Sasha001 Sasha001 komentáře u knih

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Knihu jsem se rozhodla přečíst, protože znám seriál. Není to nejhorší čtení, poznávám některé postavy a jejich charakter, které znám ze seriálu, ale kdybych se měla rozhodnout, co mě bavilo víc, tak v tomto případě by (bohužel) vyhrál serál.

25.01.2020 4 z 5

Get the Louk: # je to na tobě Get the Louk: # je to na tobě Lucie Dejmková

Kniha je fajn. Ze začátku jsem čekala, že se dozvím i něco nového, jiného, než zaznělo v Lucčiných videích, ale nestalo se tak. I tak jsem ráda, že knížku mám, protože Lou a její videa mám ráda.

01.12.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Denik Ostravaka 3 ...farame dal, no ni? Ostravak Ostravski

Další knížka do výzvy splněná a navíc jsem se u ní jako obvykle dobře pobavila. :)

08.06.2019 5 z 5

Denik Ostravaka 2 ... eště mě nědostali Denik Ostravaka 2 ... eště mě nědostali Ostravak Ostravski

Chachaři prostě baví :)

04.06.2019 5 z 5

Nelítostně Nelítostně Radek Hromuško

Silná kniha a bohužel pravdivý příběh. Narazila jsem na ni náhodou při hledání knížek ke zpracovní bakalářky o kriminalitě mládže a nelituji, že jsem ji přečetla. Je smutné, co někteří lidé dokáží udělat a zároveň tím zničit život i dalším...

18.07.2017 5 z 5

Gabrielovo Inferno Gabrielovo Inferno Sylvain Reynard

Hezké oddechové čtení. Líbilo se mi spojení s Dantem.

27.06.2014 5 z 5

Moje (tak trochu) dočasná chůva Moje (tak trochu) dočasná chůva Penelope Bloom

Knihy od Penelope Bloom buď milujete nebo nenávidíte. Jsou lehce předvídatelné a v podstatě pořád o tom samém, jen jména postav se mění. Vrchol literatury to není, ale jako oddechovku to mohu doporučit.

28.04.2023 4 z 5

Breviář fantastické holky Breviář fantastické holky Kim Izzo

Můj prepubrtální průvodce dospělým životem. Dřív super, dnes už by to chtělo trochu aktualizovat.

28.04.2023 5 z 5

Audience Audience Václav Havel

Absurdní, to je asi nejvýstižnější slovo, které mě při čtení napadlo. Bohužel mě tvorba Václava Havla nějak neuchvátila a další jeho knihy asi vynechám.

16.01.2023 3 z 5

Blbnutí s Oscarem Blbnutí s Oscarem Ivona Březinová

Za mě bohužel nejslabší díl ze všech. Úplně mi asi nesedlo téma knížky a to nečekané zamilování se do Justina. Spíš mi to připadalo jako trochu násilné začlenění populárního tématu do dobře rozjetého konceptu, který nikdy nic takového nenaznačoval. Z Irska jsme toho moc nepoznali a kombinace s Oscarem Wildem se taky bohužel moc nepovedla. Sice přečteno za pár hodin, ale to tu knihu už bohužel nezachrání.

23.02.2022 2 z 5

Blázniví donkichoti Blázniví donkichoti Ivona Březinová

První kniha ze série, kterou jsem četla poprvé až jako dospělá. Útlá knížka přečtená za pár hodin jako jednohubka.
Brigádničení na vinicích a cestování po Španělsku s Donem Quijotem tradičně navazuje na díly předchozí a stejně tak se tu setkáváme se starou známou partou.
Nebylo to špatné, ale nebylo to ani úplně to pravé ořechové. Nevím jestli je to tím, ale připadala mi stějně jako Bojíš se, Margito? slabší, než první tři díly.
I když musím uznat, že závěrečné překvapení, které zažil Tobiáš bylo hodně úsměvné a za to tu jednu hvězdičku přece jen musím přidat.

23.02.2022 4 z 5

Krev démona Krev démona Arnošt Vašíček

(SPOILER) Za mě nejslabší díl z trilogie. Zápletka sice zajímavá, ale konec trochu moc přitažený za vlasy a smrt Runy - tak ta mě vyloženě naštvala.

26.01.2022 3 z 5

Všichni dospěli Všichni dospěli Jami Attenberg

Naprosto chápu, proč má kniha tak nízké hodnocení. Za mě osobně to je šílená slátanina bez hlavy a paty, prostě jen zoufalý výlev čehosi. Blbost.

11.08.2021 2 z 5

Chobotnice Chobotnice Paulina Świst

O maličko lepší než první díl. Už teď se těším na pokračování.

11.08.2021 5 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Opět - není to klasická kniha a většina hlášek se dá najít na insta, ale pro pobavení jako oddechová četba je to fajn i v papírové podobě.

23.03.2020 3 z 5

Kriminalistika (úvod, technika, taktika) Kriminalistika (úvod, technika, taktika) Viktor Porada

Ve zkratce podané základy kriminalistiky, které se mnou prošly jak bakalářským, tak i současným navazujícím studiem. Pro opakování k zápočtu nebo učení na poslední chvíli je to velmi kvalitní materiál, takže pro mě jako opáčko ke státnicím naprostá jistota.

22.03.2020 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Pohodová oddechovka, kterou jsem četla kvůli čtenářské výzvě. No ty zbylé dva díly si také musím přečíst.

11.11.2019 5 z 5

Rukověť trestního práva hmotného a procesního Rukověť trestního práva hmotného a procesního Jan Chmelík

Bible mých bakalářských státnic z trestního práva a také jediná učebnice, kterou jsem bez problému přečetla celou. Srozumitelná a přehledná. Doporučuji pro všechny, kteří se o oblast trestního práva zajímají.

26.09.2019

Sociologie trochu jinak Sociologie trochu jinak Lukáš Urban

Velmi dobře napsaná kniha. Autor umí zaujmout, kniha není psaná nudně a je srozumitelná pro širokou veřejnost. Kromě knihy nesmím zapomenout zmínit, že stejně poutavě dokáže hovořit i na svých přednáškách.

06.09.2019 5 z 5