Šárka5875 Šárka5875 komentáře u knih

Prach a stín Prach a stín Lyndsay Faye

Kniha je napsaná čtivě, děj je svižný. Vypravěčem příběhu je sám doktor Watson. Sedlo mi období 19. století, ve kterém se příběh odehrává, i dobové vyjadřování. Příběh byl napínavý, byla jsem zvědavá na rozuzlení, i když se dalo vytušit poměrně brzy, kdo za hrůzným činem stojí. Ale stejně mě zajímala zápletka a celkové odhalení vraha.
Pokud tedy hledáte detektivní příběh se Sherlockem Holmesem a chcete zkusit jiného autora než Arthura Conana Doyla, určitě sáhněte po knize Lyndsay Fayeové. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

16.04.2016 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Velmi silný příběh. Chvílemi jsem opravdu nevěřila vlastním očím. Během četby se u mě prostřídaly snad všechny druhy emocí. Jedním slovem... mazec. Nepochopitelné, neuvěřitelné, otřesné. Jsem zvědavá na další díly. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

06.03.2016 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Musím říct, že kniha pro mě byla zklamáním. Na to jak je tenoučká, četla jsem ji několik dní. První polovinou jsem se vůbec nemohla prokousat. Druhá to snad trochu vylepšila. Ale i tak jsem čekala víc. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

06.03.2016 3 z 5

Kraj padavých větrů Kraj padavých větrů Jörg Maurer

Tato kniha mě oslovila snad jen svou „divnou“ originalitou, kterou vybočuje z davu současného detektivního žánru. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

06.03.2016 2 z 5

Z nebe do ráje Z nebe do ráje Sophie Bérard (p)

Moc příjemné čtení, doslova pohlazení po duši. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.

06.03.2016 5 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Právě jsem knihu přečetla, moc příjemná a vtipná oddechovka, líbila se mi, pobavila mne.

13.10.2015 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Od této knihy jsem neočekávala víc než klasický románek pro ženy. O to víc jsem byla nadšená, když mi autorka místo sladkobolné červené knihovny naservírovala velmi čtivý román s napínavou zápletkou, odehrávající se v exotické prostředí Karibiku. Určitě doporučuji k přečtení, sama se již rozhlížím po dalších knihách paní Körnerové.

19.09.2015 5 z 5

Láska dobré ženy Láska dobré ženy Alice Munro

První knížka, kterou jsem od autorky četla. Je pro mě svým způsobem zvláštní. Obsahuje osm povídek. Některé mě zaujaly více, některé méně. Rozhodně bych knihu doporučila k přečtení. Četla se dobře, jen zpočátku jsem vždy po jedné povídce odkládala a četla zase později, abych ji vstřebala a popřemýšlela nad ní.

16.07.2015 4 z 5

Unesená Unesená Lesley Pearse

Právě jsem dočetla a mám husí kůži. Výborný román o neskutečné krutosti, obrovském přátelství, strašlivé bolesti i lásce. Doufám, že budou přeložena do češtiny i některá další díla od autorky. Čte se skvěle.

27.06.2015 5 z 5

Schody do ráje Schody do ráje Šárka Junková

Čtivě vylíčená jedna složitá etapa života sedmnáctileté dívky. Působivě napsáno, ale ta spousta gramatických chyb!!! Měla jsem chuť ubrat hvězdičku, ale nakonec jsem to neudělala, protože mě samotný příběh velmi zaujal.

28.01.2015 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Nemohla jsem se rozhodnout, jestli dát tři nebo čtyři hvězdičky. Bylo to příjemné oddychové čtení, ale opravdu zaujalo mě jen pár povídek, takže proto nakonec tři. Ovšem každému se líbí něco jiného, takže jako odpočinkovou četbu doporučuji.

24.05.2014 3 z 5

Stíny zůstávají Stíny zůstávají Peter De Jonge

Průměrná detektivka, možná i slabší průměr. Nijak mě nepohltila, obtížně jsem se prokousávala velkým množstvím názvů ulic, parků, budov. Žádné napětí, žádné výrazné postavy. Hlavní hrdinka nezajímavá, vynikala snad jen svou slabostí pro alkohol. A na konci zůstaly nevyřešené otázky, takže za mě jen dvě hvězdičky.

26.04.2014 3 z 5

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Bylo to moje první setkání s touto autorkou. Když jsem přečetla asi prvních 50 stránek, zhrozila jsem se, co jsem si to koupila. Jedno sprosté slovo za druhým, jedna činnost vyjádřena minimálně pěti vulgarismy, nic jiného. Měla jsem chuť knížku odložit. Nakonec jsem vydržela, od poloviny ubyla sprostá slova a začal se odvíjet příběh s uceleným dějem a zajímavou myšlenkou. Knihy paní Pekárkové v budoucnu nejspíš vyhledávat nebudu, ale času stráveného nad touto knížkou určitě nelituji.

19.04.2014 3 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Právě jsem dočetla.Skvělý psychothriller.Polapí Vás a pustí až s poslední stránkou.Jen ten konec mě trošku rozhodil,ale i tak dávám plný počet hvězdiček.Perfektně popsaná psychika hl.hrdinky,člověk se do ní dokázal úplně vžít.Vřele doporučuji.

22.03.2014 5 z 5

Scarpettová Scarpettová Patricia Cornwell

Knížka je určitě zajímavá,ale je tam mnoho počítačové terminologie,ve které jsem se dost ztrácela.Také slovo "forenzní",které se na každé stránce opakuje opravdu v hojném počtu,mi už chvílemi bylo dost proti srsti.

04.07.2012 3 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Zajímavá knížka,měla jsem jakousi představu,jak příběh asi dopadne,ale opravdový závěr mě tedy velmi překvapil.Nemám ovšem ráda otevřené konce,nicméně mohu doporučit.

29.05.2012 4 z 5