Hadí mág

série: Brána smrti díl v sérii: 4 Po usilovném hledání ve čtyřech světech Alfréd konečně našel své lidi na Chelestře, říši Vody. Ale na svém putování se naučil být opatrný… a také si brzy uvědomí, že jeho opatrnost je oprávněná, dokonce i mezi jeho vlastní rasou. Jediný, komu Alfréd může důvěřovat je Patryn Haplo. Ale Haplův pán rozhodl, že všichni Sartani jsou nepřátelé a Haplo se neodvažuje protivit se svému pánu. Tentokrát se oba společníci dostanou do země, kde se lidé, elfové i trpaslíci naučili žít spolu v míru. Neuvědomujíce si daleko větší hrozbu, ohrožující všechny říše, Sartani a Patryni mají v úmyslu porušit toto spojenectví nižších ras ve svém boji o získání moci nad všemi čtyřmi světy. Pouze Alfréd a Haplo vědí, že mají mnohem staršího – a mocnějšího – nepřítele než jsou jedni druhým…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34971/brana-smrti-hadi-mag-34971.jpg 4.619

Brána smrti (4.)

The Serpent Mage (1992)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Návrat

Kniha Hadí mág

Shock
25.10.2017

Je prozkoumán poslední svět. Haplo a Alfréd se ocitnou na posledním vodním světě, kde zjistí důležité informace o rozdělení, Sartanech, hlavním zlu a nové věci sami o sobě. Kniha se rozjíždí celkem pomalu, ale zhruba od poloviny mě nutila pořád číst. Už se těším na další díl.

parxel
04.12.2016

Čtvrté pokračování Brány smrti se odehrává na Chelestře, na které je dominujícím živlem voda. Podobně jako v předchozím díle jsem se velmi rychle ponořil do příběhu a díky tomu, se mi kniha četla velmi dobře. Bylo to dáno tím, že na scénu vstoupí hned v úvodu staří známí Haplo a Alfréd a události velmi rychle naberou spád. Odpadnul tak nešvar z prvních dvou knih tohoto cyklu, které mi přišli hlavně v úvodu strašně roztahané a užvaněné.

Přesto co jsem napsal výše, si myslím, že spíše než o akci jde v tomto díle především o dokončení celkového obrazu světa a o utváření vztahů mezi hlavními postavami. V každém případě se podle mne jedná velmi dobré pokračování, které co do kvality udržuje úroveň srovnatelnou s předchozím dílem.