sebikus sebikus komentáře u knih

Jako sama smrt Jako sama smrt Jakub Hoza

Začátek vás natěší jak předvolební sliby. V průběhu je to ovšem slabší. Sice spád to trochu má, ale mě už to přišlo takové nemastné neslané. Nejlepší je asi překvapivý závěr, asi jako když odchází vládnoucí strana :D

24.11.2023 2 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Něco tomu chybělo. Zhltnul jsem to jak Monika zahradníka, ale chyběly mi u toho nějak ty šťávy. Jako v knížce bylo tělních tekutin vcelku dost, ale výstřik neznamená, že si to člověk vychutná. U mě nejslabší v sérii, takový průměr. Ale proč ne :)

23.01.2023 2 z 5

Odhalený vesmír 1 Odhalený vesmír 1 Alastair Reynolds

Být to jedna nebo dvě knihy, mohlo to mít větší spád. Takto je to vcelku roztahané a hodně provázané. A stejně se grande finále nekoná.

16.10.2021 1 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Vítejte na ganbang akci roku 2020. Tak to máme rádi. Až přestanete slintat nad vydáním novým koskem medium rare vod strýce Kotlety, tak se snad přestanete snažit sami stát kusem žvance pro emzáka, který z matičky Zemi udělal pěstební kouli pro svůj stůl... Mezitím si hlavní hrdina, který smrká do šmrglpapirusu, chystá emzákům natrhnout prdel a to bez použití lubrikantu. Tahle rychlá rota s Mirkem Dušínem včele, nám tu předvádí krásný tanec slona v porcelánu...jen ten porcelan je trochu "tužší".

20.12.2020 5 z 5

Strážce faraonů Strážce faraonů Michail Achmanov (p)

(SPOILER) Sci-fi v knize naleznete jen na začátku, kdy se hlavní hrdina ocitá v zemi faraónů. Příběh Senmena jenž štěstí našel v jiné epoše. Má to potenciál, ale bohužel nevyužitý.
Máme zde příběh kameníka, který se zaplétá do mocenských bojů .... bohužel to je napsáno spíše "dětským" stylem. Jednohubka k upršenému obědu.

21.07.2020 3 z 5

Hladový vesmír Hladový vesmír Ian Douglas (p)

Rychlé seznámení s vesmírem a postavením lidí a šup do akce. Děj se hrne vcelku dopředu, že i Co19 může závidět a co nevidět se kosmická loď lidí zamotává akce, kde i dvě galaxie jsou si těsné (zvlášť když jsou v objetí jak puberťáci po škole). Svižný děj, postupné představování technologií, potkávání mimozemšťanů a na konci šachová partie se všemi figurkami na scéně. Pokračování je víc než žádané ;)

22.04.2020 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Klasická Hetešovka, akorát ve vesmíru, bez koulí - ženská ale co má koule...Baltimor tam byl, Jack Daniels taky, i když vodka hrála prim a v rámci šetření už se nekouří Camelky :D
Napínavé to bylo, ale konec předvídavý. Oddechové čtení, styl mám rád a tak se to četlo dobře. Jestli to chcete trochu v jiné verzi s opravdovými koulemi, tak kniha Skrytá rizika kvantové démonologie.

07.01.2020 5 z 5

Odplata Odplata Alex Drescher

Rozjeté to bylo z prvního dílu dobře, ale jak se to začalo vysvětlovat, tak mi to přislo takové uspěchané, nemastné... Akce pěkná, ale to vysvětlení...no má to konec :)

07.01.2020 4 z 5

Destrukce Destrukce Alex Drescher

Od začátku do konce to mělo spád jak státní deficit. Jede se na adrenalínové jízdě, kde jeden svět je málo a existují jedinci, kteří dokáží vytvářet "nové" světy...jenže pak se to celé posralo. Kdo je Helena, kdo jsou maskovaní muži a co na to Jan Tleskač? Když se vám ovšem někdo začne srát do vašich světů a chce je řídit jako svojí firmu, tak vás to nasere. A vás to nasere hodně.
Vymeteme z každého rožku trošku...

25.12.2019 5 z 5

Skrytá rizika kvantové démonologie Skrytá rizika kvantové démonologie Petr Heteša

Tak tu máme opět Baltimor. Na to, jak je knížka tlustá, se přečetla vcelku rychle. Tak ono, když vezmete namyšlené démony, jízlivou AI a nadrženého démona závislého na Jacku Danielse...prostě chcete vědět k čemu to vede. Dalo by se říct, že je to interdimenzionálně-astrálně-kvantová detektiva.
Nadržený démon v lidské těle, který neví, že je nadržený, ma najít tři své "kolegy" a odliftrovat je zpět do astrálna. No a těm se zrovna moc nechce a tak s ním vytírají podlahu... a to doslova. Prsa tam na nás vyskují skoro ve stejném množství jak beton odletující od démona v lidském těle, se kterým si tam pořád něko vytírá škvíru, do které slunce nesvítí. No a tam, kde slunce nesvítí, se snaží dostat i tři démoni, kteří... to už se dočtete sami.
PS: nakonec si ten demon stejně vrze, jen vám nenapíšu s čím :)

15.12.2019

Věčná válka Věčná válka Joe Haldeman

Zajímavé čtení, ale stačilo by to v klidu stáhnout na polovinu. Četl jsem první komix a na tuhle knížku jsem v podstatě narazil náhodou. Myslím, že ten komix byl dostačující.
Na military sci-fi je to pro mě trochu slabé, málo akční. O tom jak se Země a lidé na ni mění díky dilataci času je úsměvný pohled.
I přesto se to dobře četlo jako jednohubka.

04.12.2019 4 z 5

Věčná svoboda Věčná svoboda Joe Haldeman

Opět je to trochu roztáhnuté jak stavba dálnic. Ukazuje život veteránů, kteří se nemohou smířit s tím, jaká je doba. Rozhodnutí využít "přirozenou" dilataci času a uniknout z reality, se ovšem na úplném konci ukáže jako rozhodně ne správné. No a to je v podstatě celý děj.
S koncem se opravdu autor nepárá a je, řekl bych dost překvapivý.

04.12.2019 4 z 5

Věčný mír Věčný mír Joe Haldeman

Je to taková vsuvka mezi knihami Věčnou válkou a Věčným mírem, o tom jak vznikl Člověk. Pro mě neskutečná nuda, strašně se to vleklo. Tento styl mi nesedl. Celé se to neslo v pacifismickém duchu aneb dostaneš konektor a budeš mírumiluvný. Do toho zapletena trocha akce, ždibíček sci-fi, promíchané trochou lásky a... no a takový nemastný neslaný konec.

29.11.2019 odpad!

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

tak jde vidět, že Alice má po Michálkovi koule...teda ne jeho koule - ty asi už slouží místo žárovek Rusům...ale ty svoje koule. Jako ne opravdový koule, ale Koule. Prostě takový ty správný koule, které se dají nakopat. Ale víte co se stane, když ženské nakopete koule? Natrhne vám prdel...

05.02.2019 5 z 5

Roj Roj Nick Webb

Máme tady akční vesmírnou mlátičku, protkanou politickými nitkami a pletichami jako u nás v parlamentu. Rychlý úvod do historie knižního universa a jde se na věc. Pomalu se "něco" děje na okraji říše a zatím se všichni tváří jako batole co si dělá do plenky jako že nic. Do toho napovrch vyplouvá "ruské" cosi, z čehož se možná vyklube návštěva několik strýčků Sergejů jako v 68 v ČR. Roj se agresivně vrhá na jakékoliv lidské cíle a dostává slušně na prdel, asi jako zmíněné batole po tom "průseru".
Děj je opravdu jednoduchý, přímočarý, ale dostatečně akční a drží. Roj připomíná finanční správu a postupně si likvidačním postupem dělá cestu až k Zemi. Zde "narazí" na staré železo, které se ovšem tak ještě necítí. A červí díra je kámoška...

05.02.2019 5 z 5

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

To byl zase do psích kulek závěr :). Klasický a dobrý Heteša. Křemíkům zdar.

16.11.2018 4 z 5

Těžiště Těžiště Ian Douglas (p)

Velmi dobré pokráčování Hvězdných mariňáků. Admirál Koenig je rozhodnut zaútočit oproti vyčkávací taktice senátu. Vesmírné souboje jdou do tuhého a admirál narazí na opravdu zajimavou soustavu včetně okupantů a obrovská bitva může začít. Nechci spoilerovat, ale akce i napětí se pomalu rozléza jako lidstvo po vesmíru a Sh´daarské sémě dostává naprdel. Další díl by mohl být rozhodně zajimavý.

31.10.2018 5 z 5

Útok na třetí planetu Útok na třetí planetu William H. Keith Jr.

Solidní military sci-fi space opera :)
Je to hlavně z prostředí vesmírných soubojů kosmických lodí. O akci není nouze a fikce je dobře skloubena s fyzikou. Pro mě zajimavé a dobře čtivé vykreslení boudnocsti lidstva.
Možný spoiler
Příběh se hlavně točí okolo pilota vesmírné stíhačky, který má "handicap" svého původu, jenž je zasazen do příběhu o přežití lidstva, které je ohrožováno vyspělejší civilizací a jejich vazaly. Když už si myslíte, že má lidstvo vyhráno....no asi má ;)
Rozhodně doporučuji pro fanoušky military sci-fi. Uvidíme jak si povede druhý díl.

29.10.2018 4 z 5

Brigády duchů Brigády duchů John Scalzi

Volné pokračování série Koloniální války. "Pěstování" lidí úspěšně pokračuje a dostává se k dalšímu milníku - kopírování vědomí. Problémy s tím spojené, na "vlastní" kůži zjišťuje "prototip" Jared. Ten byl vytvořen k zjištění, jak vědomí jeho původního majitele, se rozhodlo zradit celé lidstvo... Děj poklidně plyne, akce přiměřeně. Je to taková hladká jednohubka.

19.10.2018 3 z 5

Věc pro lidi Věc pro lidi David Gerrold

Jako military-sci-fi jsem od toho očekával víc. Přišlo mi to roztahané jak lego v dětském pokojíku. Víc akce prožívám na cestě do práce - velké zklamání. Vsuvky ze sociologie školy mladého mariňáka, který je mimochodem snad pořad ubrečený a ukřivděný, jsou sice zajímavé, ale do této knihy mi to nesedí. Akce je pomálu. Ze začátku se to zdá, že by se to mohlo rozjet, ale to je jenom návnada. Zbytku akce se dočkáte až na konci. Dal bych tomu jenom jednu hvězdu, ale tu druhou to dostanete za to, že tomu dávám ještě šanci, abych se dozvěděl jak to bude dál...

19.10.2018 1 z 5