Sexuální deviace

Sexuální deviace
https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98670/mid_sexualni-deviace-M60-98670.png 5 22 22

Sexualita představuje jeden ze základních individuálních i interpersonálních motivů v životě každého jedince. Navzdory tomu, jak důležitou roli hraje sexualita v osobnostním vývoji člověka, se jí v současné psychologii (ale i v ostatních vědách o člověku) věnuje zatím relativně málo pozornosti. Tato absence se velmi citelně dotýká také sexuálních deviací (neboli parafilií - sexuálních preferencí odlišných aktivit nebo objektů). Přestože čeští sexuologové shromáždili řadu praktických zkušeností a významně přispěli i k rozvoji teorie, monografie shrnující dosavadní poznatky v této oblasti dosud chyběla. Publikace Petra Weisse jako první na českém trhu poskytuje komplexní pohled na problematiku sexuálních deviací (např. voyerismu, exhibicionismu, sexuální agresivity, pedofilie, fetišismu), zabývá se jejich klasifikací, etiologií, diagnostikou a terapií. Představuje biologické formy léčby, psychoterapeutické přístupy, naše i zahraniční modely terapeutické péče. Výklad je doplněn popisy konkrétních případů a obsáhlou bibliografií. Kniha je určena psychologům, sexuologům, psychiatrům, sociálním pracovníkům, studentům těchto oborů a dále kriminologům a odborníkům dalších sociálních oborů. Bude užitečná i pro ty, kdo jsou sami postiženi parafiliemi, a také pro jejich rodinné příslušníky.... celý text

Přidat komentář

Shindo
06.12.2017 5 z 5

Výborná kniha, naozaj. Dobre spracovaná, s množstvom kazuistík a príkladov, prehľadne členená a so slušnou bibliografiou. Sexualita už dávno nie je tabu a treba ju skúmať z viacerých hľadísk a s dobrými zdrojmi. Za zmienku napríklad stojí to, že ani mnohé fetiše nie sú vyslovene zlé, závisí od mnohých faktorov. Odporúčam.

kirmakX6on
10.12.2013 5 z 5

knížka tak výborná, že ani nevím, co k ní napsat :-) Zajímavé téma, odborně, podrobně a srozumitelně sepsáno...ze všech úhlů pohledu. Nemám žádnou výtku.