Schary Schary komentáře u knih

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Kniha je o tom, jak se člověk (od dítěte až po dospělého člověka) snaží vyrovnat s nechtěným skutkem, který by mu mohl přinést vězení a jak to ovlivnilo jeho psychiku, jednání a následné činy. Moc pěkné čtení.

29.05.2023 4 z 5

Krajina s jednorožcem Krajina s jednorožcem Luisa Nováková

Taková poetická kniha, něco mezi historickou knihou, pohádkou, romancí a rytířským příběh - od všeho trošku. Za přečtení stojí, i když mě knížka místy přišla rozvláčná.

29.05.2023 3 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Kniha se moc líbila mě i mé dceři (12 let). Příběh odsýpá a nezastavuje, zápletka i hlavní hrdinové jsou samé překvapení. Už máme koupené i další dva díly.

29.05.2023 5 z 5

Pán ledové zahrady 2 Pán ledové zahrady 2 Jarosław Grzędowicz

Trochu slabší než jednička, ale pořád napínavé, originální, lidské a supr fantasy.

20.05.2023 4 z 5

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Parádní sci-fi a mystery dohromady. Originální příběh, Vuko mě dost chytl a už čtu druhý díl.

06.05.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Vlastně takový Robinson Crusoe na Marsu. Přes množství technických informací čtivá kniha.

06.05.2023 4 z 5

Patrioti Patrioti Sana Krasikov

Nemůžu říct, že by mě kniha nadchla. Příběh hlavní hrdinky je poučný, jak člověk v mládí udělá úplnou hloupost a pak za to zbytek života platí. Totalitní systém Sovětského svazu je tu pěkně vykreslen z pohledu obyčejného člověka, který do Ruska přijel s vidinou lepší společnosti, která se bohužel nekoná a tak v knize bojuje s absurditami komunismu.

21.04.2023 3 z 5

Byť je kniha psaná dokumentární formou a to já nečtu, tak se mi to líbilo. V česko-polském pohraničí to za 2. světové války neměli vůbec jednoduché a bylo asi těžké zvolit, ke které straně se přiklonit, co je pro přežití nejlepší.

06.04.2023 4 z 5

Myšák Myšák Tomáš Dušek

Pěkný postapokalyptický příběh z Prahy, čtivě napsaný.

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Kniha se mi moc líbila. Děj z počátku rozvláčný a příliš se zabývající řečtinou se postupně rozjel. Kniha je podle mě rozbor motivací člověka k vraždě - od prvotní myšlenky a až k následkům pro člověka samotného a i pro jeho okolí. Psychologie postav je výborně rozepsaná, litovala jsem, že kniha nemá více stran. Jdu zkusit další dílo od autorky - Stehlíka.

06.04.2023 5 z 5

Čepel azylu Čepel azylu Lucie Lukačovičová

První díl se mi líbil víc, tento jede v dějové šabloně předchozí knihy. Knížka se ale četla vcelku dobře, přesto 3 hvězdy.

Mravenci Mravenci Bernard Werber

V průběhu čtení mi přišlo, jako bych lidskou linku knihy už viděla zfilmovanou nebo jsem něco podobného četla, je to takový ten příběh "zvířata útočí". Musím ale uznat, že konec mě překvapil. Mravenčí linka byla pro mě mnohem zábavnější, mravenci byli i sympatičtější a vlastně jsem jim fandila víc než lidským hrdinům příběhu....

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Tak za tymián, kopce, rodinou idylku, mrtvé kudlanky, zajíce a koroptve dvě až tři hvězdy. Za gymnaziální léta, přísné učitele a darebné studenty čtyři hvězdičky. Druhá půlka pro mě měla úplně jiné grády. A taky francouzský název je mnohem výstižnější (Vzpomínky na dětství). Celkový dojem z knihy je příjemný, byť jsem se musela prvních 200 stran do četby nutit....

29.03.2023 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Čtivě napsaná knížka, sympatičtí mladí hrdinové - někteří s nadpřirozenýma schopnostmi a zajímavá zápletka. Fantasy svět promyšlený, nejvíc pohádkové jsou však dovednosti, šikovnost a mazanost Kaze a jeho společníků.

01.03.2023 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Kniha je dobře napsaná, první třetina je o běžném šťastném životě za První republiky. Pak přichází hrůzy antisemitismu a holocaustu, které člověk nemůže pochopit...Ale je důležité tyto knihy psát a číst, protože hranice mezi naším světem a peklem na zemi není tak velká, jak si myslíme....

26.02.2023 5 z 5

Třetí vlna Třetí vlna Tomáš Dušek

Mě se tato postapo kniha z české kotliny líbila. Knížka byla napsána svižně a čtivě. Hlavní hrdina Martin se vypracoval z flákače bez práce a bez budoucnosti ve vůdce přeživší skupiny, skvělého a odvážného člověka, který zůstal lidský i po hrůzách tohoto vymyšleného příběhu. Kdyby se mělo někdy něco takového stát, chtěla bych někoho takového potkat.

25.02.2023 5 z 5

Třináct dnů guerilly Třináct dnů guerilly Richard Šusta

První díl byl lepší,tento byl o vesmírných letech a bojích a to mě nějak neuchvitilo.

21.02.2023 3 z 5

Šedá zóna Šedá zóna Richard Šusta

Moc pěkné scificko. Avien sympatický hlavní hrdina, kterému se od katastrofy na vzducholodi komplikuje život jednou neuvěřitelnou příhodou za druhou. A děj graduje, jak nebezpečnosti, tak i vzdálenosti od země. Fakt dobrá knížka....

25.01.2023 5 z 5

Zákon Azylu Zákon Azylu Lucie Lukačovičová

Moc pěkná čtivá fantasy s velice sympatickými postavami, které jsou uvěřitelné a jednají vcelku logicky. Děj pojednává o lovci démonů a strašidel v Preze a okolí:), jeho pomocníci jsou duch a golemka. V knize řeší problém s démonem z Argentiny a musí si jako společníka přibrat bratra, s kterým 10 let nemluvil. Velice by mě potěšilo, kdyby paní Lukačovičová napsala další díl....a teď se dívám, že už je na světě, takže hurá do něj!!!

18.01.2023

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Čtivá kniha s myšlenkou, ale čekala jsem víc podle hodnocení a recenzí.

11.01.2023 3 z 5