První úder

První úder https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511/bmid_prvni-uder-BmS-511.jpg 4 34 6

Halo série

Planetu Cíl jednotky Smečky překvapivě nezasklily celou. Smečka zde pátrá po záhadném artefaktu, který má pro ni mimořádnou cenu. Existuje dokonce nepatrná naděje, že na planetě přežila malá skupinka Sparťanů. Proto se na Cíl vrací i Náčelník, aby se pokusil své druhy zachránit. Pokud uspěje, nastane čas, aby Náčelník a poslední zbytky Sparťanů zasadili Smečce první úder… (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová , Válečné , Sci-fi

Vydáno: , Fantom Print

First Strike , 2003

Affares
10.11.2022 4 z 5

První kniha této série co se mi dostala do ruky. Nyní dokončuji kompletaci celé sbírky abych se tím prokousal postupně :-) Velmi čtivě a poutavě napsaná kniha, která ale bez znalosti souvislostí novém čtenáři bude připadat trochu tuctová. Ale jakmile víte, o čem to je, máte povědomí o HALO, tak to úplně jiný spád. Kniha se mi četla výborně, skvělé zápletky, doplnění vysvětlení kde to bylo zrovna potřeba... Za mne pěkný počin a četby nelituji.

sasa.chetan
24.05.2022 4 z 5

Za mna dobre. Lepsie ko potopa.
Co mi trochu vadilo bolo obratenie deja ohladom Spartanov na Reach

Stupino
14.02.2021 5 z 5

Tak jsem dorazil třetí díl, a za mě se všechny tři díly povedli. Tak uvidíme jak se to posune dál. Jdeme na to.

Prince_of_book
03.05.2019 4 z 5

Třetí díl z původní trilogie, jenže se nakonec (alespoň podle databáze) rozrostla až na 8 knih. Sledujeme zde osudy náčelníka a jeho snahu a znovuzískání kontaktu se "svými" sparťany. V knize se krásně postupně krystalizuje děj a čtenáři je předložena hlavní dějová linie s malými vedlejšími, které děj dobře dokreslují. Kniha je dobře napsaná, čtivá, dle mého názoru nestereotypní, přesně tak, jak si série HALO zaslouží. Eric Nylund u této knihy opět odvedl výbornou práci.

Jedinou kaňkou na kráse této knihy je pro mě to, že ač není v sérii lidstvo vykreslováno jako neporazitelné a nesmrtelné, tak i v tomto díle se najdou absolutně nelogicky heroické scény ve kterých proti zdánlivě neporazitelné přesile si hrdinové najdou nějakou cestu jak zvítězit.
Jako čtenáři mi to samozřejmě nevadí, dodává to knize takový skvělý "feeling", ale z čisté logiky věci by se to prostě dít nemělo, alespoň ne v takové míře, v jaké se to v sérii děje.

Na závěr se budu opakovat v mém názoru, že tohle je absolutní "must have" pro fanoušky vesmírně válečného SCIFI a pro mě nejlepší scifi série,kterou jsem kdy četl.

9/10

Shock
07.06.2018 5 z 5

Po Potopě se k peru opět dostal Erik Nylund. Děj není svázán herní předlohou, stejně jako první kniha a je to super čtení. Už se těším na další díl.

Kniha navazuje přímo na konec Potopy, kde bylo zničeno Halo.

ŠmajdalfB
17.12.2017 5 z 5

Celá triologie Halo byla luxusní, až na konec Prvního úderu. Halo mám rád, je tam vše bez obalu a taky tam není naivita jako v mnohých sci-fi, že lidstvo je neporazitelné. V neposlední řadě se mi líbí propojení AI a lidmi. Za mě 100%

herní adaptace podle videohry, podle PC hry

Eric S. Nylund
americká, 1964