Duchové Onyxu

Program SPARŤAN II byl zveřejněn. Příběhy o supervojácích, kteří odrážejí útoky tisíců válečníků Smečky, se staly legendami. Ale kolik Sparťanů ještě zbývá? Zatímco Náčelník brání obleženou Zemi a mnoho frakcí uvnitř Smečky pokračuje v křížové výpravě za vyhlazením lidstva, přísně tajná buňka uvnitř Úřadu zpravodajské služby námořnictva, známá jako „Sekce tři“, přijde s plánem, který by mohl UNSC získat trochu životně důležitého času. Budou k němu však potřebovat stovky dobrovolných vojáků… a jednoho Sparťana, aby ho uvedl do chodu. Opuštěná planeta Onyx je perfektní místo, kde mohou projekt spustit. Jenže když Náčelník zničí Halo, uvnitř Onyxu se cosi spustí - prastará technologie Předchůdců - a flotily UNSC a Smečky zahajují závod, jehož výsledek změní směřování války mezi lidmi a Smečkou. Jenže tato probuzená a prastará síla má možná vlastní plány....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94829/duchove-onyxu-94829.jpg 3.69

Halo 4.

Literatura světová, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Fantom Print

Ghosts of Onyx, 2006

Kniha Duchové Onyxu

Prince_of_book

Tuto knihu jsem po prvních 3ech dílech odkládal, a asi to byla nějaká předtucha. První polovina knihy byla nemastná neslaná vlastně by se dalo říct že i celkem nudná. Příběhu chyběl drive a vlastně i jakákoliv snaha vtáhnout čtenáře do děje. Nebyl jsem moc schopný se sžít s postavami. Druhá polovina knihy je mnohem lepší. V moment kdy se sparťané znovu setkají začíná děj nabírat na obrátkách postupně vás do toho vtáhne. Konec je také celkem zajímavý až trošku nečekaný.

Bohužel druhá polovina knihy nedokázala naplno zachránit polovinu první. A ač bych si moc přál to říct, tak bohužel kniha nedokázala navázat na poměrně nadprůměrné a výborné první tři díly.

Za mě 7/10

Shock
21.08.2018

Další výborná kniha ze světa Halo. Příběh přeživších Sparťanů je v této knize prozatím ukončen. Další knihy nenavazují na tento díl, tak je asi ani nebudu číst.

válečné sci-fi americká literatura

Eric S. Nylund