Největší obchodník na světě

Kniha o prodeji a umění prodávat, kterou mohou stejně dobře číst a radovat se z ní veterán i nováček! Jde o nejčtivější, nejvynalézavější a nejužitečnější nástroj pro výuku prodávání jakožto profese. Mandino svým Největším obchodníkem na světě překonal všechny knihy, které kdy byly o umění obchodovat napsány. Nikoho, kdo se bude těmito zásadami řídit, nepotká při obchodování neúspěch, a nikdo bez nich také nedosáhne skutečné velikosti. Autor však udělal víc, než že jen uvedl zásady – vetkal je do přediva jednoho z nejúžasnějších příběhů, jaké jste v životě četli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314563/nejvetsi-obchodnik-na-svete-MUt-314563.jpg 4.192
Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Omega

The greatest salesman in the world., 1968

Kniha Největší obchodník na světě

Jack Bauer
19.09.2020

Spousta mouder prověřená věky, ale kdybych se všemi pravidly (svitky) řídil, stal by se ze mě Ježíš. Se všemi pravidly stejně nesouhlasím,, viz třeba svitek 5. Nemysli na zítřek (budoucnost čili na zadní kolečka?) Sám Hadíd v druhé části přísaha 8 přiznává: „což nemají všechna stará přísloví pravdu? Nemají!" Nebo přísaha 4, druhá část. „Lidi můžeme ovlivnit tím způsobem, že se k nim budeme chovat tak, jak si přejeme, aby se oni chovali k nám." Také dnes neplatí. Dnes platí - za dobrotu na žebrotu nebo já po něm chlebem on po mě kamenem apod. Další hloupost: „Vím, že úspěchu nemohu dosáhnout sám. Vím, že neexistuje člověk, který by se vypracoval bez něčí pomoci." (Víš h.., pravím já) Dnes se člověk musí vypracovat sám, ostatní ovce ho stahují ke dnu. Pravda je ve skutečnosti jiná jež krásně vystihuje film Mise s Robertem de Niro o nesmyslnosti těchto pravidel lásky a víře v Boha. (Domorodí indiáni láskou a zpěvem proti zbraním). Další pravidlo 6, zavání komunismem. „Pracuj naplno - vše se ti vrátí"- jak kdy a kde. Můžete se snažit jak chcete, dělat přesčasy ...většinou u toho vyjdete jak blbec, dnes už to nikdo neocení, naopak vám přidají více práce za vaši šikovnost a ostatní budou zahálet za stejnou mzdu. Zastaralá kniha plná zastaralých názorů ale i mouder, které známe i z jiných lepších motivačních knih.

vlkodlaq
02.07.2020

V žádném případě bych to nebral jako návod, jak být úspěšný, takový zřejmě asi ani není (snad kromě obchodování s respirátory během koronavirového průseru), beru to jako průměrně čtivou knihu, klasickou beletrii, bohužel inspirovanou biblickými příběhy. Tím chci říct, že anotace je velmi, opravdu velmi nafouknutá a z nikoho z vás se úspěšný podnikatel nestane jen kvůli přečtení této knihy. Buď pro to máte ty správné předpoklady a máte štěstí, nebo nemáte. Taky to chce být ve správný čas na správném místě. To je vše. Jen dřít nestačí. Můžete makat jako diví 70 hodin týdně bez většího úspěchu. Jiným stačí lehce pracovat jeden den v týdnu a stačí jim to k uživení. Ale já dám Vám jeden návod. Nenastavujte si v životě příliš vysoké cíle a když se něco nepodaří, nepropadejte chmurám, co se nepodařilo dnes, se může podařit zítra.

IvanRychlý
16.10.2018

První kniha o osobním rozvoji kterou jsem četl.Rád se k ní pravidelně vracím.Og Mandino vytvořil krásný životní příběh mladého ošetřovatele velbloudů a ve svitcích které odhalují zásady úspěšného obchodníka je moudrost vhodná nejen pro ,,obchodníka'' ale pro každého kdo chce dosahnout svých snů, pomocí píle a nesobecké motivace.

ZůzaSomolka
04.09.2018

Supr kniha s ohromnou moudrostí, jak dosáhnout úspěchu v čemkoli. Samozřejmě jedno přečtení nestačí, je třeba to číst přesně tak, jak říká "1.svitek".

alena755222
02.05.2018

Nemyslím, že by podle této knihy vznikl nějaký obchodnik milionář.Dalo by se říci, že otevírá obzor, duchovní stránku v jiném směru, než jsou ty běžné.Je dobrosrdečná, povzbuzující a k zamyšlení nad změnou vlastního směru k lepšímu myšlenkovému pochodu.

Vlastula.P
07.03.2018

Za mě určitě 5 hvězd. Nikdy by mě nenapadlo po knize v obchodě sáhnout- dostala jsem ji jako dárek a bylo by téměř barbarské nepřečíst si ji. Ani nevím, zda je to pro mě motivační, každý máme motivaci jinou, nicméně spoustu skrytých "rad" mi to určitě dalo.

Shindo
06.12.2017

Prekvapí, poteší, no nemotivovala ma nejak brutálne, ani som nemal obrovské úspechy v podnikaní. Pekný rozprávačský štýl.

ardeas
10.05.2017

Objavila som ju pred vyše 10timi rokmi u brata v knihovni. Odvtedy som ju kúpila takmer každému. Jasne, je to motivačná kniha, ale štýlom je podaná tak, že Vás nenúti sa priamo zamýšľať niečo vo svojom živote meniť, ale vlúdi sa do podvedomia. Veľmi príjemné a tohto autora obdivujem, že to vie tak podať.

obchodování, prodej marketing

Og Mandino
americká, 1923 - 1996

všech 9 knih autora

Kniha Největší obchodník na světě je v

Právě čtených7x