servus servus komentáře u knih

Jak zahnat splín Jak zahnat splín Mark Twain (p)

V smutku si vystačíme i sami se sebou. Ale když chceme prožít plné štěstí, musíme se o něj s někým podělit. Mark Twain

Vydařené překlady krátkých próz M.T., které vytvořilo 15 studentů FFUK, v rámci speciálního překladatelského kurzu. Velmi vtipné povídky. Pobavily a některé i poučily. Nejlepší byla III.část, popisující stejné situace z pohledu Adama a Evy, potvrzující, že muži jsou z Marsu a Ženy z Venuše.

07.10.2013 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Skvělá kniha a výborný překlad. Jedna z mála knih u kterých se nahlas směji.

29.09.2013

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Přečetla jsem si ji jen díky tomu, že si ji pořídila moje 19letá dcera. Po přečtení ani nadšení, ale ani zklamání. Čtivá, oddechová, ale vracet se k ní rozhodně nebudu.

29.09.2013 4 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Můj nejoblíbenější historický román. Má stálé místo v mé skromné knihovně a vracím se k ní velmi ráda.

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Moje první přečtená kniha od Mawera, protože jsem nesehnala Skleněný pokoj. Skvělá, doporučuji. Svérázný smysl pro humor, napětí až do konce a nutí k zamyšlení o smyslu genetiky.

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Jedna z prvních Kingových knih,které jsem četla. Po "To" a "Osvícení" ji považuji za třetí nejlepší.

Osvícení Osvícení Stephen King

Jediná Kingova kniha, která se mi líbila i ve filmovém zpracování.

Malevil Malevil Robert Merle

Poprvé jsem ji četla v sedmnácti (ve slovenštině) a od té doby ještě několikrát. Stále se k ní vracím. Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Přečetla jsme i třináctidílnou historickou ságu Dědictví otců, ale Malevil je pro mě jeho nejlepší kniha.