Útok na třetí planetu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V evoluci každé rasy inteligentních bytostí existuje milník, jedinečná událost, kdy druh projde transcendencí prostřednictvím technologického pokroku. Nyní se tomuto zlomovému bodu přiblížili tvorové známí jako lidé. Ale z hlubin vesmíru se vynořuje ozbrojená zkáza, odhodlaná člověku zabránit v tom, aby tuto hranici překročil, a to i za cenu úplného vyhlazení lidstva. Pro Sh’daary jsou technologie vedoucí k transcendenci nepřípustné a musejí být odstraněny zároveň s těmi, kteří je využívají. Zatímco jejich válečné lodi pronikají sluneční soustavou a ničí vše, co jim stojí v cestě, lidská konfederační vláda je uvržena do nebezpečného zmatku. Poslední překážkou před naprostou genocidou je nevyzpytatelný námořní admirál, velitel kilometr dlouhého, válečného křižníku Amerika, který vede své odvážné stíhače hluboko do nepřátelského území vstříc největšímu a dost možná i poslednímu konfliktu v historii lidstva....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295915/big_hvezdni-marinaci-utok-na-treti-plan-YIJ-295915.jpg 311
Série:

Hvězdní mariňáci 1.


Žánr:
Literatura světová, Válečné, Sci-fi

Vydáno: , Banshies
Originální název:

Earth Strike, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Útok na třetí planetu

Patrik02
01.04.2021

Propracovaná kniha, která nešetří odborným výrazivem, kterého je tam na můj vkus až příliš. Kdy se ale prokoušete přes tohle všechno a zadíváte se na příběh poněkud jednodušeji, kniha si Vás získá. Skvěle vykreslené prostředí, vesmírné lodě, planety, mimozemšťani, prostě vše. Hvězdičku však musím ubrat za ty tuny odborných výrazů a výpočtů, které pro obyčejného čtenáře prostě nejsou. Druhý díl si ale přesto velmi rád přečtu.

sebikus
29.10.2018

Solidní military sci-fi space opera :)
Je to hlavně z prostředí vesmírných soubojů kosmických lodí. O akci není nouze a fikce je dobře skloubena s fyzikou. Pro mě zajimavé a dobře čtivé vykreslení boudnocsti lidstva.
Možný spoiler
Příběh se hlavně točí okolo pilota vesmírné stíhačky, který má "handicap" svého původu, jenž je zasazen do příběhu o přežití lidstva, které je ohrožováno vyspělejší civilizací a jejich vazaly. Když už si myslíte, že má lidstvo vyhráno....no asi má ;)
Rozhodně doporučuji pro fanoušky military sci-fi. Uvidíme jak si povede druhý díl.