaron Rosenberg

Kniha se mi líbila, z počátku je akční a pak se zaměřuje na budování vztahů mezi hrdiny Raynorem, Zeratulem, Tassadarem a Královnou čepelí. Dozvíte se také něco nového z historii Protossů.

28.02.2018 5 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Tracy Hickman

Kniha je zatím nejslabší ze série. Moc nových nebo zajímavých informací z univerza StarCraftu se tu nedozvíte.

05.01.2018 3 z 5

Křížová cesta Křížová cesta Jeff Grubb

Kniha popisuje události části lidské kampaně ze StarCraftu I. Pokud jste pochopili příběh při hraní, tak je celkem zbytečné tuto knihu číst, protože je zde jen málo informací navíc. Je zde představena postava, která se ve StarCraftu nevyskytuje, reportér Mike.

Kniha je krátká, děj má celkem spád, ale jinak je to vyloženě napsané na vydělání peněz. Jako fanoušek StarCraftu jsem byl zklamán.

22.11.2017 3 z 5

Hadí mág Hadí mág Tracy Hickman

Je prozkoumán poslední svět. Haplo a Alfréd se ocitnou na posledním vodním světě, kde zjistí důležité informace o rozdělení, Sartanech, hlavním zlu a nové věci sami o sobě. Kniha se rozjíždí celkem pomalu, ale zhruba od poloviny mě nutila pořád číst. Už se těším na další díl.

25.10.2017 5 z 5

Klam Klam William Dietz

Není to tak akční jako předchozí díl, ale jako průměr dobré. Kniha končí nečekaně běhěm pár stran. Konec je lehce otevřený pro další díl, který už nikdy nevyšel.

20.10.2017 3 z 5

Odveta Odveta Drew Karpyshyn

Kniha je akční a velmi čtivá, přečetl jsem ji jedním dechem.

13.10.2017 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Lepší a čtivější než předchozí díl. Kniha navazuje na Barvu kouzel a dokončuje příběh čaroděje Mrakoplaše a prvního turisty Dvoukvítka.

21.03.2017 4 z 5