Shindo Shindo komentáře u knih

Buddha vchází do kanceláře Buddha vchází do kanceláře Lodro Rinzler

Podobná ako Buddha vchází do baru, tentokrát však pre dospelých. Je však rovnako čtivá ako predošlá kniha.

Buddha vchází do baru Buddha vchází do baru Lodro Rinzler

Pekná obálka a zaujímavý obsah. Kniha síce vychádza z Trungpovej tradície Šambala, ktorú autor sám praktikuje a je zameraná predovšetkým na mladých, no svoje si v nej nájde každý. Navyše sa číta sama a neomrzí ani opakovane.

06.12.2017 3 z 5

Co z vás (ne)dělá buddhistu Co z vás (ne)dělá buddhistu Dzongsar Jamyang Khyentse

Zrozumiteľné, vtipné a trefné. V dnešnej dobe, kedy sa z buddhizmu stáva komercia a obchodný artikel nezaškodí, ak vyjde niečo takéto.

Síla pozitivního myšlení Síla pozitivního myšlení Norman Vincent Peale

Úprimne neviem, ako by som knihu ohodnotil teraz. Pred tými rokmi, ked som ju čítal mi aspoň na čas pomohla zmeniť pohľad na niektoré veci a bol som rád, že sa mi dostala do rúk. Keď sa na ňu však pozriem po rokoch, príde mi až naivná, celá založená na obrovskej autosugescii a až prehnanom, slepom pozitívnom myslení. Aj samotného autora za knihu dosť kritizovali.

06.12.2017

Jednota v rozmanitosti. Buddhismus v České republice Jednota v rozmanitosti. Buddhismus v České republice Jan Honzík

Dobrý, hoci dnes už asi nie úplne aktuálny prehľad buddhistických skupín fungujúcich v ČR. O niektorých som dokonca ani nevedel.

Len sa nepozri do očí Len sa nepozri do očí Tomáš Straka

Ha! Kto žil v Košiciach a nepozná / nevidel Santiagove nápisy, ten akoby tam nikdy ani nežil. V kombinácii so Strakovym štýlom, ktorý mi svojou ráznosťou pripomína Bukowskeho tu máme knihu, ktorá sa v podstate číta sama. Úprimná, niekedy až príliš. No taký je život.

Hrdlorezi Kelti Hrdlorezi Kelti Terry Deary

Šikovne a humorne podaná história, ako špunt som to žral. Mal som doma všetky štyri knihy - o Egypťanoch, Grékoch, Rimanoch i Keltoch. Len škoda, že po nejakom čase sa táto brožovaná historická edícia začala rozrastať, vznikali nové a nové knihy a mal som tak nejak pocit, že to ide kvalitou slušne dolu vodou.

Sexuální deviace Sexuální deviace Petr Weiss

Výborná kniha, naozaj. Dobre spracovaná, s množstvom kazuistík a príkladov, prehľadne členená a so slušnou bibliografiou. Sexualita už dávno nie je tabu a treba ju skúmať z viacerých hľadísk a s dobrými zdrojmi. Za zmienku napríklad stojí to, že ani mnohé fetiše nie sú vyslovene zlé, závisí od mnohých faktorov. Odporúčam.

06.12.2017 5 z 5

Učebnice obecné psychologie Učebnice obecné psychologie Alena Plháková

Naozaj dobre spracovaný prehľad všeobecnej psychológie, v rozumnom formáte a za rozumnú cenu. Jedinou nevýhodou je brožovaná vazba - ak ste ako ja a knihu so sebou vláčite všade...

Největší obchodník na světě Největší obchodník na světě Og Mandino

Prekvapí, poteší, no nemotivovala ma nejak brutálne, ani som nemal obrovské úspechy v podnikaní. Pekný rozprávačský štýl.

Nekonečná vnútorná sila Nekonečná vnútorná sila Anthony Robbins

Zasa jedna z kníh propagujúcich "americký sen" a "nekonečný potenciál mysle" - medzi vydaním originálu a slovenského prekladu ubehlo vyše 20 rokov a kým na západe sa už možno na knihu pomaly zabúda, tu z nej hltači sebapoznania vlhnú ako dvanástka na koncerte Džastyna Bývra. Aj tak sa z nej niečo dá naučiť, ak teda zoberieme do úvahy to, že nie všetky informácie v nej uvedené asi budú aktuálne - zarazili ma hlavne autorove tipy k stravovaniu. A ako už pri takýchto knihách býva v Amerike zvykom, aj na tejto si autor postavil biznis, ktorý mu zjavne slušne vynáša.

06.12.2017 1 z 5

Kašli na to! Uleví se ti Kašli na to! Uleví se ti John C. Parkin

Málokedy si kupujem motivačné knihy, obdobie, kedy som ich kupoval a hltal po kvantách už je dávno preč. K tejto sympatickej brožúrke sa však rád vrátim vždy, keď si potrebujem pripomenúť, aby som nestresoval a nebral sa až tak vážne. Jediné, čo zamrzí je omnoho jemnejší preklad povodného názvu knihy. Síce, je otázne, či by sa pri doslovnom preklade dostala na český knižný trh.

Jak se stát vlivnou osobností Jak se stát vlivnou osobností John C. Maxwell

Kniha sa mi dostala do rúk pred pár rokmi na odporúčanie známeho, ktorý sa motal v akejsi pyramíde a nevedel si túto knihu vynachváliť. Je to jedna z kníh propagujúcich "americký sen" a teda nečudo, že vyšla pod hlavičkou jednej z najvačších MLM spoločností. Ako inšpiratívne čítanie je fajn a čo-to som si z nej zobral, no hype po čase vyšumel a z "takmer biblie" sa stala tuctová americká motivačná kniha. Aj tak nezaškodí si ju prečítať.

06.12.2017 2 z 5

Jak být nejlepší v systému MLM Jak být nejlepší v systému MLM John Kalench

Jedna z hromady kníh o "americkom sne" - stará minimálne 20 rokov, s autorom s filmovým úsmevom č.32 na prebale knihy, sľubujúca neskutočné bohatstvo ak sa človek bude riadiť jej radami a velebiaca sen, ktorý už je na západe roky mŕtvy. To, že trh napreduje (a v MLM to platí dvojnásobne) a za tých cca 20 rokov od napísania knihy po vydanie prekladu sa stopercentne niekam pohol, je zrejme druhoradé... Kniha, ktorú vám zaručene budú odporúčať čerství maturanti v zle padnúcich oblekoch s hlavou plnou snov a hubou plnou kecov na minimálne jednom školení o "pasívnych príjmoch", "revolučnom modeli finančnej gramotnosti" alebo podobných nezmysloch.

05.12.2017 1 z 5

Prázdné zrcadlo Prázdné zrcadlo Janwillem Van de Wetering

Zasa tenká, no obsahom bohatá kniha - svedectvo Európana, ktorý si proste takto zmyslel, že pôjde do zenového kláštora a aby to nebolo len také nijaké, šiel rovno do Japonska - a natoľko si zvykol, že tam ostal dlhšie, než pôvodne plánoval. Strasti, slasti, rozbíjanie romantických predstáv a mnoho úsmevných momentov.

05.12.2017 5 z 5

Pink Floyd 1964–1974 Pink Floyd 1964–1974 Barry Miles

Narozdiel od knihy Pink Floyd od Nicka, ktorá mapuje v podstate celú históriu kapely sa Barryho kniha zameriava hlavne na jej začiatky. Trhlá éra plná stroboskopov, drog a hipíkov, do ktorej vtrhla parta bláznov z Cambridge až to po rokoch dotiahli pekne vysoko. Začiatky Floydov som ale nikdy nejak nemusel, možno aj preto mi táto kniha celkom nesadla.

04.12.2017 4 z 5

Hra Hra Neil Strauss

Knihu som si prečítal ešte pred pár rokmi na odporúčanie kamaráta a kedže som vtedy nemal žiadne skúsenosti so ženami, zhltol som ju a istý čas ju bral takmer ako bibliu, riadil som sa Stylovymi radami a tak. Po čase som zistil, že takýchto baliacich knih je spolu s webmi takéhoto rázu na trhu obrovské množstvo, celý tento PUA biznis mi pripadal miestami až silený a hraný, akoby som šiel sám proti sebe. Paradoxne, ked som si našiel (teraz už bývalú) prvú priateľku, rady z tejto knihy mi pomohli iba minimálne, ak vôbec. V skratke - číta sa dobre, možno donúti nás chlapov k zamysleniu, no nebral by som ju ako manuál.

04.12.2017 2 z 5

Cesta pokojného bojovníka Cesta pokojného bojovníka Dan Millman

Aj napriek tomu, že nie som zástancom takéhoto typu literatúry, Cesta pokojného bojovníka je jedna z mála takýchto kníh, ktoré mám doma v knižnici. Autor síce do istej miery vykráda knihy Carlosa Castanedu, je otázkou, čo v Bojovníkovi je fakt a čo výmysel a v nasledujúcich knihách Milman až na výnimky v podstate ryžuje zo slávy tej prvej, túto knihu si vždy rád sem-tam priebežne prečítam. Je to vlastne jedna z troch milmanoviek čo mám, k ostatným ma to nejako netiahne. Holt je to iba biznis.

04.12.2017 3 z 5

Teória konca Teória konca Mark Alpert

Slabší, fyzikálny odvar Da Vinciho kódu, ktorý mimochodom tiež za bohviečo nestál. Ako oddychovka pri ceste vlsakom však poteší, číta sa rýchlo.

04.12.2017 3 z 5

Príťažlivosť Príťažlivosť Michal Kopecký

Aj napriek tomu čo tvrdí autor je to zasa jedna z kníh o balení a príťažlivosti, s takýmito akoby sa v poslednom čase roztrhlo vrece. Priemer, nedá človeku nič nové a autora navyše niektorí obviňujú z toho, že vykradol inú knihu. Knihy takéhoto štýlu sú fajn, pokým ich človek používa iba ako barličku. Aj tú však musí po "uzdravení" odhodiť a pokračovať po vlastných nohách, nie sa podla nej riadiť nonstop. Ono to prejde.

04.12.2017 1 z 5