Sarri Sarri komentáře u knih

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Nejsem povídkový typ - i tak to ale díky Attikovi šlo. Ovšem hlavní dějovou linku něco doplnilo a tak se těším na další pokračování =)

19.11.2015 3 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Po trochu slabším Praštěném přišel Napálený, který všechno napravil =). Akční Attikova jízda pokračuje dál a já se moc těším na další díly. Celá série je prostě fajn a určitě ji musím doporučit!

14.11.2015 4 z 5

Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem II. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Skvělé pokračování skvělé jedničky. Moc se mi líbí a vřele doporučuju ostatním hledajícím, jejichž duše baží po zajímavém poznání =)

12.11.2015 5 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Dokonalá a nesmírně vzácná kniha. Mohu jedině vřele doporučit hledajícím lidem i těm, kteří už dávno ví, jelikož i tak se skvěle pobaví =)

16.10.2015 5 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Neskutečný příběh, mystický, plný hlubokých mouder a prastarého učení o pochopení Bytí. Musím přemýšlet nad tím, co všechno je v této knize skutečné, co všechno se opravdu stalo. Jsem na pochybách, ovšem někde uvnitř vím, že takové věci se dějí, ať už k jim zaujímáme jakékoli stanovisko, jakýkoli postoj. Je to fascinující kniha, určitě doporučuju přečíst a hluboce dumat nad tím, co se snaží autorka předat lidem. Elisabeth Haich musela být vážně zajímavá žena =)

12.09.2015 5 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Ještě dlouho po přečtení, někde hluboko ve mě doznívá hudba ticha, kterou rozezněly záhadné struny tajemného nástroje. Pokud mi rozumíte, budete vědět o čem příběh zpívá. A pokud ne, nic se neděje, tak to má totiž být =)
A už se moc moc moc těším na The Doors of Stone! Tahle kniha mě pěkně navnadila =)

30.08.2015 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Nevěra se od Coelhovy původní tvorby trochu liší. Podle mého je to nejspíše asi pojetím tématu a tím, že je ten příběh až děsivě aktuální. Myslím, že mistrně skloubil styl vyprávění s mentalitou a vnímáním světa hlavní hrdinky a to nejspíš dokáže čtenáře odradit, protože Linda není úplná sympaťanda. Jenomže ať už je jakákoliv, ať už dělá cokoliv, v jistém smyslu jsem jí pochopil a myslím, že jsem dal i to, co tím chtěl básník říci. Kniha se taky četla docela pěkně, i když některé pasáže působily rozvlekle a trochu i zbytečně. Nevěra mě nenatchnula tak jako jiné Coelhovy knihy, ale nemám ani velké výtky a ani mě nějak výrazněji nezklamala. 4/5

28.08.2015 4 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Praštěný je díl, který je zase o trochu slabší než ty předešlé. V podstatě není v ničem jiný, děj plyne akčně dál, některé postavy zmizí, jiné přibydou, ale jde tu hlavně o tu akci a to mi trochu vadí. Samotný Atticus se moc neposouvá, Granule taky ne - vadí mi, že se oba chovají jak přiblblí puberťáci. U druida je to občas fajn, ale prostě mi u něj schází hloubka jeho nitra. Vždyť mu je krucinál více než 2000 let? Někde snad musí mít slabé místo, ne? V tomhle mě série docela zklamala - začíná být podezřele natahovaná, sice má stále svůj spád a říz, v tom Kevin Hearne nepolevuje, jenže..hmpf. Mě by stačila trilogie, kde se něco děje, má to nápad, ale nějak to skončí. Mrzí mě, že zrovna Kroniky železného druida to nesplňují, protože je to nápaditě a vtipně podané. V půlce knihy jsem se docela nudil, ale konec se pozvedl, takže dávám 4 hvězdy (jsou spíš slabší - 3,8 *, zaokrouhleno na 4 =/ )

26.08.2015 4 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Proklatý začíná a pokračuje tam, kde Prohnaný skončil. Jede na plné obrátky a ani na chvilku si nevydechne. A to je dobře. Atticus je skvělý hlavní hrdina, vedlejší postavy mu slušně sekundují a děj plyne akčně dál. Pěkná kniha, sice čtenáři nedá nic nového (od prvního dílu se moc neliší), ale rozhodně příznivce neodradí a to je taky dost dobře =). Dávám čisté 4 hvězdy

24.08.2015 4 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Kniha má říz, to se musí nechat. Děj je bez vší pochybnosti prošpikovaný vtipnými dialogy a průpovídkami, super! A hlavní hrdina je sympatický frajer s bezvadným psem po boku, co víc si přát? Snad jen smysluplné vyústění série bez zbytečného komerčního natahování a místy ubrat trochu té odstavcové vaty. Jinak, a to bez debat, výborný počin! Uděluju 4,4 hvězdičky =o) ...

21.08.2015 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Všeobecně mám fantasy literaturu velmi rád a neustále hledám nové tipy na čtení. Tak jsem se dostal k Tetovanému - přilákalo mě k němu velice kladné a pozitivní hodnocení a nadšené komentáře zde i na jiných serverech. A že má tato kniha co nabídnout je zřejmé už z obsahu, a také díky vyvedené obálce.
Bohužel pro mě to je to jediné, co na této knize po přečtení lákavé zůstalo. Postavy nejsou špatné, člověk jim rozumí, ale Brett neumí podle mě pracovat s dějem a informacemi. Jak jinak vysvětlit můj pocit, že čtu chvílemi něco velmi hloupého a neuspořádaného? Postavy leckdy jednají velmi divně a jejich činy a rozhodnutí jsou často špatně načasované. Při čtení jsem měl opravdu pocit, že čtu hodně plytké dílko, které si vůbec nezaslouží takovou pozornost a takovou chválu. A skutečně se divím tomu, že má Tetovaný tak vysoké hodnocení. Pro mě méně než průměrná fantasy a i docela hloupá. Omlouvám se autorovi, třeba jsem jen něco nepochopil, ale mě se to prostě nelíbilo.

19.08.2015 2 z 5

Vodní rod Vodní rod Gregory John Keyes

Pěkná fantasy kniha. Mile mě překvapila a potěšila. Hlavní hrdinové byli senzační a člověk se do nich snadno vžil při jejich dobrodružstvích. Děj mi přišel zajímavý a měl pár dobrých nápadů. Kniha se hezky četla, autor si mě tím velmi získal. Trochu mě jen mrzí, že druhý díl (The Blackgod) bohužel v češtině nevyšel a nevypadá, že by to vydavatel v nejbližší době napravil. Je škoda, že se nedozvím, jak Perkar s Heži dopadnou, ale přinejmenším mě první díl zaujal a to je asi hlavní =)

16.08.2015 4 z 5

Magie druidů a wiccanů Magie druidů a wiccanů Philip Carr-Gomm

Skvělá a inspirativní knížka. Velice mě nadchla =)

08.08.2015 5 z 5

Život: Vybrané citáty Život: Vybrané citáty Paulo Coelho

Hezká knížka, která ani jiná být nemůže...

01.08.2015 4 z 5

Kniha opět velice čtivá, nicméně poněkud natahovaná a tak trochu postrádající zajímavější zápletky - v tom byl Stařík přeci jenom lepší. Analfabetka se tak trochu motala v kruhu a jednoduše se vezla ve Staříkově stínu od začátku až do konce, a v žádném bodě z něho nevybočila =/. Myslím si, že i sám autor touto knihou těžil především z úspěchu svojí prvotiny. Dokud jsem v kurzu, tak prostě budu psát, abych z toho něco vytěžil - ale na druhou stranu, za zlé to Jonassonovi rozhodně nemám, protože i tak to bylo přiměřeně zábavné a lehké letní počtení =)

01.08.2015 3 z 5

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Knížka se mi opět docela líbila, ale určitě patří spíš k těm horším dílům. Není to tím, že by jí scházelo nějaké poselství nebo zajímavé moudrosti. Jen mi spíš osobně nesedla forma autobiografie. Z nějakého důvodu jsem Paulovi moc nefandil a nedokázal se do něj při jeho prožívání vžít. On jako hlavní hrdina mi neseděl. Ale jde spíše o tu podanou formu než o podstatu knihy, a tak úplně nemám pocit, že by byl Poutník v něčem o hodně horší než jiné Coelhovo knihy. Jen ho chci jednoduše nějak odlišit od knih, které mi daly něco víc - Poutník mezi ně totiž nepatří.

22.07.2015 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Kniha se hezky četla, ale pointa mi někam uprchla. V ději se celou dobu něco vznáší ve vzduchu, jakoby se mělo stát něco příšerného, ale to nejhorší se v podstatě stalo už na začátku knihy. A konec je rychle utnutý, bez dramatu a bez výrazného vyústění, jen takové nic. Kniha mě zklamala, čekal jsem od ní něco víc. To co děti provedly mi nepřišlo ani tak šokující, jako spíš naivní. Celkově vzato průměrný příběh.

20.07.2015 3 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Velice zajímavá Bradburyho vize, nadčasová, v něčem aktuální a o to více zneklidňující

12.07.2015 4 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Mě se kniha líbila. Měla vše, co Coelhovy knihy mívají, jeho myšlenky i skrytá poselství. Nicméně jsem četl další autorova díla a Čarodějka mi v porovnání s nimi nepřišla tolik zajímavá. Stylově a obsahově hezky pojatá kniha, ale trochu zdlouhavá a upovídaná. 3 a 3/4 hvězdičky =)

01.07.2015 4 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Zatím se autorka dějově nikam neposunula. Mám Mercy rád, ale v některých momentech mě docela nudí. Její svět je zajímavý, ten se mi na tom líbí, jenže ty zápletky jsou všechny na jedno brdo =/ Mám ovšem takový pocit, že není v záměru autorky na tomto něco měnit - ono je lepší mít dvacet průměrných knih než tři dobré, protože peníze hýbou světem - Mercy je podle mého jedním ze zářných příkladů tohoto systému a mě je to líto =(

29.06.2015 3 z 5