Šánka Šánka komentáře u knih

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Hrůzné, děsivé, až nezdravě napínavé! Za mě daleko děsivější, než Vraní dívka, a to jsem si myslela, že se ani do dalšího dílu nepustím. Z psychologických popisů člověka mrazí a veškeré mé teorie kdo, co, jak, byly úplně rozmetány na cucky. Závěrečný díl si přečtu, protože už jsem do děje tak vtažena, že by to ani jinak nešlo!

27.02.2015 5 z 5

Hodina dědiců Hodina dědiců Charlotte Link

Krásné zakončení celé trilogie, kde v postavách vnoučat Felicie, pokračuje její životní odkaz.
Moc pěkné čtení.

29.12.2014 4 z 5

Slavičí píseň Slavičí píseň Fiona McIntosh

Já se k těm nadšeným komentářům bohužel nepřidám. Doslova jsem se protrpěla 400 stranami textu a jediný příjemný okamžik je, že to mám za sebou a nevzdala jsem to.
Vůbec mně nesedl autorčin styl psaní, zpracování příběhu, nedokázala jsem se začíst, těšit se na čtení, přišlo mně to strašně popisné, ploché postavy a neodsýpalo to, a co je nejhorší, nevyvolávalo emoce....aspoň u mne ne ! Ani ta romantická linka ne, postavy byly nijaké, nudné.
Jeden z mála dojemných okamžiků bylo pro mě setkání dvou vojáků z opačné strany války Jamieho a Sahina při krátkém příměří, které ukazovalo na tu šílenost a nesmyslnost války.
Komentář píšu až po dvou dnech, jestli se přeci jen můj pohled s odstupem nevylepšil....a ne, nevylepšil. A to se počítám mezi nevyléčitelné romantičky !!!

26.01.2017 3 z 5

Dědeček Dědeček Vítězslav Jareš

Docela příjemné překvapení. Autora jsem neznala, ale určitě to napravím a přečtu si od něj ještě něco novějšího, jeho styl psaní mně sedí a baví. Bylo to vtipné, mockrát jsem se smála nahlas. Psané s nadsázkou, ale i hodně realistické. Na druhé straně je zde krásně nastavené zrcadlo dnešní porevoluční společnosti, a není to jen veselé koukání, ty postavy jsou někdy až příliš opravdové. Dobré čtení.

01.12.2016 4 z 5

Záhada zadního pokoje Záhada zadního pokoje Katarína Gillerová

Moc pěkný, ale smutný příběh, který v sobě ukrývá několik desetiletí staré rodinné tajemství čtyř sester. Kniha se dobře čte, její příběh je napínavý a postupné rozkrývání celé záhady mě bavilo. Ráda si od této autorky ještě něco přečtu, sedla mi.

12.05.2016 4 z 5

Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti…? Chceš-li s mužem býti... musíš s ním i výti…? Alena Jakoubková

Další pěkná oddechovka od A. Jakoubkové, tentokrát ale nijak veselé téma, jak nesprávný a ukvapený výběr životního partnera může zle poznamenat náš život a zasáhnout i do životů blízkých lidí. Ale co se mi moc líbí na příbězích této autorky, že v každém z nich je parta opravdových přátel a hlavně kamarádek, které dovedou podržet v těžké době. Hezké čtení.

02.05.2016 4 z 5

Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Chytrá žena pro manžela přes plot skočí Alena Jakoubková

Zase jedna dobrá, nenáročná oddechovka. Autorku jsem objevila nedávno, a protože jsem se její první přečtenou knihou prosmála do závěru, vybrala jsem v knihovně, co tam od A. Jakoubkové měli, a teď si touto četbou prokládám smutnější knihy. A vůbec to není špatné !

16.02.2016 4 z 5

V zemi korálového stromu V zemi korálového stromu Sofia Caspari

První díl této ságy mě nalákal především pěknými komentáři a krásnými obálkami knih. Příběh dvou žen, které se vypraví za svými manžely do Argentiny, vypráví o téžkých začátcích v nové zemi, zklamáních a životních dramatech. Není v něm nouze o napětí a nechybí ani romantika. Dějově velmi pestrá kniha, ráda si přečtu další pokračování.

14.02.2016 4 z 5

Zázračné dítě Zázračné dítě Roy Jacobsen

Pěkná kniha o tom klučičím světě a lidech kolem něj. Příběh, který není obsáhlý počtem stránek, je určitě svým obsahem zapamatovatelný, místy dojemný, ale i úsměvný. Pro mě, nadšence severské krimi, příjemné, svěží severské překvapení.

23.01.2016 4 z 5

Neznámý soupeř Neznámý soupeř James Patterson

Takový příjemný, oddechový a tradičně čtivý thriller. V první polovině mi to víc přišlo jako milostný příběh, ale po zvratu v druhé půlce kniha nabrala tempo, akci a napětí až do finále.
Bylo to opět dobré čtení, pane Pattersone.

04.10.2015 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Krásný, s citem napsaný román o první lásce a kamarádství. A i když se celým příběhem prolíná smutné téma ztráty blízkého člověka, přesto jako celek na mě zapůsobila dojemně optimisticky, protože ukazuje na sílu rodinného pouta, která v těžké životní situaci dokáže rodinu spojit.

22.09.2015 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Pěkná a milá odpočinková kniha o hledání životní cesty, ztrátách a nálezech ve zralém věku. Takové zátiší klidu, rozcestí, na kterém se hrdinka ocitá.

05.09.2015 3 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Ch.Link píše skutečně skvělé psychologické romány a když se k tomu ještě přidá kriminální zápletka, možnost nahlédnout do myšlenkových pochodů postav a celou knihu prožít pod pořádným napětím, tak co si ještě přát!? ....no více takových úžasných knih.

26.05.2015 5 z 5

Se zatajeným dechem Se zatajeným dechem Tamara McKinley

Pěkná kniha. Autorka příběh zasadila do zdánlivě pospolitého prostředí malého australského městečka a drsné přírody. Vtáhne nás to do napínavého a vyčerpávajícího boje lidí s přirodnímy živly, kde se ukáže, jak malicherné spory jdou bokem a lidé si dokážou v těžkých časech pomáhat a zapomenout na staré křivdy.

03.05.2015 4 z 5

Perla v mlze Perla v mlze Virginia Cleo Andrews

Po nadšení z prvního dílu jsem tentokrát nějaká rozladěná.Tolik zla, nenávisti, sobectví a odnesli to vždy ti dobří a nejvíc Ruby. V tomto dílu nebyl snad jediný spravedlivý okamžik, až jsem zuřila na Ruby, ne ji obdivovala!, že si ten psychoteror od svého dvojčete nechá líbit. Je to teprve 2. díl, ale já si teď od tohoto příběhu musím dát chvilku pauzu.

16.04.2015 3 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Mně se kniha líbila i když se tam řešil 20 let starý zločin a nebyly tam mraky mrtvých. Lisa J. si svoji laťku drží, bylo to opět napínavé a dobře čtivé. Ale...jednu *dávám pryč za ten konec. Docela jsem nepochopila, proč byly postřeleny ty dvě malé děti. A to spisovatelka mívá vždy parádní finále a rozpletení příběhu.

04.02.2015 4 z 5

Rajský ostrov Rajský ostrov Janet Tanner

Do knihy jsem se pustila po přečtení hodně podrobné anotace, ale hlavně dvou pěkných komentářů od mých oblíbených uživatelek :-).
Je to velmi čtivě napsaný román rozdělený do dvou částí. První se odvíjí za války v okupované Francii, druhá část o mnoho let později na exotickém ostrově v Karibiku. Příběh lásky poznamenané válkou, touhou po pomstě, ale i o smíření.
Pěkné a navzdory tématu romantické čtení.

01.09.2017 5 z 5

Matka, dcera, nebo já Matka, dcera, nebo já Alana Kirk

Nevím, jak to napsat, abych přesně vyjádřila dojem z knihy (a to se mi moc často nestává).
Je to smutné a velmi vážné téma, dokonce jsem knihu asi po 100 stránkách už jednou odložila, ale......na mě by příběh udělal daleko intenzivnější dojem, kdyby autorka neopakovala některé věci neustále dokola, případně do příběhu vložila i pohled svého otce a bratra. Takto je to vlastně taková její zpověď, potřeba se podělit o svou lásku k mamince, svým dětem, rodině. Potřeba převyprávět své těžké životní období, svou bolest a podělit se o ni.
Moc výstižně a mně blízce vyjádřila své pocity z knihy níže magnolie, nechci se opakovat, ale alespoň jedno si neodpustím, jak si mohla autorka (41) myslet, že její 76ti letá máma jí bude pomáhat s mimčem a dvěma batolaty a jezdit za ní x kolometrů !!!!

Je to ale opravdu kniha plná lásky mezi matkou a dcerou a i ta naděje v to lepší se v ní dá najít.

06.08.2017 4 z 5

Láska v Paříži Láska v Paříži Nicolas Barreau

Milý, něžný příběh, jenž vám vykouzlí na tváři úsměv a zahřeje nejednu romantickou duši.
Román o ztracené lásce a jejím hledání. A nečekejte žádné velké zvraty, ale to kouzlo vás stejně pohltí, kouzlo a nostalgie starých artových kin, stejně jako se vás dotkne romantické prostředí Paříže, jejích uliček, kaváren a mostů.
Knížka, která potěší a je plná pohody.

02.02.2017 4 z 5

Strom odvahy Strom odvahy Diane Chamberlain

Knihy Diane Ch. se výborně čtou, baví mě a líbí se mi, jak autorka píše.
I tento příběh byl dobře namíchaný koktejl z přiměřené dávky napětí, příjemné porce romantiky a (ne)očekávaného závěrečného překvapení :-).
Prostě dobrá knížka pro chvíle pohody u čtení.

28.01.2017 4 z 5