Shanib Shanib komentáře u knih

Rozzlobený bůh Rozzlobený bůh L. J. Shen

Moc se mi líbilo, že jsme měli příležitost číst opět trochu o Viciousovi a Emilii. Užívala jsem si pasáží, kde jsme mohli vidět dynamiku jejich vztahu s Vaughnem. V knize jsem viděla i určité podobnosti mezi oběma příběhy a nebyla jsem si jistá, zda se mi líbí ta ironie - jaký otec takový syn nebo zda to byla náhoda a spisovatelce se to tak zrovna sešlo, čímž by pak ale trochu vykrádala samu sebe. Vaughna jsem si jinak oblíbila, ale u Lenory mi asi něco chybělo.

24.06.2022 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Skvělé pokračovaní série, které nám ještě víc přiblížilo hlavního hrdinu Frosta Eastona a jeho osud, na který, jak sám říká, má svůj vlastní názor. Zápletka super a finální rozuzlení ještě víc. Vůbec jsem to nečekala a doslova mi spadla čelist. Vše krásně odsejpalo a vůbec jsem se nenudila. Těším se na další díl.

24.06.2022 4 z 5

Podfuk Podfuk John Grisham

První třetina knížky mě bavila, ale pak to šlo dolů. Asi za to může hlavní postava, kterou jsem s pokračujícím dějem měla ráda míň a míň nebo už mě nebavilo číst věčné popisy. Zda měly víc vykreslit děj nebo čtenáře přiblížit daným postavám, těžko říct, ale u mě se to minulo účinkem tak, že jsem některé pasáže přeskakovala a vůbec nic se nestalo. Taky jsem asi čekala víc tajemna. Název knížky přímo prozrazuje, že Malcolm má všechno promyšlený a jakmile se ukázala postava "Nattieho", tak jsem už uhádla, kam to směřuje. Pro mě se tak žádné velké překvapení ohledně rozpletení podfuku nekonalo.

13.05.2022 3 z 5

Nahý markýz Nahý markýz Sally MacKenzie

Předchozí díl se mi docela líbil, a tak jsem se pustila do druhého, který byl ale neuvěřitelně nudný a příliš originality taky nepobral. Postavy byly nemastné neslané a nenašla jsem nic u čeho bych se zasmála. Už mám asi v tomto žánru příliš načteno, kdyby tomu tak nebylo, neměla bych příliš s čím srovnávat a hodnocení by bylo pravděpodobně lepší.

30.03.2022 2 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Kniha ze začátku vypadala velmi slibně a jakmile jsem zjistila, že hlavní hrdinka má psa, říkala jsem si, že nás určitě čeká několik legračních úryvků. Co jsem ale nečekala, že Tricky bude mít pomalu hlavní roli a dobrých 65% knihy bude o ní, respektive o tom jak chytá míč, jak lidem rozumí, jak má všechny omotané kolem prstu atd. Nebylo to moc záživné. Jsem psí člověk, ale tohle bylo i na mě trochu moc.
Bo mi k srdci moc nepřirostla. Pořád jsem se nemohla rozhodnout, jestli mi je nebo není sympatická. Plus byl Morgan a příjemné prostřední.
První polovinu příběhu jsem přečetla rychle, ale pak už jsem některé pasáže přeskakovala jak jsem knížku chtěla dočíst.

19.03.2022 3 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

Kdyby mi bylo 20, tak bych byla z příběhu asi nadšená, jenže mi je o deset let víc a číst o hrdinech, kteří sotva dosáhli dospělosti už není tak úplně ono. Po přečtení knihy si navíc ani tak nebudete pamatovat to, co se dělo s Knightem a Lunou jako to, co se dělo ve vztahu Knight - Rosie - Dean. Kniha je určitě zatím nejemotivnější a nejtragičtejší, co jsem od L. J. Shen četla, až mi z toho došly kapesníčky.

02.03.2022 3 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Neurazí ale ani příliš nenadchne. Postavy byly sympatické a děj v první polovině skvěle šlapal, jenže pak jsem měla pocit, že čtu vlastně pořád o tom samým, tak jsem zkusila občas nějaký ten řádek přeskočit a zjistila jsem, že jsem vlastně o nic nepřišla a stav zůstává stejný.

15.02.2022 3 z 5

Oko za oko Oko za oko Laura Griffin

Takhle protivnou hlavní hrdinku jsem dlouho neviděla. V 70% procentech dialogu na někoho štěkala. Vlastně tak úplně nechápu, co na ní Eric viděl. Ten byl totiž narozdíl od ní sympatický a poměrně charismatický. Spolu s několika vedlejšími postavami to dost zachraňoval…vlastně doslova :D Kniha se mi ale líbila. Bylo tam pár divných věcí, jako třeba že vyšlou vrtulník s infračervenými senzory, aby našli pachatele, přitom se ale děj odehrává ve městě, kde je x tisíce dalších lidí. Nebo příliš časté užívání citoslovcí. No budiž. Příběh měl ale skvělý spád, takže se člověk ani na chvíli nenudil a mám ráda kombinaci krimi a romantiky. Líbilo by se mi i pokračování, kde by byl hlavní postavou Jeremy.

11.02.2022 4 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Nebylo to špatné. Mám ale pocit, že kdyby děj neprobíhal pozpátku, tak bych si příběh víc užila a proto dávám méně hvězdiček. Na každé postavě jsem našla něco zajímavého. Nejraději jsem měla Taylera a trochu jsem ho Nic záviděla. Věděl o ní úplně všechno a vždy při ní stál. Se závěrem jsem byla spokojená.

05.02.2022 3 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Příběh je skvělý, ale L. J. Shen se svými jinými knihami nastavila příčku opravdu hodně vysoko a tohle na ni nedosáhlo. Nicméně bylo to milý, místy vtipný a prostřední atraktivní. Díky Maddie si už rok kupuju do kanceláře květiny a dělají mi velkou radost (knihu jsem četla už dřív v originále). Postavy mi ale bohužel nepřirostly k srdci tolik jako jiní spisovatelčiny hrdinové.
Jinak pro ty, kdo se nemůžou dočkat a čtou v angličtině, tak 16.2. vychází The Rake (závěrečný díl Boston Belles).

03.02.2022 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Pro mě zatím asi nejslabší knížka od Shari Lapeny. Pořád to bylo zajímavé a byla jsem zvědavá, kam se to vyvine, ale čekala jsem na takové to "páni, cože?!". Když to nepřišlo během knížky, říkala jsem si, že se to třeba stane až na samotném konci jako u předchozích příběhů. Jenže ono nic. Cítím se trochu ochuzená, protože jsem se na nějaký ten pořádný zvrat těšila. Navíc na myšlenkových pochodech Patricka a Stephanie mi něco nesedělo, jako by sama autorka trochu tápala.

15.01.2022 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Krásný jako vždy. L.J. Shen není jen tak nadarmo mojí nejoblíbenější spisovatelkou. Vydání jejích knížek v originále si měsíce dopředu píšu do kalendáře. Se Hrou s ohněm tomu nebylo jinak.
Už je to nějaký ten pátek, co jsem knihu četla, ale vím, že jsem ji přečetla rychlostí blesku (bohužel). Přemýšlím, jak bych víc rozepsala své dojmy ze čtení, ale stejně bych používala samá kladná superlativa, takže to zkrátím: Knížku si určitě přečtěte.

07.01.2022 5 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

První knížka, kterou jsem od Sandry Brown četla a neměla kriminální zápletku. Bylo to prostě prodírání džunglí, které vlastně proběhlo letem světem. Ani jednou jsem se o hlavní hrdiny nebála a žádné velké odhalení tajemství, jak tomu obvykle u S.B. bývá, se taky nekonalo. Váhala jsem nad třemi hvězdičkami, ale čtvrtou jsem nakonec dala za to, že konečně došlo na to, že hlavní hrdinové spolu byli pořád v kontaktu (nedostatečnou interakci mezi nimi jsem autorce v minulosti vytýkala).
Když to tedy shrnu, je to knížka, která nejede po zajetých kolejích svých předchůdců...a vlastně proč ne. Má 256 stránek, takže se nedá očekávat žádné veledílo, ale je to ta správná oddechovka. Mimochodem obálka se moc povedla.

09.11.2021 4 z 5

Bílý žár Bílý žár Sandra Brown

Příběh byl dobrý a bavil mě. Kdo mi ale kazil celkový dojem byla Sayre, která mi byla nesympatická. Občas mi přišla jak malé dítě, které kope kolem sebe. Až na konci se vzpamatovala. Beck byl zato skvělý a ten zvrat na konci byl nejlepší. Vůbec jsem to netušila.

04.11.2021 3 z 5

Závist Závist Sandra Brown

Kdyby mi někdo před pár lety řekl, že budu číst Sandru Brown a její příběhy mě budou bavit, asi bych se zasmála a řekla, že je to spíš pro moji babičku. Jenže tohle už je čtvrtá knížka, kterou jsem přečetla a od které jsem měla potíže se odtrhnout.
Hlavní hrdina to opět neměl v životě vůbec lehké, ale statečně se postavil nepřízni osudu a rozhodl se bojovat. Zápletka originální, až jsem si říkala, kam na ně chodí, a ústřední dvojice sympatická. Akorát škoda, že neměli více prostoru pro vzájemnou interakci. To je jediné mínus, které u knih S.B. opakovaně shledávám.

25.10.2021 4 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

(SPOILER) Cokoliv co L. J. Shen napíše je pecka. Sérii Hříšníci: Nová generace mám přečtenou už celou v originále. Je skvělá, jak jinak, ale série o jejich rodičích se mi líbila víc, protože jsou mi věkově blíž. Když k tomu přičtu autorky třetí sérii Boston Belles (btw. těšte se, pokud přeloží knížku The Villain, takový druhý Vicous či Wolfe Keaton), tak to tuhle posouvá až na třetí místo.
Nicméně jak jsem již psala, pravděpodobně za to může věk hlavních hrdinů. Tohle období už mám za sebou a teď už úplně nedokážu pochopit tak mladé postavy, které se v happy endu zasnoubí nebo vezmou či jejich problémy. Vývoj postav jinak skvěle vygradovaný a romantická zápletka zajímavá tak, že knihu nechcete odložit a máte nutkání přečíst ji na jeden zátah.

09.09.2021 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

Další skvělá a originální knížka od Sandry Brown. Cassidiho jsem si hned zamilovala. Jedné postavy mi bylo moc líto, ale její konec v příběhu dával smysl. Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se všechno odehrávalo. Jenom epilog by se mi líbil delší.

27.07.2021 5 z 5

Skandál Skandál Sandra Brown

Po první třetině jsem chtěla knížku odložit. Hlavní hrdiny potkalo tolik tragédií, že jsem se bála, jestli je vůbec nějaký dobrý konec možný. Vydržela jsem ale, zamáčkla slzu a ono to bylo super. Jen mě mrzí, že jsme si nemohli příliš počíst o sbližování Jade a Dillona a bylo to spíš hodně zběžný. Vrhám se hned na další knížku od autorky.

27.07.2021 4 z 5

Stín Stín James Swallow

Další kniha s mým oblíbeným sympatickým hrdinou mi udělala opět radost. Marc neuvěřitelně "vyrostl" od prvního dílu, zároveň z něj však není žádný super hrdina s příliš velkým sebevědomím. Oproti minulém dílu mi přišlo, že to má pomalejší tempo, ale i tak mě to bavilo. Líbí se mi, že autor nesklouzl k nějaké romantické lince a drží se žánru.
Už teď vyhlížím pátý díl!

05.07.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Pro mě to byla první hororová knížka a moc se mi líbila. Je skoro neuvěřitelné, jak poutavé to po celou dobu bylo, když vezmu v potaz, že 70% knížky tam byla vlastně jen jedna postava. Adrienne se mi líbila a obdivovala jsem ji za její chladnou hlavu ve chvílích, kdy jsem se já sama bála.

27.05.2021 4 z 5