Sallka Sallka komentáře u knih

Ztracená dcera Ztracená dcera Rick Mofina

Celkem průměrné rodinné drama, za mě zbytečně překombinované. Výslechy jsou vedeny dost do hloubky a některá obvinění mi přišla i trapná. Celá kniha je, až na pár stránek, pouze přímá řeč, takže ji máte přečtenou za chvíli. Konec je překvapivý, ale žádný velký šokr.

15.02.2022 3 z 5

Papírové panenky Papírové panenky Emma Pullar

Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že již po několikáté se mi stalo, že mnou přečtená kniha měla prostě smůlu na čtenáře. Jakmile neznámí autoři přijdou s něčím originálním, rádi je za jejich pošetilý nápad posílají rovnou do horoucích pekel, a ne jinak je to i u téhle.
Troufnu si říct, že polovina hodnotících ani nevěděla, kdo jsou drag queens, a přitom mně tahle linka přišla zajímavá. V dnešní době již běžný jev páteční zábavy a instagramu.
Pokud je tato dějová myšlenka tak běžná a měli jsme ji tu již tolikrát, prosím o doporučení - v mém skromném seznamu přečtených knih si jaksi nemůžu vybavit, že jsem něco podobného četla.
To, že se někdo diví, že tato nemoc existuje, raději komentovat nebudu.

07.01.2021 4 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Něco tak divně nelogického a zamotaného jsem dlouho nečetla (naposledy asi Mráz od Bernarda Miniera). Z tématu by se jistě dal vykřísit lepší příběh bez tolika zbytečné krve a překombinovaných situací. Chvílemi to bylo i napínavé, ale bohužel ani tyto bliky mě nepřesvědčily. U mě průměr.

22.02.2019 3 z 5

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Popravdě, od této detektivky jsem čekala trochu více. Autorčiny knihy jsou, zřejmě, celkem oblíbené, ale mně se moc nelíbil styl psaní a příběh mi přišel takový jednoduchý až naivní. Nicméně, nějakou knihu od paní Hamerové ještě zkusím - třeba mě překvapí.

13.02.2019 3 z 5

Insomnie Insomnie Václav Votruba

Mělo to atmosféru, nechyběl dobrý nápad, příběh odsýpal, ale to zpracování...
Pro mě je vždy trochu těžké komentovat knihy, když jsem nikdy žádnou nenapsala, co se týče zpracování a slohu. Ale zde mě až udivilo, jaké měl autor vyjadřování. Přišlo mi, že za každou cenu chce psát spisovnou češtinou, ale v přímé řeči to až bilo do očí. Málokdo asi řekne, že jede navštívit "strýčka". Přitom hlavnímu hrdinovy bylo kolem 30-ti let a nebál se říct i slovo kur.., takže proč tak strojeně?
Dalším mínusem byl Karel. To už mi přišlo úplně na hlavu postavený. Dobře, chápu, že autor měl k "situaci" kolem nějaký vztah, ale to je jako kdyby nám dával najevo - "Máme doma strašidlo, ale je to takový dobrák, ten náš Karel." Skoro jak domácí mazlíček.
Takže za tři, ať nežeru.

21.01.2019 3 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Já mám prostě jednou za čas, tyhle ztřeštěné romantické příběhy ráda. I když je vše krásné, sluníčkové, zamilované a občas přitažené za vlasy, proč ne?
Člověk potřebuje ubrat a vyčistit hlavu a na léto jsou tyhle knihy jak dělané. Za mě pět a doufám, že brzy vyjde druhý díl, páč bych řekla, že se knihy mají číst postupně.

03.08.2018 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Na úvod bych se přiznala, že jsem knihu nadhodnotila. Nechtěla jsem srazit hodnocení knize, kterou tu většina považuje za vrchol tvorby pana spisovatele a také mám ráda fantazii, o které to vlastně celé je, ale z trošku jiného soudku.
Hlavní postava Kvothe mi byl nesympatický a jeho přechytralé názory a už i samotná mluva mi vadily. Magii, která zde hraje velkou roli, jsem moc nepochopila a doteď nevím, co a jak k čemu bylo. Příběh měl hlavu i patu, ale ta omáčka okolo byla pro mě neúnosná.
Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která mi půjčila i druhý díl. Z obou je nadšená a četla je několikrát. Já jsem dvojku pouze držela v ruce a jenom ta představa času u ní stráveného...

19.04.2018 4 z 5

Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš C. D. Payne

Rozhodně lepší než předešlý díl. Doporučuji přečíst knihu Brenda Veliká, ať víte, kdo, co, kdy a jak :-)

25.01.2018 5 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Velice dobrá detektivka. Těším se na další díl.

24.09.2017 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Paní Hayder umí psát, ale i mistr tesař se někdy utne a vznikne z toho todle...

25.01.2017 3 z 5

Potwora Potwora Daniel Janů

Ještě že máme ty e-knihy, protože papír je momentálně cennou surovinou a tady by ho byla vážně škoda.
V první povídce pobíhá po lese zmutovaná potvora a žere, co jí do cesty přijde, nic nového, takových už tady bylo. Konec byl celkem fajn.
Druhá povídka se mi líbila o něco více. Cítila jsem z toho inspiraci videohry Detroit: Become Human trošku v jiném hávu.
Autorovi bych doporučila lépe po sobě číst. Když přijedu ve stříbrném autě, nemůžu přece na další straně sedět v tom samém ale v bílém. Když se jmenuji Marcel, nemůžu se vyjadřovat jako Filip. Střídání er formy a ich formy jen tak beze smyslu čtenáře mate. Napsat, že mám chatu v Peci nad Sněžkou už je ale fakt krutý :-D

04.11.2021 2 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Pořád jsem čekala na nějaký ten boom, ale kde nic tu nic. Je to spíš takové rodinné drámo. Charaktery postav byly vykresleny velmi věrohodně a kniha se četla dobře.

13.02.2019 3 z 5

Chlapec v lese Chlapec v lese Carter Wilson

Příběh se mi líbil. Hlavní hrdina mi jako slaboch nepřipadal, spíše normální člověk, který má strach. Že by kniha byla nechutná to se mi až tak nezdálo, četla jsem horší. Vražedkyně byla opravdu psychopatka a zdatná manipulátorka. Dobré.

25.07.2018 4 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Autorka píše velice čtivě a kniha mě zaujala, ale že bych se k ní někdy vracela to určitě ne. Za pár měsíců si nevzpomenu o čem vlastně byla. Akorát ta deprese, ta se mi vybaví vždycky.

16.04.2018 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Za mě bohužel celkem propadák. Těšila jsem se na napínavou jízdu, ale projela jsem se pouze po zavedených kolejích, a že bych se u knihy tak bála a četla ji pouze za světla, to už vůbec ne (reklama). Nápad s pamětí se mi líbil, ale celková zápletka a konec mi přišel dost vágní a nezajímavý.
Velké plus patří určitě sympaťákovi detektivu Frostovi, který si právem zaslouží v hodnocení jednu hvězdičku (I když, nechávat potencionální oběť samotnou v autě?? WTF??).
Po dalším dílu ale určitě sáhnu.

11.04.2018 3 z 5