Scarpettová

Kay Scarpettová opustila soukromou forenzní patologickou praxi v Charlestonu a odjela do New Yorku, protože ji místní policie požádala, aby vyšetřila jednoho zraněného pacienta na psychiatrickém vězeňském oddělení v nemocnici Bellevue. Spoutaný Oscar Bane si vymohl osobně ji. Sotva se ho dotkne, začne Bane mluvit – a Scarpettová vyslechne jeden z nejbizarnějších příběhů, s jakým se kdy setkala. Ke zraněním přišel Bane v den vraždy – tu však podle všeho nespáchal. Scarpettová je na pochybách: Má co do činění s šílencem, který je na ni fixovaný? Anebo je jeho paranoidní historka pravdivá a skutečně ho sleduje pravý vrah? Jisté je pouze to, že někdo mučil a pak zabil mladou ženu – a brzy následují další úmrtí. Ať má tyto vraždy na svědomí kdokoli, ví na minutu přesně, kde se cíle jeho zločinů právě nacházejí. Vše ostatní jsou však pouhé dohady: Je to jeden člověk? Má v tom prsty vláda? A spojuje oběti vůbec něco? Společně s manželem Bentonen Wesleym, soudním psychiatrem, a neteří Lucy, která si nedávno založila vlastní firmu na forenzní zkoumání počítačů a počítačových sítí, se Scarpettová tentokrát pouští do kyberprostoru i možná až příliš živých ulic města za odhalením zprvu nevysvětlitelné a poté o to děsivější pravdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41812/scarpettova-41812.jpg 3.955

Kay Scarpettová (16.)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

Scarpetta (2008)

Kniha Scarpettová

Janaves
01.03.2018

Všechny knihy této spisovatelky se mi líbí.

renefer
09.05.2017

Konečně zase detektivka, která má vraždu, vyšetřování a nakonec odhalení vraha. Scarpetto přestává mít své velikášské tendence, které mě hrozně rozčilovaly v prvních dílech. Nicméně si myslím, že autorka až moc brousí do jednotlivých odborností a zahlcuje čtenáře informacemi, které ho ani moc nezajímají a nebaví.

Seiers
05.10.2016

Zajímavá detektivka s řadou odborných výrazů. Forenzní terminologie mi nedělá problém a ani IT výrazy mi nejsou cizí; koneckonců je to můj chléb. Ale snad právě proto se nedivím zaskočeným čtenářům, na které to bylo "trochu moc". Jestli půjde Cornwellová i nadále touto cestou, bude mít možná časem problém. Detektivky psané hlavně pro ajťáky a soudní lékaře masivní prodeje nezaručí. A aby nakonec neslyšela slavnou větu z jednoho českého filmu: "A aku řeču jste terazky hovorili?"

konicekbily
21.04.2016

Rádoby vědeckou nudnou knihu doporučovat nikomu nemohu.

mechulka
11.01.2014

Knihu se přečetla rychle, podle mě dobře napsaná. Líbila se mi.

Hella
03.02.2013

Přečetla jsem všechny knihy vydané v ČJ od P. Cornwellové a bohužel se nemůžu ubránit dojmu, že ty nejranější příběhy jsou sice výborné, ale čím knih autorka napíše, tím méně mě baví. Jak říkám, zatím jsem přečetla všechny zde vydané, ale stojí mě to čím dál víc úsilí a pocit, že to čtu už jen ze setrvačnosti.

Šárka5875
04.07.2012

Knížka je určitě zajímavá,ale je tam mnoho počítačové terminologie,ve které jsem se dost ztrácela.Také slovo "forenzní",které se na každé stránce opakuje opravdu v hojném počtu,mi už chvílemi bylo dost proti srsti.

sataras
11.09.2011

Dva body. Jeden za vazbu knihy jako takovou, druhý, že to člověk vůbec dočetl.

Hlasy
Hlasy